Новини краєзнавчої літератури

Інформаційний список книг, що надійшли до бібліотеки протягом

2022 року

Басараба В. Слов’янський світ / В. Басараба. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 132 с.

Тематика книги – вірність славним традиціям рідного народу, нашій героїчній історії, роздуми про знакові події в долі народу і людини, чітка громадянська позиція.

 

Велесик П. Я. Пташині забави : проза / П. Я. Велесик. – Рівне, 2021. – 212 с. 

У книзі вміщено оповідання, нариси та замальовки про птахів та звірів нашого краю. Завдяки власній спостережливості, художньому осмисленню дій братів наших менших, розповідей реальних людей, з якими випадало спілкуватися, авторові вдалося розкрити багатогранний світ лісових мешканців, переповнений пригодами, цікавими подіями та несподіванками.

 

Гембаровська Є. Пластилінові цифри / Є. Гембаровська ; іл. авт. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2022. – 40 с. : іл.

Книга є своєрідною та незвичайною, адже для вивчення цифр письменниця подає не лише відповідні текстові «підказки» у формі легких для запам’ятовування віршиків, але й пропонує паралельно розвивати дрібну моторику, виліплюючи власноруч цифру у вигляді предметів, тварин, рослин.

 

Гуменюк П. Стежина до матері : оповідання / П. Гуменюк. – Рівне : Видавець О. Зень, 2021. – 155 с.

Автор художніми засобами захищає пошанування фронтовиків, їхніх вдів, сиріт. Він вдало розвиває тему примирення колишніх захисників України. У нього можна повчитися ліризму кохання, проповідування моральних чеснот, збереження і примноження народних традицій та звичаїв поколінь.

 

Диб’як Н. Дерево між світами / Н. Диб’як. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 72 с.

Уміння мовити до читача лаконічно і ємно про суще і сокровенне засвідчила Неоніла Диб’як у своїй збірці «Дерево між світами». Колоритна метафоричність, філософська афористичність, сповнена пластики образність зацікавлять вибагливого, зі сформованими літературними смаками читача.

 

Диб’як Н. Шанс на втечу / Н. Диб’як. – Рівне : Волин. обереги, 2022. – 188 с.

Збірка новел та оповідань Неоніли Диб’як. Дійові особи її творів – наші сучасники з різним життєвим досвідом, з індивідуальними характерами і поглядами на події, які трапляються з ними, які мимоволі захоплюють їх своєю невідворотністю, динамікою, соціальною та психологічною напругою.

 

Лимич (Войнарович) А. Його княг(и)ня. Давнонаписана книга… / А. Лимич. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 208 с. 

У книзі відома в Україні письменниця і журналістка Анна Лимич розповідає історію чоловіка на підставі реальних подій у формі діалогів автора і героя, душі і духу, свідомості і підсвідомості. Книга містить знання з психології, підсилені фразами визнаних у світі особистостей.

Події розгортаються завдяки магії, виникнення якої пов’язане з надзвичайною любов’ю героїні.

Мета книги – об’єднати і виявити світи, в яких живуть душі живих і померлих, показати на прикладі українсько-хорватського роду Лимич, як можна полюбити й увічнити свій рід.

 

Любім Україну! : хрестоматія з хорового класу для дит. мистец. шкіл / упоряд. Ф. Васечко. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 192 с.

Збірка творів для дитячих хорів мистецьких шкіл, яка включає в себе твори духовні, патріотичні, ліричні, обробки народних пісень, колядки та твори зарубіжних композиторів.

 

Любомирський К. Фортепіанні п’єси : нотне вид. / К. Любомирський ; ред.-упоряд. С. Кульчинський. – Рівне, 2022. – 52 с. 

До збірки увійшли фортепіанні п’єси – п’ятнадцять мазурок та полонез. Автор музичних творів – польський князь та композитор ХІХ століття Казимир Любомирський.

 

Марчук Л. С. Покликання боротись за життя. Євген Боровий: хірург, учитель, людина / Л. С. Марчук. – Вид. 2-ге. – Рівне : Волин. обереги, 2022. – 244 с.

Книга – плід дослідницької праці про життєвий шлях та внесок у розвиток хірургічної галузі Рівненщини та практичної хірургії в Україні доктора медичних наук, відомого хірурга Євгена Максимовича Борового.

 

Марчук Л. Та, що виходить на світло : оповідання та повісті / Л. Марчук. – Рівне : ПП «Поліграфінтер», 2019. – 172 с.

У книзі Людмили Марчук психологічно й емоційно наснажена жіноча проза, яка спонукає читача до роздумів. Зокрема, до книжки увійшли дві повісті – «Ціна честі» і «Та, що виходить на світло». Ще двадцять оповідань, з-поміж яких є й кілька ліричних новел. Повість «Та, що виходить на світло» та оповідання «Це теж перемога» автобіографічні.

 

Марчук Л. Я звідси не поїду : іст. роман. У 3-х ч. – Рівне : О. Зень, 2022. – 392 с.

В основі роману – реальна подія: перший приїзд в незалежну Україну в серпні 1992 року представників української діаспори, учасників національно-визвольного руху 1940-х років.

Події твору головним чином розгортаються у Рівному, на Волині й Поліссі у 1992-93 роках. Змальовано й період національно-визвольних змагань 1940-х років, другу хвилю радянської окупації, злам руху ОУН та УПА засобом провокацій КДБ, жорстоких розправ та репресій. На канву минулого накладаються події російсько-української війни 2022 року, тривожні настрої сьогодення, які зображені в епілозі твору.

 

Медведєва О. Переселені сонечка : літ.-худож. вид. / О. Медведєва. Рівне : ПП «Естеро», 2022. – 44 с.

У воєнні дні до великої звитяги за перемогу України стають і діти, вісімнадцять юних письменників, маленьких воїнів світла з різних міст України. Вони написали власні казкові історії, у яких правда перемагає кривду, дружба не залишає місця неприязні, утверджується істинне добро.

Герої цих казок сучасні, наділені надприродною силою, благородними рисами. Це і бедрик-трансформер, і український бетмен, і сова Шуя, і колобок Ок і багато інших цікавих персонажів.

 

Новацька О. Смак акації : картинки з Казахстану / О. Новацька ; пер. А. Жив’юк ; прим., післямова А. Жив’юк, Р. Давидюк. – Рівне : ТзОВ «Овід», 2021. – 191 с.

Пам’ять про родину Шевелів та всіх дубровиччан, засуджених, замордованих, висланих, розсіяних у світах, пам’ять про пережите ними повертається в Україну перекладом з польської мови книги «Смак акації».

 

Новіков Р. Ранок 24-го / Р. Новіков ; худож. С. Гільжук. – Рівне : Волин. обереги, 2022. – 63 с.

Поетичні твори про початок російського вторгнення в Україну. До збірки увійшли вірші «Агресор «п…», «москва», «Маріуполь», «Діти підземелля» та ін.

 

Пастушенко А. С. Грай, сопілко. Школа гри на сопілці : навч. посіб. для студентів гуманітар. спеціальностей вищ. та серед. навч. закладів, вчителів музики / А. С. Пастушенко, Л. В. Яцкова. – Рівне : ПП «Формат-А», 2021. – 52 с.

Ґрунтовно проаналізовано шлях розвитку інструмента – від сопілки прадавніх часів (вербовий свисток) до хроматичної сопілки.

Методична частина посібника доповнена музичним репертуаром для ансамблів сопілкарів, до якого увійшли твори композиторів-класиків, а також обробки народних пісень.

 

Поетичні барви : зб поезій / передм. та ред. Н. Диб’як. – Рівне : Видавець О. Зень, 2021. – 97 с.

Збірка віршів рівненських поетів – Софії Шевчук, Євгенії Гембаровської, Віри Мельникової, Тамари Бацмай та ін. Їхні твори пронизані почуттям патріотизму, любові до України, символіки українського народу. Також збірка містить філософську та пейзажну лірику.

 

Рядові неоголошеної війни. – Луцьк : ФОП Іванюк В. П., 2021. – 340 с.

Четверта книга із серії «Золоті імена Рівненщини». Цей збірник розповідає про сотню хлопців, дівчат, чоловіків і жінок, котрі зі зброєю в руках у 2014 році стали на захист України, боронячи суверенітет і незалежність держави на її східних рубежах – у Донецькій і Луганській областях.

 

Солтис-Смирнова М. Перша пригода Шумника / М. Солтис-Смирнова ; іл. Т. Опанасик. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2020. – 23 с. : іл.

Лісовичок Шумник рушає в свою першу подорож. Разом з водяником Хлюпом друзі мандруватимуть Івано-Франківськом. Цікаво, що вони там побачать?

 

Тато читає : зб. творів різних авторів укр. мовою для мол. шк. віку та родин. читання / уклад. Є. Пірог ; Рівнен. обл. б-ка для дітей. – Рівне : Волин. обереги, 2022. – 20 с. : іл.

Тато читає : зб. для родин. читань / уклад. Є. Пірог ; іл. Д. Остапенко ; Рівнен. обл. б-ка для дітей. – Вид. 2-ге, доп. – Рівне : Волин. обереги, 2022. – 28 с. : іл.

Збірки «Тато читає» є творчим здобутком марафону татових читань «Тату, почитай!», популярним форматом діяльності Всеукраїнської ініціативи «Додай читання», який тривав у Рівненській обласній бібліотеці для дітей впродовж двадцяти тижнів 2022 року. Двадцять два тати, поважні мешканці Рівненського краю, публічно читали дітям книжкові перлини та новинки українського книговидання.

 

Тибель В. Камінь царя Саламандр / В. Тибель ; іл. О. Пелих. – К. : Wise Bee, 2022. – 298 с. : іл.

Неймовірно захоплююча фантастична повість спонукає замислитись про те, що наш світ дуже крихкий. Про наближення вбивчого снаряду знає тільки давня цивілізація саламандр, яка живе у підземеллях і намагається зарадити лиху. В плани лиходіїв втручаються діти. Чи зможуть школярі уникнути смертельної загрози? Чи вдасться Миколці й Васильку разом із друзями змінити долю планети?

 

Ткачівська М. Княгиня Острозька : роман / М. Ткачівська. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. – 475 с. 

Історичний роман про трагічну долю княжни Гальшки (Єлизавети) Острозької.

 

Форманчук О. Відродження імен уславлених / О. Форманчук. – Хмельницький : ФОП Стасюк Л. С., 2020. – 136 с.

Книга – перша частина інформаційно-художньої трилогії про мешканців Рівненського краю, імена яких ще довго будуть прикладом наслідування для наступних поколінь. Учасники АТО, воїни-афганці, учителі, журналісти, спортсмени, громадські діячі – вони поєднані нашою пам’яттю.

 

Форманчук О. Волошками всміхається ранок / О. Форманчук. – Хмельницький : ФОП Стасюк Л. С., 2019, – 76 с.

Книга поезій Олександра Форманчука, вірші котрої написані автором протягом 2018 року. Збірка ввібрала всі тривоги й хвилювання тих, хто хоч раз плекав у собі почуття любові. Думки та чуття автора знайшли відображення на папері, вони відіб’ються у серцях читачів.

 

Шевчук С. Загадковий хоровод : для допитливої малечі / С. Шевчук ; іл. авт. – Рівне Видавець О. Зень, 2019. – 52 с. : іл.

Книжечка загадок у віршах про тварин, птахів та рослин.

 

Яковчук В. Клоун / В. Яковчук. – Рівне, 2021. – 27 с.

Веселі та цікаві вірші для дітей.

 

Ярощук В. П. 80 визначних подій з життя бібліотеки : до 80-річчя з дня заснування Рівнен. обл. універс. наук. б-ки / В. П. Ярощук ; наук. ред. О. Л. Промська. – Рівне : О. Зень, 2021. – 439 с. : фот.

 

Склала: провідний бібліограф Мартинюк З. Б.

21.12.2022

Новини краєзнавчої літератури

Інформаційний список книг, що надійшли до бібліотеки протягом

2021 року

Барабаш І. «Нехай святиться ім’я Твоє…» : начерки до родоводу / І. Барабаш. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 216 с.

Родовід сім’ї Мілясевичів-Барабашів.

 

Бацмай Т. І. Ази геометрії / Т. І. Бацмай. – Рівне : Естеро, 2021. – 12 с.

Юні читачі зможуть пізнати казкову геометрію, познайомляться з основними геометричними фігурами, зможуть гратися з ними і розрізняти їх у навколишньому світі.

Батькам книга допоможе розвинути зорове сприйняття і довільну увагу дитини.

 

Береза М. П. Ковчег : нові поезії, переклади / М. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 104 с.

У поетичній збірці члена Національної спілки письменників України Миколи Берези, яку складають вірші, написані впродовж останніх років, звучать роздуми над складними проблемами двадцять першого століття.

 

Береза Ю. Серце – не острів : лірика / Ю. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 252 с.

Книгу відомого українського письменника Юрія Берези складають кращі ліричні твори, написані впродовж багатьох років.

 

Берестяний О. Рівне РІВНОправність століть : поема / О. Берестяний ; мал. Оґонь. – Рівне : ПП «Формат-А», 2021. – 118 с.: іл.

У поемі час, що давно минув, раптом переплітається з сьогоденням, люди забуті, виринають з небуття і мають право на добру, вічну пам’ять.

 

Берташ В. Життя крізь призму часу / В. Берташ. – Рівне : ПП «Естеро», 2021. – 280 с.

Видання присвячене спогадам автора про своє життя та діяльність як політика, громадського та державного діяча. Значна увага приділена діяльності В. М. Берташа – заслуженого будівельника України, кавалера трьох орденів «За заслуги» в часи його керівництва Рівненською обласною держадміністрацією.

 

Войтович В. Незгасна Тарасова свіча : зб. худож. творів / В. Войтович, Г. Сербін. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 92 с.: іл. 

У книзі відомих рівненських митців – самобутнього художника та письменника Валерія Войтовича і поета та прозаїка Георгія Сербіна вміщено їхні краєзнавчі нариси, живописні та графічні малюнки, присвячені здебільшого перебуванню Тараса Шевченка у Волинському краї восени 1846 року.

Видання присвячене 175-річчю перебування Т. Шевченка на Волині, його життєвим та творчим шляхам на території Рівненщини.

 

Голуб І. Обабіч раю. Супроти пекла / І. Голуб ; ред. С. Пантюк. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2021. – 18 с.

Поетична збірка Іванни Голуб – дует поем про любов і війну, Інь і Янь, чорне і біле, день і ніч.

Стрижнем поеми «Супроти пекла» є велич і міць людського духу. Це лірично-поетична, філософська новаторська книга авторки.

 

Гембаровська Є. Буде добре / Є. Гембаровська ; відп. ред. І. Рачковська. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2021. – 114 с.

Збірка оповідань Євгенії Гембаровської увібрала кращі ноти життєвої, злегка меланхолійної мелодії життя письменниці. Втім, історії героїв сповнені оптимізму, жаги до життя та базової його потреби – любові.

 

Голуб І. Таємниця лялечок-ангелів / І. Голуб ; іл. А. Іллюк ; ред. А. Лимич. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2020. – 16 с.: іл.

Книга для дітей молодшого та середнього шкільного віку рівненської письменниці Іванни Голуб є світлою та овіяною таємницею, доступною для розуміння маленьких поціновувачів дитячої літератури. Книга буде цікавою та корисною як для сімейного читання, так і під час шкільних та позашкільних занять з дітьми різного віку.

 

Голуб І. Чесний хрест : поема / І. Голуб ; ред. С. Пантюк. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2019. – 20 с.

Глибоко філософська книга, основною темою якої є честь і зрада, боротьба з корумпованістю чиновників та знецінюванням владою досягнень справжніх патріотів України.

Авторка ламає стереотипи і стає на захист харизматичної постаті Рівненщини – Олександра Музичка як уособлення борця з корумпованою владою, патріота України.

 

Гольдін С. Руйнації та проростання / С. Гольдін. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 32 с.

Сергій Гольдін – рівненський письменник. Видав чотири поетичних збірки, книгу вибраного «Квінтесенції». Крім того, вийшли друком роман «Художник та його друг», фарс «Мирон Агамемнюк жупан Западлюцький» та збірка віршів російською мовою «Семь писем старпому».

«Руйнації та проростання» – збірка віршів із філософським змістом.

 

Гуля С. Про них в газетах… : незакінчений роман, повісті / С. Гуля. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 384 с.

Книга з останньою повістю (незакінченим романом) Сергія Гулі «Про них в газетах». Це історія про службове відрядження випускника українського вишу Павла Заворожка на засекречене підприємство Сибіру, який подолав півсвіту аби наблизитися до науково-виробничої таємниці, а потім – півжиття, щоб повернутися додому. Тема повернення стала для автора головною.

Ще у цій книзі вміщено повісті «За стіною прозорою» та «На вістрі ножа».

 

Демчук Р. С. Ослик Гнатик хоче знати : віршенята пізнавальні з дивовижної читальні / Р. С. Демчук ; іл. В. Дунаєвої. – Рівне : ПП «Формат- А», 2020. – 24 с.: іл.

Цікаві віршики допоможуть малятам пізнавати світ.

 

Демчук Р. С. Хитролиці-небилиці. Побрехеньки курки-неньки / Р. С. Демчук ; іл. В. Дунаєвої. – Рівне : М. С. Дятлик, 2018. – 24 с.: іл.

Веселі вірші про тварин: лиса-казкарика, який вигадував різні історії, куріпку Мілу, яка зуміла видати книжку та дарувала її звірам. Ці та ще багато віршів можна прочитати у книзі.

 

Дем’янюк І. Ми вище прапор підіймемо! : нарис історії боротьби за укр. нац. символіку на Рівненщині : 1988-1991 роки : моногр. – Вид. 2-ге, доп. / І. Дем’янюк. – Рівне : ПП «Формат-А», 2021. – 138 с.: іл.

У монографії на багатому історико-політологічному матеріалі висвітлюється боротьба за українську національну символіку на Рівненщині протягом 1988-1991 років, її вияви в ідеолого-пропагандистській боротьбі, громадсько-політичній діяльності та відношення тодішньої влади до цієї проблеми.

 

Дермань і Мізоч в історії та культурі Волині. Вип. 2 / НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського. Львів. від-ня ; НСКУ. Рівнен. обл. орг. ; НТШ. Рівнен. осередок ; редкол.: А. Жив’юк, А. Фелонюк, В. Александрович та ін. – Рівне, 2021. – 318 с.

У збірнику надруковано статті за підсумками наукової конференції «Дермань і Мізоч в історії та культурі Волині» (20 верес. 2020 р.).

Вивчаються малознані аспекти минувшини Дерманя, Мізоча й довколишніх сіл.

 

Диб’як Н. Андрійко і Зла Сила / Н. Диб’як ; худож. О. Карнова. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 14 с.: іл.

Авторська казка для дітей молодшого шкільного віку.

Диб’як Н. Порятунок / Н. Диб’як ; худож. О. Карнова. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 14 с.: іл.

Прозові твори рівненської письменниці Неоніли Диб’як ведуть маленьких читачів стежками етичних чеснот, вчать високої моральності та віри в Бога.

 

Дмитрівка на Рівненщині: історія, культура, постаті / ред.-упоряд. Б. Й. Столярчук. – Рівне : Вид. О. Зень, 2020. – 716 с.

Видання є комплексним краєзнавчим дослідженням волинського села Дмитрівка Гощанського району Рівненської області. Тут подані: дата першої писемної згадки про село ; нариси про власників землі та майна, відомих мешканців, місцеві родини ; характеристика різнобічних аспектів соціально-економічного і культурного життя людей у різні періоди історії села впродовж ХХ століття і в наш час.

 

Золотіїв / упоряд. О. Гощук. – Рівне, 2019. – 68 с.

Золотіїв – єдиний населений пункт з такою назвою в Україні. Раніше – село в передмісті Рівного, нині – це житловий масив обласного центру.

Книга присвячена історії Золотіїва, містить спогади корінних мешканців та поетичні твори сучасників – місцевих літераторів-аматорів.

 

Книга Рівненщини 2020 : анот. кат. вид. : (з фондів Рівнен. обл. універс. наук. б-ки). Вип. 18 / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад.-ред. З. М. Тирак ; наук. ред. О. Л. Промська ; відп. за вип. В. П. Ярощук. – Рівне : О. Зень, 2021. – 100 с.

Вісімнадцятий випуск анотованого каталогу інформує читачів про щорічні надходження до фонду Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки видань, випущених на Рівненщині, а також опублікованих упродовж року за межами області книг місцевих авторів та видань про край.

 

Колеснік М. Друге диво / М. Колеснік, О. Медведєва ; іл. авт. – Рівне : ПП Формат-А, 2021. – 68 с.: іл.

Казки Марійки Колеснік – мужньої онкохворої дівчинки. Вони просякнуті добротою, світлою вірою в життя.

 

Конституційні основи державного ладу Республіки Польща: історія і сучасність : навч. посібник / В. В. Дума, О. В. Ільків, А. І. Левдер та ін. ; за заг. ред. А. В. Матвійчука. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 168 с.

Матеріал, викладений у навчальному посібнику, присвячений Республіці Польща, історії та сучасності її державності.

 

Люліч В. World of words. Кн. ІІ : переклади / В. Люліч ; ред. С. Пантюк. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 116 с.

У збірці вміщено переклади авторів різних країн, світоглядів, мов. Творчість представлених авторів різножанрова, різнотематична, різностилістична, особлива та сучасна.

 

Мельничук В. Чарівне слово : казки / В. Мельничук ; іл. О. Мельничук. – Рівне : О. Зень, 2021. – 8 с.: іл.

У книзі казкаря Валерія Мельничука вдумливий читач віднайде  повчальні і дотепні казки: «Дивовижні пір’їнки Янголів-охоронців», «Як помирилися Сіль і Цукор», «Старенька пластмасова ваза», «Чарівне Слово», «Про Зайчика, який любить свій ліс».

 

Оберемок віршів і казок від рівненських письменників / ред.-упоряд. Н. Диб’як ; іл. Н. Осипчук. – Рівне : Формат-А ; Видавець О. Зень, 2021. – 16 с.: іл.

У книзі читач познайомиться з низкою дотепних віршів та казок про кумедні пригоди сучасної дітвори.

 

Одерако І. Дорогою : оповідання / І. Одерако ; ред. Є. Шморгун ; мал. авт. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2019. – 84 с.: іл.

Збірка оповідань письменниці Ірини Одерако – роздуми про жіночу долю, сімейне щастя, кохання.

 

Панченко М. О. Черепки нації : поезії / М. О. Панченко. – Рівне : Азалія, 2020. – 72 с.

Поезії, що увійшли до збірки, це крик душі по розбитих надіях і сподіваннях свідомих українців, яким болить сьогодення і майбутнє країни, які стомившись від «ярма привладної чуми», розлетілися по світу «черепками нації».

Сарказм і гротеск, присутні у віршах, закликають до роздумів та осмислення свого місця в сучасному вирі подій.

 

Пастушенко А. С. Радійте, бо Христос Воскрес : укр. великод. пісні : навч. посібник для студентів гуманітар. спеціальностей вищих та серед. навч. закладів, вчителів музики / А. С. Пастушенко. – Рівне : ПП «Формат-А», 2021. – 48 с.

До посібника увійшли великодні пісні композитора Андрія Пастушенка на слова відомих поетів: С. Жупанина, І. Голуб, Д. Чередниченка, Р. Завадовича, К. Перелісної, В. Тарана та ін.

 

Погорина : літ-краєзн. журн. Рівненщини. – 2021. – № 33.

Журнал містить прозові та поетичні твори письменників Рівненщини, письменницькі роздуми, рецензії, краєзнавчі дослідження, матеріали до знаменних та пам’ятних дат.

 

Премії Рівненщини за досягнення у сфері літератури, культури і мистецтва : біобібліогр. покажч. / уклад. : Л. М. Малишева, Т. В. Матушевська, В. П. Гуріна ; наук. ред. О. Л. Промська ; ред. З. М. Тирак ; відп. за вип. В. П. Ярощук. – Рівне : О. Зень, 2019. – 282 с. – (Славетні земляки).

Біобібліографічний покажчик містить відомості про 26 обласних, міських, районних премій Рівненщини у сфері літератури, культури та мистецтва, заснованих у незалежній Україні (за виключенням літературної премії імені Валер’яна Поліщука (1982) та літературно-мистецької премії імені Бориса Тена (1987), про лауреатів та їхні твори або діяльність, за які відбулося нагородження.

 

Пшенична Л. Запахло пирогами / Л. Пшенична ; худож. О. Микула. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 15 с.: іл.

Нова збірка віршів для дітей рівненської письменниці Любові Пшеничної.

 

Рачковська І. Смачна міжпланетна мандрівка / І. Рачковська ; іл. Б. Рачковська. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2021. – 22 с.: іл.

Друге видання наймолодшої авторки Рівненщини, лауреатки літературної премії імені Михайла Дубова Ірини Рачковської. Це захоплююча історія дружби дітей з планети Земля та інших планет, яких об’єднують сучасні інтереси та технологічні цікавинки – соцмережі, селфі, віртуальна реальність. Книжечка готує маленьких читачів до найближчого фантастичного майбутнього, адже міжпланетне спілкування вже так близько!

 

Рибенко Л. Коло : роман / Л. Рибенко. – К. : Ярославів Вал, 2020. – 256 с. 

Фантастичний роман рівненської письменниці Лідії Рибенко.

Новітній світ – оцифрований, міряний-переміряний, постійно фіксований у різних якостях і ракурсах, – здавалося б, увесь на виду. Чим іще можна здивувати сучасну людину? Хіба тим, що не потрапило до стрічки новин. Але не тому, що воно неявне! Насправді воно не менш зриме, як і все видиме, просто не всім дано його побачити, а головне – відчути…

 

Семенович М. Трояндовий запах смерті : зі спогадів «афганця» / М. Семенович. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 380 с.

У книзі учасник війни в Афганістані Микола Семенови з вражаючою відвертістю розповідає про військову авантюру Радянського Союзу.

Дорослий читач знайде в книзі не лише знеславлення, на чийсь погляд, подій, що стали вже історією, а й приклади справжнього солдатського побратимства та взаємовиручки, без яких вижити в цій неправедній війні було б неможливо.

 

Сидорчик І. С. Бал хризантем : вірші / І. С. Сидорчик. – Рівне : ПП «Формат-А», 2020. – 132 с.

Поетична збірка письменника, в якій поміщено як написані раніше найбільш знакові вірші, так і зовсім нові. У них відображено погляд автора на світ і прекрасний, а бува – й незбагненний через події, що у ньому відбуваються.

 

Скаче горобейко : дит. ігри Рівнен. Полісся / у записах В. Ковальчука. – Рівне : ПП «Формат-А», 2020. – 52 с.

Збірка вміщує народні дитячі ігри північних районів Рівненщини та містить 46 творів. Матеріали зібрані упродовж 1987-2001 років рівненським фольклористом Віктором Ковальчуком.

 

Собецька Т. Д. Ой, летіли птиці : абетка, вірші / Т. Д. Собецька ; мал. Р. Борконюк. – Рівне : ПП «Формат-А», 2020. – 36 с.: іл.

Книга допоможе малюкам, які ще не знають літер, вивчити їх та навчитися читати. Гортаючи сторінки цієї книжки, діти разом з дорослими вивчать напам’ять всі скоромовки і засвоять абетку.

 

Солтис-Смирнова М. Казкова Рівненщина / М. Солтис-Смирнова ; відп. ред. І. Рачковська. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2021. – 48 с.

Книга – літературно-видавничий портрет історії краю та туристичних «родзинок» області. Юні читачі познайомляться з історичними постатями Рівненщини, таємничими легендами про башти і замки, цікавими фактами про архітектурні об’єкти області у формі загадкових оповідок від авторки.

 

Солтис-Смирнова М. Лисеня Вогник / М. Солтис-Смирнова, К. Марченко ; іл. С. Кравець. – Житомир : Рута, 2021. – 48 с.: іл.

Казка відкриває цілий світ – чудовий і загадковий. У тихі сімейні вечори так цікаво разом з героями книги відчути диво…

Цікава для дітей дошкільного віку та читання в родині.

 

Солтис-Смирнова М. Мандрівка на Північний полюс / М. Солтис-Смирнова ; іл. А. Гомзяк. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2021. – 38 с.: іл.

Пінгвінятко Отті вирушає у мандрівку з Південного до Північного полюсу. Кого він зустріне на своєму шляху? Хто допоможе малому доплисти до друга? Читачі зможуть дізнатися з цієї книжечки.

 

Солтис-Смирнова М. Оленка / М. Солтис-Смирнова. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач» ; Кропивницький : ТОВ «Студія реклами та дизайну «Арідан», 2021. – 61 с. 

Книжка нагадує про маленькі дитячі радощі, страхи та способи їхнього подолання. А ще вчить, що допомагати батькам можна змалечку.

 

Солтис-Смирнова М. Пригоди гномів : казка / М. Солтис-Смирнова ; іл. В. Михалевич.– Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2021. – 32 с.: іл.

Казка про сімох братів-гномиків з незвичайними іменами: Буркотун, Пихатий, Бешкетник, Лінивець, Нечупара, Ненажера та Жаднюга. Всі вони доволі непогано вживалися разом. Розповідається про гномів та їхні позитивні і негативні риси характеру.

 

Солтис-Смирнова М. Хуртовина казок / М. Солтис-Смирнова. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2021. – 32 с.

Збірка зимових оповідок рівненської письменниці Марії Солтис-Смирнової. Вона допоможе малечі дізнатися, що таке справжнє зимове диво.

 

Столярчук Б. Й. Сміх крізь ноти / Б. Й. Столярчук ; ред. Ю. Береза. – Рівне : Видавець О. Зень, 2020. – 196 с.

Книга музиканта Богдана Столярчука – це пригорща почутих і записаних ним у різні роки веселих сцен із життя колег по мистецтву.

 

Ступчук А. Зимова казка / А. Ступчук ; обклад. худож. Л. Компанієць ; мал. учнів Школи образотворчого мистецтва Рівнен. міськ. палацу дітей та молоді. – Рівне, 2020. – 16 с.: іл.  

У казці розповідається, як лисенятко Пилипко став помічником Святого Миколая і здійснив мрію хлопчика Сашка. Книга для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

 

Ус А. Справжній друг : оповідання / А. Ус. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 84 с.

Герой книги Роман Приходько – звичайний сільський підліток. З ним постійно трапляються якісь неприємності.

Одного разу він рятує від місцевих бандюків собаку. Але благородний вчинок обертається великим клопотом для головного героя. Заради нового друга хлопець втікає з дому.

Та прогулянка лісом стає справжнім випробуванням для горе-мандрівників… Чи зможуть вони повернутися додому?

 

Шевчук С. О. Розбиті вітражі / С. О. Шевчук. – Рівне : Вид. О. Зень, 2021. – 152 с.

У прозовій книзі Софії Шевчук йдеться про непрості стосунки простих людей. Вони прийшли на сторінки видання з реального життя, яке вирує подіями і пристрастями, напружує проблемами, вигадливо сплітає у єдину сув’язь минуле і сьогодення.

 

Склала: провідний бібліограф Мартинюк З. Б

30.12.2021 

Новини краєзнавчої літератури

Інформаційний список книг, що надійшли до бібліотеки протягом

2020 року

Бабій С. Визбір : вибране-2 / С. Бабій. – Рівне : ПП «Формат»-А», 2020. – 308 с.

Збірка поезій видана напередодні 80-річного ювілею письменника. Містить кращі зразки громадянської, пейзажної та інтимної лірики.

 

Басараба В. Вогонь і вітер : роман / В. Басараба. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 244 с.

Герої твору – наші сучасники, представники молодого покоління. З вірою в добро і справедливість дивляться у дні прийдешні. Та на перешкоді цим сподіванням стають заворожені ворогом чорні сили зла і облуди, заброди і запроданці. Вогненний вітер обпалює долі людини і країни.

 

Береза М. П. Переселенці : повістина, новели / М. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 184 с.

У книзі Миколи Берези вміщено повістину «Переселенці» та низку новел.

Молоде подружжя з поліського села змушене виїхати з рідних місць після аварії на Чорнобильській АЕС. Рівно через тридцять років така ж доля спіткала й переселенців з окупованої території Донбасу. За дивним збігом обставин одні й другі опиняються в одному селі, неподалік будівництва нової АЕС…

 

Береза Ю. П. Сучасні тенденції : гумор і сатира / Ю. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 708 с.

Нову книгу українського поета і прозаїка Юрія Берези склали гумористично-сатиричні твори, написані впродовж останніх років.

 

Валентинович А. Тінь майбутнього / А. Валентинович, А. Башановська ; пер. з пол., упоряд. В. Романюк. – Рівне : О. Зень, 2020. – 256 с.

Перше українське видання автобіографічної книги Анни Валентинович (уроджена Любчик) – героїні польського і українського народів. Земний шлях Анни, яку називають «матір’ю польської Солідарності», розпочався на хуторі біля села Сінне (нині – Садове) під Рівним, й обірвався 10 квітня 2010 року під час катастрофи польського президентського літака під російським Смоленськом.

 

Велесик П. Весняний бунт : поезії / П. Велесик ; худож. В. Сергійчук. – Рівне : Вид. О. Зень, 2020. – 218 с.: іл.

Книга порадує читачів філігранністю слова, глибиною думок, умінням користуватися різноманітністю художніх засобів та жанрів. І усього тут в міру: і філософії, і сумнівів, і роздумів, і почуттів, і радощів, і оптимізму, і болю, і суму…

 

Воробей П. Гонитва : роман / П. Воробей. – Чернівці : Букрек, 2019. – 360 с.

Герой роману – вояк УПА Петро Смоляренко, деякі риси якого списано автором із реальної особи – Олійника Антона Якимовича, який із сімнадцятирічного віку почав боротьбу в лавах УПА, а потім, потрапивши до в’язниці, тричі втікав із найстрашніших і найвіддаленіших радянських концтаборів.

 

Вулиці Рівного Вам розкажуть : бібліогр. покажч. / Рівненська ЦБС, Центр. міська б-ка імені В. Г. Короленка ; уклад. Л. О. Грищук ; за наук. ред. канд. іст. наук, проф. А. А. Жив’юка ; ред.: Г. Є. Овсійчук, Н. Б. Гайдук, О. О. Сладковська ; відп. за вип.: В. О. Гупалюк, Ю. А. Фаєвський. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 288 с.

Бібліографічний покажчик присвячений вулицям міста Рівне. Містить інформацію про осіб та події, на честь яких названо вулиці , пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіальні та анотаційні дошки, що розміщені на вулицях, а також про музеї, культові споруди, навчальні заклади, бібліотеки тощо.

 

Гольонко Л. Веселі миші : пісні для дошкільнят та дітей мол. шк. віку / Л. Гольонко ; іл. А. Мельник ; муз. ред. А. Пастушенко. – Рівне : ПП «Формат-А», 2020. – 32 с.: іл., нот.

Книжка – пісенний збірник Лідії Гольонко, твори якого стануть гарним надбанням для репертуару на музичних заняттях, для проведення святкових заходів та розваг з дітьми.

 

Демедюк Н. Азимут : зб. поезій / Н. Демедюк. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2019. – 82 с.

Збірка віршів рівненської письменниці, журналістки, телерадіоведучої Н. Демедюк. Вона – автор трьох поетичних збірок, лауреат премії імені Михайла Дубова.

 

Демчук Р. С. Веселенькі посиденьки : фантаст. віршенята школярам і дошкільнятам / Р. С. Демчук ; худож. В. Дунаєва. – Рівне : М. С. Дятлик, 2019. – 24 с.: іл.

Про пригоди капосної мухи, бегемота, дивовижної кольорової корови та інших тварин читачі дізнаються з віршів відомого рівненського дитячого письменника Романа Демчука.

 

Демчук Р. С. Жахливі пригоди кота Воєводи : оповідки-страховинки від потішної совинки / Р. С. Демчук ; іл. В. Дунаєвої. – Рівне : М. С. Дятлик, 2018. – 24 с.: іл.

Збірка веселих віршів про тварин – совенятко, зайців, козу рогату, злючих мух, кабана, підступного комара та інших.

 

Єрмійчук І. М. Відродження. Друга част. / І. М. Єрмійчук. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 64 с.

В основі віршованого твору «Відродження» відтворені події, описані у творі Петра Вороб’я «Відблиск», що є продовженням трилогії про національний рух на Поліссі. Йдеться про долю людей, причетних до творення української державності. Читачі ознайомляться із долею внуків і правнуків сім’ї Орленків – Оверка і Христини та інших персонажів.

 

Іжик М. Волинське дербі: погляд з Рівного : (статистика, факти, спогади) / М. Іжик. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 144 с.

Видання присвячене протистоянню одвічних суперників на футбольному полі – командам Рівного та Луцька. В книзі наводяться статистичні дані, описи найрезультативніших матчів, спогади гравців та вболівальників різних років.

 

Книга Рівненщини 2019 : анот. кат. вид. : (з фондів Рівнен. обл. універс. наук. б-ки). Вип. 16 / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад.-ред. О. М. Зень ; наук. ред. О. Л. Промська ; відп. за вип. В. П. Ярощук. – Рівне : О. Зень, 2020. – 84 с.

Анотований каталог інформує читачів про щорічні надходження до фонду РОУНБ видань, випущених на Рівненщині, а також опублікованих за межами області книг місцевих авторів та видань про край.

 

Колеснік М. Диво / М. Колеснік. – Рівне : ПП «Формат-А», 2019. – 32 с.: іл.

Казки Марійки Колеснік, написані під час лікування у відділенні онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні. Вони просякнуті добротою, світлом та вірою у життя.

Нетипові сюжети вражають своєю глибиною. Гарна українська мова, безпосередність і щирість думки свідчать про багатий внутрішній світ мужньої дівчинки.

 

Кондратюк А. І. Спостереження і відчуття : повість, спостереження, спогади / А. І. Кондратюк. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 84 с.

До книги сучасного українського письменника Андрія Кондратюка увійшли повість «Батькова яблуня», розділи «Спостереження» та «Із криниці пам’яті».

 

Корнієнко В. О. Запорозький скарб : казка / В. О. Корнієнко ; худож. І. Стеценко. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 36 с.: іл.

Чарівну казку написав відомий український художник Василь Корнієнко (1867-1904). Ця фантастична книжка розповідає про пригоди юного мисливця.

 

Лимич (Войнарович) А. Лісові вигадки : розмальовки / А. Лимич (Войнарович) ; худож. оформ. О. Мельничука. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 20 с.: іл.

«Лісові вигадки» – віршована книжка-розмальовка для дітей молодшого шкільного віку, яких ваблять надзвичайні пригоди. У книзі розповідається про цікаве життя хижаків, які живуть у Дивовижному Лісі однією дружною родиною, допомагають один одному, незважаючи на свої, притаманні хижакам, особливості і повадки.

 

Люліч В. На білому білі : зб. поезій / В. Люліч ; ред. С. Пантюк. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 56 с.

До збірки увійшли експериментальні, нестандартні та філософські твори, написані за останні роки.

 

Мазаний В. С. Кров репортера : публіцистика / В. С. Мазаний. – Рівне : Оповідач, 2019. – 464 с.

Український письменник і журналіст Віктор Мазаний постає як пристрасний документаліст сучасного буття, відображаючи свої подорожі у США, роздумуючи про творчі елітарні ідеали, показуючи шлях Пересопницького Євангелія до набуття статусу книги державного чину, фіксуючи злети душі на Святій землі, уявно подорожуючи з Уласом Самчуком.

 

Медведєва О. Крамниця часу / О. Медведєва ; іл. Н. Серветник. – Рівне : ПП «Формат-А», 2019. – 20 с.: іл.

Казка-новела від рівненської письменниці та майстрині Олени Медведєвої. Між рядками твору причаїлась цінність часу, про яку так оригінально до сьогодні ще ніхто не розповідав.

В одній крамниці жителі країни купують десятками років минуле життя, кільканадцятьма кілограмами майбутнє, а от теперішнє ніхто й не запитує. Одного разу до магазину завітала дівчинка, яка бажала придбати лише теперішній час. Що спонукало її до такого кроку? Книжка відкриває цю таємницю.

 

Медведєва О. Таємниця з кавуновим присмаком / О. Медведєва. – Рівне : ПП «Формат-А», 2020. – 92 с.: іл.

Детективна історія про розкриття Великої Кавунової Таємниці. У книзі є і любов – і не одна, спецоперація, котра змінить життя у Холодній Країні, двійко чорних павуків, які навчалися в Гарварді та багато-багато іншого.

 

Мельникова В. О. Не думай, що там рай… / В. О. Мельникова. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 172 с.

Про житейські іспити, поневіряння співвітчизниць, котрих нестатки спонукали шукати по світу матеріального щастя, про боротьбу зі складними обставинами, про успіхи та поразки, шляхетні перемоги наших сучасників ідеться в книзі Віри Мельникової.

 

Мельничук А. Г. Історія України. Гощанський район на уроках історії : підруч. для 5-11 кл. загальноосвіт. шк. / А. Г. Мельничук. – Рівне : Вид. О. Зень, 2016. – 143 с.: іл.

У посібнику викладено матеріали регіональної історії Гощанського району Рівненської області для вивчення тем, що стосуються історії рідного краю на уроках історії у відповідності до навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Мороз В. Академія магії. Закляття ідеального світу / В. Мороз ; ред. Н. Яковлева. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2020. – 108 с.

Вікторія Мороз – молода і талановита письменниця Рівненщини у жанрі підліткового фентезі. Повість «Академія магії» – новий погляд у сучасній літературі. В ній є все: і яскравість сюжетів, і продуманість епізодів, насиченість чудовими емоціями та колоритними персонажами.

 

Ой на кота воркота : колискові пісні Рівнен. Полісся у записах В. Ковальчука. – Рівне : ПП «Формат-А», 2019. – 52 с.: іл., нот., СД.

Збірка вміщує 39 народних колискових пісень північних районів Рівненщини. Матеріали зібрані упродовж 1993-2010 років рівненським фольклористом Віктором Ковальчуком.

 

Пастушенко А. С. Музична спілка Рівненщини : довід. членів Рівнен. обл. від-ня Нац. всеукр. муз. спілки / А. С. Пастушенко, Б. Й. Столярчук. – Рівне : ПП «Формат-А», 236 с.

До навчального довідника увійшли біографічні статті про творчих людей міста та області.

Погорина : літ-краєзн. журн. Рівненщини. – 2020. – № 3.

Журнал містить прозові та поетичні твори письменників Рівненщини, письменницькі роздуми, рецензії, краєзнавчі статті, матеріали до знаменних та пам’ятних дат.

 

Поровський М. І. Щоб в синім небі – стрічка золота : записки «замполіта» полку кіборгів. –  Вид. 2, доп. / М. І. Поровський – Рівне ПП Лапсюк В. А., 2019. – 248 с.

Автор відтворює непрості будні підрозділу Збройних Сил України, порушує проблеми вдосконалення бойової майстерності захисників Української Держави в умовах війни з московськими агресорами.

 

Резнік Б. Зірки над містечком / Б. Резнік ; фот. С. Бусленко, Б. Резнік ; пер. з англ. К. Зень. – Рівне : Вид. О. Зень, 2019. – 103 с.

В альбомі представлені історико-краєзнавчі нотатки про єврейську громаду Рівного, а також живописні роботи художників Рівненщини з колекції Бориса Резніка.

 

Свентах Т. В. Українська пісня у звуках бандури : аранжування для капели бандуристів / Т. В. Свентах. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 132 с.

До навчально-методичного посібника увійшли вокальні твори українських композиторів та українські народні пісні.

 

Солтис-Смирнова М. Бережімо Землю / М. Солтис-Смирнова ; худож. І. Герчанівська. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2020. – 34 с.: іл.

Це екологічна збірка казок. Вона дає відповіді на кілька важливих питань, що допоможуть Землі довше залишатися чистою.

 

Солтис-Смирнова М. Пташенята / М. Солтис-Смирнова ; худож. А. Хальзова. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2020. – 34 с.

Літературна казка рівненської письменниці Марії Солтис-Смирнової для найменших читачів. Вона розповідає про пташину сім’ю, братика Піка та сестричку Кнопу, про те, як вони вчаться літати, про дружбу та взаємодопомогу.

 

Солтис-Смирнова М. Сім професій Гарбузика / М. Солтис-Смирнова. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2020. – 24 с.

Книга познайомить малюків з деякими професіями: кухаря, спортсмена, письменника, вчителя, танцівника, музикантами та ін.

 

Стецький Т.-Є. Місто Рівне. Сторінка історії Волині / Т.-Є. Стецький ; ред., передм. В. Мазаного ; пер. з пол. Л. Рибенко. – Рівне : Оповідач, 2019. – 40 с.

Історико-публіцистична повість краєзнавця і письменника Тадеуша Єжи Стецького. Тут охоплено події ХVІ – середини ХІХ століття і йдеться про видатних особистостей, котрі у різні часи володіли містом. Показано роль фундаторки Рівного Марії Несвицької, князів Острозьких, а особливо Любомирських.

 

Талант, помножений на долю : пам’яті Андрія Кондратюка : кн.-спомин / упоряд. Б. Боровець. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 240 с.

До книги про знаного українського письменника увійшли окремі матеріали: публікації в періодиці, а також листи, документи, статті, передані ним у свій час на зберігання упорядникові цієї книги з надією, що колись вони будуть оприлюднені.

 

Тибель В. Медова казка : для дітей мол. та серед. шк. віку / В. Тибель ; іл. О. Пелих. – К. : WISE BEE, 2020. – 216 с.: іл.

Книга про неймовірно цікаві пригоди бджілки Рудки та її друзів не залишить читачам шансів відкласти книгу, поки не дочитають до заповітного слова «Кінець».

 

Тимчак М. М. Дарунок від Миколая : вірші для мол. та серед. шк. віку / М. М. Тимчак ; ред.-уклад. Г. Гнатюк. – Рівне : Оповідач, 2020. – 16 с.

Нова книжка віршів для дітей письменника Миколи Тимчака. Вона вчить читачів любити калинову мову, шанувати сім’ю та родину, берегти свою Українську державу.

 

Титечко В. Вчився зайчик рахувати / В. Титечко. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2019. – 32 с.

Збірка адресована читачам молодшого шкільного віку. Вона сподобається дітям цікавими і непередбачуваними історіями про кумедних звіряток та явища природи.

 

Ус А. Остання надія Землі, або Завдання – врятувати! : казк. повість / А. Ус. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 116 с.

Як і повинно бути в казці, боротьба добра зі злом, в якій, з одного боку, виступають юні представники нашої планети, а з іншого – жорстокі й аморальні пришельці-загарбники, увінчується перемогою добра.

 

«Час говорити!» : альм. творчості людей з онкологією: хто бореться та переможців війни з хворобою. – Рівне : ПОГ «Письмен. робітня “Оповідач”», 2020. – 62 с.

«Час говорити!» – соціально-видавничий проєкт Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України та видавництва «Письменницька робітня “Оповідач”», спрямована на створення літературно-мистецького альманаху людей з онкологією.

Рефлексії у соціальних мережах, щоденникові записи, вірші, проза, історії, малюнки, світлини – це все творчий підхід до лікування власної душі, почуттів, відчуття світу і спілкування із собою особисто-щиро і відверто.

 

Шморгун Є. Майва : записки на полях зошита моїх днів / Є. Шморгун. – Рівне, 2020. – 112 с.

У автора книги – Євгена Івановича Шморгуна – пильне око спостерігача, що помічає найменші порухи всього живого. Його етюди, замальовки, як прозово, так і поетично обрамлені, писані на лоні природи. Він малює словом, як художник барвою. І це – неабиякий талант.

 

Шморгун Є. І. Погорина : поезії / Є. І. Шморгун. – Рівне, 2019. – 204 с.

Цією книжкою письменник зустрічає своє 80-річчя. Із обширного творчого доробку до ювілейної книжки автор запропонував півтори сотні поезій. 

Склала провідний бібліограф Мартинюк З. Б.

18.12.2020

Новини краєзнавчої літератури

Інформаційний список книг, що надійшли до бібліотеки протягом

2019 року

Бабій О. Наш політичний світогляд / О. Бабій. – Рівне : Вид. О. Зень, 2019. – 64 с.

Книга вперше вийшла друком 1998 року й відіграла суттєву роль у формуванні ідеології УНА-УНСО. Читач матиме можливість порівняти сьогодення із передбаченням державного і суспільного розвитку України, очолюваної вчорашньою комуністичною і новітньою ліберальною верхівкою.

 

Басараба В. Блекота / В. Басараба. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 348 с.

Події в творі розгортаються впродовж ХХ століття. Життя в тридцятих роках, війна, окупація, злочинні репресії, від яких потерпають люди волинського села. Показана трагедія єврейського народу – Голокост. На тлі трагедій – справжні людські стосунки представників різних національностей… Все це в записах, свідченнях очевидців.

 

Бацмай Т. Їжачок-Хитрячок / Т. Бацмай ; мал. О. Мудрик. – Рівне : Дятлик М, 2018. – 12 с.: іл.

Книжечка для спільного читання батьків та дітей, головна мета якої навчити дитину отримувати задоволення від процесу пізнання та власних роздумів, викликати інтерес до пізнання довкілля, любові до природи, до рідної землі.

 

Бацмай Т. Моя Україна / Т. Бацмай ; мал. О. Мудрик. – Рівне : Дятлик М., 2018. – 12 с.: іл.

Розповідається про унікальну землю – нашу Україну, багату надрами, історією, традиціями, працьовитими людьми.

 

Бацмай Т. Сом і сон / Т. Бацмай ; мал. О. Мудрик. – Рівне : Естеро, 2019. – 12 с.: іл.

Увазі дітей дошкільного віку пропонується історія про дивовижний сон старого втомленого сома, який мріяв про нові та цікаві пригоди. Адже в спокійному ставку було все виважено, раціонально та, навіть, сумно.

Книжечка навчатиме малюків цінувати дружбу, спонукатиме до роздумів, вміння позитивно сприймати навколишній світ, тішитися добрими вчинками.

 

Береза М. З повним серцем… : нові поезії, драмат. поема / М. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 140 с.

У новій книзі члена Національної спілки письменників України, лауреата літературної премії імені В. Поліщука Миколи Берези вміщено найсвіжіші вірші, драматична поема-спостереження «Шосте коло».

 

Береза Ю. П. Чесне пенсіонерське : гумор, сатира, лірика / Ю. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 388 с.

До нової книги письменника, лауреата літературної премії імені Остапа Вишні Юрія Берези увійшли твори, написані за останні роки.

 

Береза Ю. П. Що кому : гумор і сатира. Лірика / Ю. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 476 с.

Книгу українського письменника, лауреата багатьох літературних премій складають нові гумористично-сатиричні та ліричні твори

 

Берестяний О. Схвильований світ / О. Берестяний. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 40 с.

Автор із почуттям гумору змальовує словом веселковий всесвіт рідної української мови, не упускаючи можливості написати вірші, в яких усі слова починаються на одну і ту ж літеру.

 

Боровець Б. Т. Завія : повістини, оповідання, окрушини, силуети / Б. Т. Боровець. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 264 с.

Вихоплені з нашої буденності сюжети перших двох розділів нової книги автора сповнені пристрастей і переживань, які в одних випадках возвеличують героїв, а в інших приводять їх до переступу норм співжиття. В третій частині збірки вміщені відгуки на книги інших авторів, публікації в періодиці, літературні події.

 

Велесик П. Містраль : новели / П. Велесик. – Рівне : ПП Лапсюк, 2019. – 192 с.

З дійовими особами цих новел читачеві неодноразово випадало зустрічатися у своєму житті. Вони – звичайні люди, однак за тою звичайністю ховається так багато страждань, болю і милосердя, які з ними автор неначе ділить навпіл. Спільний герой цієї збірки – людська душа зі своїми лабіринтами й незбагненністю.

 

Годун Д. Незаконнонароджений / Д. Годун. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2019. – 380 с.

Книга Дмитра Годуна, котрий невдовзі після її написання відійшов у вічність, – це історія долі власної родини і безпосередньо життєпис батька автора – відомого на Поліссі лицаря УПА на псевдо «Вихор». Видання охоплює історію національно-визвольного руху на Рівненщині, боротьбу УПА за волю та незалежність української нації проти тоталітарного режиму та окупації рідної поліської землі.

 

Голуб І. Матусині віршики / І. Голуб ; іл. А. Іллюк, А. Голуб. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2018. – 24 с.: іл.

Книга віршів цікава для сімейного читання та загального індивідуального розвитку дитини. Добро, краса, любов, щастя – ось основні цінності, яким вчить авторка, мама п’ятьох чудових дітлахів в кожному рядку своєї поезії для найменших поціновувачів українського літературного слова.

 

Голуб І. П’ять сонячних казок / І. Голуб. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2018. – 24 с.

Книга рівненської письменниці припаде до душі наймолодшим читачам нашого краю. Пригоди звірят, природа, лісові історії – все це далеке від міського буття, де панує суцільний рух і вирує життя. Казочки сповнені теплотою та простотою, затишком та спокоєм, добротою та справжністю.

 

Голуб І. Я вишиваю власними сльозами… : поезії / І. Голуб ; ред. А. Лимич. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2018. – 84 с.

Збірку складають вірші, написані упродовж двадцяти років. Життєві ремінісценції переплетені з буденними турботами жінки, як Берегині роду, краю, держави і жінки, сповненої ніжності і тепла, котра шукає уявну квітку папороті свого кохання.

 

Гольдін С. Квінтесенції : вибране / С. Гольдін. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 168 с.

До цієї книжки увійшли вибрані твори з чотирьох збірок автора («Рівненський полонез» – 2007 р., «Пелюстки» – 2009 р., «Міста грішних» – 2011 р., «Недійсність правочину» – 2017 р.), а також вірш «На старих обрізаних сливах».

 

Гон М. Місто пам’яті – місто забуття: палімпсести меморіального ландшафту Рівного : монографія / М. Гон, П. Долганов, Н. Івчик. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 232 с.

У монографії висвітлено сутність символічного простору, вплив політики пам’яті на формування меморіальних ландшафтів міст. На основі сучасних теоретичних підходів розкрито формування меморіального простору Рівного з часу здобуття Україною суверенітету, вплив на нього декомунізації, проаналізовано меморіальний ландшафт у гендерному ракурсі.

 

Гон М. Równe: обриси зниклого міста / М. Гон. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 196 с.

У книзі висвітлено життєдіяльність однієї з національних громад, яка в десятиліття, що пролягли між двома світовими війнами, становила більшість населення Рівного – євреїв. Автор розкриває їхню участь у суспільно-політичному житті, економіці міста, діяльність громадських організацій, відображає окремі аспекти міжнаціональних взаємин.

 

Городний О. О. Слова-зоряниці : вірші, загадки, скоромовки, казки, лічилки / О. Городний ; мал. М. Мороз. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 96 с.: іл.

Твори, які входять до збірки Олексія Городного, допоможуть батькам, вихователям і вчителям довірливо спілкуватися з дітьми, а дітям – не тільки почерпнути знання, а й краще зорієнтуватись у таких поняттях, як дружба, родина, природа, екологія, духовність.

 

Городний О. О. Я полюбив тебе не за красу : громадян., інтим., пейзаж. лірика, переспіви, байки. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 160 с.

Ця книга – поетичний відгук автора на ті доленосні й часто неоднозначні події, якими повнилося життя нашої країни і нашого народу впродовж майже півстоліття. У ній зібрано написані у різні роки ліричні твори, переспіви з інших поетів й авторські спроби у жанрі байки.

 

Гридін С. Дорослі зненацька : повість / С. Гридін. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 144 с.

Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те, що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, він намагається не закинути школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій – п’ятнадцятирічній Юлі – доводиться швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя.

 

Довкілля Рівненщини – 2017 : доп. про стан навколиш. природ. середовища в Рівнен. обл. – Рівне, 2018. – 280 с.

Інформація про стан природного середовища в Рівненській області у 2017 році, підготовлена департаментом екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації відповідно до вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

 

Кирильчук М. Чи_та_ти?! : поезія / М. Кирильчук. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 116 с.

Книга поезій – це місточок у наші спогади, це історії про людей на межі чи вже й за межею, історії про вічні теми, про старенькі сади і хатинки у них, про господарів цих осель. Кожна з таких історій особлива й по-особливому болюча…

 

Кідрук М. Доки сонце не згасне назавжди : роман / М. Кідрук. – Харків : Книжк. Клуб «Клуб Сімейн. Дозвілля», 2019. – 560 с.

Сестри Рута й Індія, попри незвичні імена, проживають цілком буденні життя: Індія навчається на лікаря, Рута закінчує одинадцятий клас. Усе змінюється, коли гине наречений Індії. Сестри віддаляються одна від одної. Саме тоді Рута виявляє, що здатна впливати на реальність у снах. Невдовзі в її сновидіннях з’являються химерні тіні, і що ближче вони підступають, то дужче меркне світло довкола дівчини. За нестримним бажанням повернути колишнє життя Рута не помічає, як кожен наступний сон стає дедалі темнішим.

 

Кідрук М. Заради майбутнього : оповідання / М. Кідрук. – Харків : Книжк. Клуб «Клуб Сімейн. Дозвілля», 2019. – 304 с.

Це збірка різних історій. У ній є все: горор, техно, містика, гостросоціальні та гумористичні оповідання. Більшість із них написана давно і лише три – «Р61», «Знову і знову» та «Заради майбутнього» – опубліковано вперше. Решта сім були надруковані в різноманітних журналах та колективних збірниках упродовж 2011-2017 років.

 

Книга Рівненщини 2018 : анот. кат. вид. : (з фондів Рівнен. обл. універс. наук. б-ки). Вип. 16 / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад.-ред. О. М. Зень ; наук. ред. О. Л. Промська ; відп. за вип. В. П. Ярощук. – Рівне : О. Зень, 2019. – 88 с.

Анотований каталог інформує читачів про щорічні надходження до фонду РОУНБ видань, випущених на Рівненщині, а також опублікованих за межами області книг місцевих авторів та видань про край.

 

Левчук І. Промоутерки змін : діяльність жіночих організацій у Польщі міжвоєн. періоду : [монографія] / І. Левчук ; за ред. проф. М. М. Гона. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 248 с.

Книга присвячена проблемі емансипації жінок. Авторка досліджує цю тему на сюжетах, почерпнутих з історії Польщі міжвоєнного періоду. Героїні оповіді – ті, хто своїми ідеями та справами сприяли формуванню нового образу жінки, подоланню усталених гендерних стереотипів.

 

Людина мистецтва Галина Золіна: поліфонія життя : сторінки з біогр. та спогади / авт.-упоряд. О. О. Гумінська. – Рівне : ПП Дятлик М. С., 2019. – 161 с.

У книзі окреслено віхи життя та професійної діяльності Галини Золіної, викладача літератури, музики та хореографії, вчителя-методиста, відмінника освіти і просто залюбленої в життя та в ту справу, яку робить, жінки.

 

Люліч В. World of words : пер. / В. Люліч. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 124 с.

У збірці вміщено переклади авторів різних континентів, країн, світоглядів, мов.

 

Люліч В. Як зайченя сонечко шукало / В. Люліч ; худож. М. Марчук. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 15 с.: іл.

Кумедна казка для наймолодших читачів про зайчика на ймення Пиріжок та про те, як воно шукало сонечко.

 

Марцинюк Т. І. Забери мене в літо своє : поезії / Т. Марцинюк. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 216 с.

Поетична збірка, наповнена щирими мотивами про жіночі почуття, а в них – любов, душевні поривання до справедливості, добра, вірності, щастя.

 

Микола Годун очима друзів / ред.-уклад. Б. Столярчук. – Рівне : Вид. О. Зень, 2016. – 140 с.

У книзі розповідається про художника Миколу Петровича Годуна, який жив і працював у селі Бабин на Рівненщині. У творчому доробку митця значне місце займають роботи пейзажної лірики, пов’язані як з рідним краєм – Гощанщиною, Рівненщиною, Україною, так і з творчими поїздками до Єгипту, Туреччини, Італії та ін.

 

Народна музика Рівненського Полісся : у записах В. Ковальчука / за заг. ред. Ю. П. Рибака. – Рівне : Дятлик М. С., 2018. – 316 с.

Антологія народномузичних творів північних районів Рівненщини містить 238 різножанрових пісенних та інструментальних зразків, зафіксованих впродовж 1993-2006 років рівненським фольклористом Віктором Ковальчуком.

 

Оберемок віршів і казок від рівненських письменників / ред.-упоряд. Н. Диб’як. – Рівне : Вид. О. Зень, 2018. – 16 с.

У другому виданні рівненських письменників читач віднайде низку дотепних віршів і казок про кумедні пригоди сучасної дітвори.

 

Повстанська ватра. Вип. 1 : [літ.-худож. альм.] / упоряд. І. С. Мельник. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 96 с.

Альманах спрямований на осмислення патріотизму ХХ-ХХІ століття у діалозі з художниками, скульпторами, письменниками, які спостерігали, передчували і переживали зміни в житті України. Книга складається з двох частин – візуальної і текстуальної. До візуальної відносяться роботи українських художників у різних жанрах. До текстової частини увійшли поетичні та прозові твори та статті, які стосуються найважливіших аспектів життя нашої держави.

 

Погорина : літ.-краєзн. журн. Рівненщини. – 2019. – № 30-31.

Журнал містить прозові та поетичні твори письменників Рівненщини, письменницькі роздуми, рецензії, краєзнавчі дослідження, матеріали до знаменних та пам’ятних дат.

 

Поліські перлини : укр. народ. пісні с. Михалин Березнів. р-ну Рівнен. обл. в записах Йосипа Федаса (1965-1968 рр.) / упоряд., передм., комент. та прим. Л. Іваннікової ; [відп. ред. Г. А. Скрипник]. – К. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 540 с.

Вперше публікуються фольклорні записи кандидата філологічних наук Йосипа Юхимовича Федаса (1948-2013). Записи зроблені в рідному селі фольклориста і представляють усну пісенну традицію Рівненського Полісся середини ХХ століття.

 

Прокопчук С. Святині рідного краю : православ. храми Володимиреччини : іст. нарис / С. Прокопчук. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 184 с.

У нарисі висвітлено історію заснування та функціонування восьми храмів Володимиреччини – пам’яток архітектури, котрі знаходяться у селах Стара Рафалівка, Володимирець, Городець, Полиці, Мульчиці, Озеро, Острівці, Воронки.

 

Проріст. Вип. 16 : літ. альм. – Рівне : Азалія, 2019. – 64 с.

В альманасі вміщено кращі твори переможців традиційного конкурсу «Перло многоцінне», проведеного обласною «Просвітою» в 2018 році до Дня української писемності та мови.

 

Рачковська І. Казки на шафі / І. Рачковська. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2019. – 14 с.

Книжка дуже юної рівненської авторки Ірини Рачковської користуватиметься успіхом серед читачів її віку, адже чарівний дитячий світ, який описується в трьох оповідях цієї яскравої книги, це повноцінний реальний Всесвіт у якому живуть самі діти, – його творці. Казкова фея Еммі, Жар-птиця, яка любить пиріг із помідор, прекрасні ангели, які приносять людям щастя на Великдень – чарівні герої казок.

 

Реабілітовані історією. Рівненська область. Кн. 7 / редкол.: М. М. Драганчук, О. В. Муляренко ; відп. секретар, упоряд. А. А. Жив’юк та ін. – Рівне : Дятлик М., 2017. - 680 с.

Книга вміщує анотовані біографічні довідки про 2618 осіб, які зазнали політичних репресій з боку радянського тоталітарного режиму, а згодом були реабілітовані. Видання також містить тематичні колекції матеріалів до 100-річчя Української революції 1917-1921 років та 70-річчя операції «Захід».

 

Ремель. Урок історії / упоряд. та підгот. текстів Р. Горак. – Львів : Апріорі, 2018. – 168 с.

З тих, хто вцілів і вийшов живим із жахливої трагедії, яка сталася у невеличкому волинському селі Ремель – одному з осередків УПА, дотепер залишилося всього п’ятеро людей. 17 березня 1943 року це село було оточене есесівцями і польською шуцманшафт-поліцією, які розстріляли мешканців села, а відтак спалили його дотла.

Про трагедію Ремеля мало хто й знає. Радянська історіографія довгий час замовчувала цей факт.

 

Рівне в мистецтві художників 18-21 ст. = Rivne in the art of painters 18-21 c. : живопис, графіка / авт. проекту О. Харват ; літ. ред. О. Готко. – Рівне, 2015. – 135 с.: фотоіл. 

Альбом представляє спробу показати за допомогою творів живопису й графіки, як змінювалися місто Рівне та світогляд митців у різні часи. Ілюстрації сорока двох художників яскраво демонструють, як кожне покоління майстрів вело свою неповторну образотворчу розповідь про сучасне їм Рівне.

 

Рівненщина туристична / худож. О. Огонь ; текст Т. Кушнірук. – Рівне, 2019. – 21 с.: іл.

Двомовний (українська, англійська мови) путівник знайомить мандрівників та туристів з пам’ятками культури та природи Рівненщини: Тунелем кохання, Тараканівським фортом, Базальтовими стовпами, замком князів Острозьких, Музеєм бурштину та ін.

 

Рожко В. Втрачені православні святині західної історичної Волині 1944-1988 рр. / В. Рожко. – Луцьк : ПрАТ «Волинська обласна друкарня», 2019. – 352 с.

Книга розкриває генезис, причини, методи нищення наших православних святинь московським тоталітарним режимом. Іде мова також про закриття монастирів і нищення чернечого життя на Рівненщині. Праця доповнена низкою документів та світлин.

 

Сидорук В. Мій храм : сторінки історії Свято-Воскресенської парафії с. Бригадирівка Радивилів. р-ну благочиння Рівнен. єпархії УПЦ КП / прот. В. Сидорук. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 48 с.

Книга присвячена 140-річному ювілею храму.

 

Солтис-Смирнова М. Звідки взялася новорічна коробочка? / М. Солтис-Смирнова. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2019. – 24 с.

Ця історія про те, який шлях проходить папір, починаючи своє життя гілочкою на дереві і аж до новорічної коробочки

 

Солтис-Смирнова М. Кроленята і чарівний глобус / М. Солтис-Смирнова. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2019. – 30 с.

Кроленя Локкі й подумати не могло, що його життя наповниться надзвичайними пригодами – мандрівками у дивовижні місця, новими відкриттями, цікавими знайомствами… Але завдяки його чарівним вмінням не лише Локкі, а й його подруги, могли поринути у світ традицій, архітектури чи кулінарії народів світу.

Надзвичайно цікаві історії для дітей рівненської письменниці Марії Солтис-Смирнової запрошують юних читачів опинитися віч-на-віч із дивовижним і чарівним.

 

Харват О. Рівне, яке було… : фотоальб. / О. Харват. – Рівне : У фарватері істин, 2018. – 88 с.: фотоіл.

Фотоальбом містить понад 150 світлин про старе Рівне. Призначений для науковців, краєзнавців, рівнян та гостей міста, усіх, хто цікавиться історією Рівненщини та її обласного центру.

 

«Цей світ – вертеп…» : до 70-річчя від дня народж. поета, пер., дисидента Грицька Чубая / упоряд. Г. Чубай, М. Пшеничний. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 88 с.

Грицько Чубай стартував у велику літературу в місті Дубно Рівненської області. Ще навчаючись у Козинській середній школі писав талановиті вірші, згодом почав перекладати – з німецької, польської, білоруської, словацької, чеської, російської мов. 

Спогади, які увійшли до цього видання, належать батькам, друзям, землякам із Рівненщини, де є вулиці його імені, обласна просвітянська премія імені Грицька Чубая, де тиражуються книги передчасно згаслого Майстра Українського Слова, де його пам’ятають і шанують.

 

Шевчук С. О. Постріл з минулого : оповідання, новели, есе / С. О. Шевчук. – Рівне : Вид. О. Зень, 2019. – 112 с.

У новій прозовій книзі Софії Шевчук ідеться про непрості стосунки простих людей. Вони прийшли на сторінки видання з реального життя, яке вирує подіями і пристрастями, напружує проблемами і суперечностями, вигадливо сплітає у єдину сув’язь минуле і сьогодення. Запропоновані твори імпонують своїм ідейно-художнім наповненням і здатні зацікавити широке коло читачів.

Склала провідний бібліограф Мартинюк З. Б.

26.12.2019


Новини краєзнавчої літератури

Інформаційний список книг, що надійшли до бібліотеки протягом

2018 року

Ангел на ротації : альм. творчості дітей із сімей захисників України. – Рівне : «Письмен. робітня «Оповідач», 2017. – 43 с.

Видання містить поетичні та прозові доробки наймолодших письменників Рівненщини, яких безпосередньо торкається питання української жертовності та героїзму, котрі проявляють їхні батьки та рідні. Про патріотизм, любов до близьких, друзів, України та рідного краю говорять діти із родин учасників АТО та загиблих за часів Майдану.

 

Баковецька-Рачковська І. Пластилін : детектив з елементами психологізму / І. Баковецька-Рачковська ; передм. С. Пантюка. – Дніпро : Моноліт, 2018. – 256 с.

Детективний роман – це неординарний, сміливий погляд на сутність буття й природу самовизначення людини. Головний герой роману – журналіст на прізвисько Кекс – береться за розслідування вбивства одинадцятьох своїх колег, заразом поринаючи в глибини власної душі й ув’язаючи в пластиліновій масі людської буденності.

 

Баковецька-Рачковська І. Write, tomboy, write або Якби Бенксі жив у місті Ра : етно-вірші / І. Баковецька-Рачковська. – Рівне : «Письмен. робітня «Оповідач», 2017. – 60 с.

Новий етноавангардизм соціальної лірики, революційне бачення різних аспектів сучасного життя крізь призму поліської онтології автентизму – домінуючий мотив книги, котра складається з вербально-звукових текстів.

 

Бацмай Т. Абетка : вірші для дітей / Т. Бацмай ; мал. В. Лопарьова. – Рівне : Дятлик М., 2017. – 32 с.: іл.

Абетка допоможе дитині зробити перші кроки в навчанні грамоти, навчить розрізняти звуки та букви української мови, сприятиме розвитку дикції, пам’яті, образного мислення у дітей 3-6 років.

 

Бацмай Т. Павучок : вірші для дітей / Т. Бацмай ; мал. В. Лопарьова. – Рівне : М. С. Дятлик, 2017. – 12 с.: іл.

Книжка для спільного читання батьків та дітей, головна мета якої навчити дитину отримувати задоволення від процесу пізнання та власних роздумів, розвинути уважність, логічне мислення, загальну культуру мовлення.

 

Береза Ю. П. Ми – у грі! : історія футболу – у дотепному слові / Ю. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 92 с.

Книгу складають поеми про найсвіжіші чемпіонати світу та Європи з футболу. Це своєрідні художньо-публіцистичні з відтінком гумору фіксації непересічних спортивних подій, до яких були причетні й гравці збірної України.

 

Береза Ю. П. Перелаз на Парнас : літ. пародії / Ю. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 192 с.

Книгу українського пересмішника Юрія Берези складають його найкращі літературні пародії.

 

Бондарчук Я. В. Історія Острозької академії : навч. посіб. / Я. В. Бондарчук. – Острог : Вид-во Нац. ун-ту «Острозька академія», 2015. – 548 с.: іл.

Висвітлено найважливіші етапи діяльності Острозької слов’яно-греко-латинської академії (1576-1636). Розглянуто культурно-освітню працю її засновника князя Костянтина-Василя Острозького та найвідоміших просвітників Острозького осередку. Показано нелегкий шлях відродження та розвитку сучасної академії – від колегіуму до Національного університету – одного з провідних вузів України.

 

Боровець Б. Т. У пам’яті і в серці : есеї, листування / Б. Т. Боровець. – Рівне : Волин. обереги, 2015. – 272 с.

Автор розповідає про рідних йому людей, а також тих, які Божою волею чи волею випадку зустрілися на життєвому шляху і назавжди залишилися в його пам’яті і серці.

 

Велесик П. Летовище : повість / П. Велесик ; ред. Є Шморгун ; худож. В. Сергійчук. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2016. – 164 с.: іл.

В основу повісті лягли реальні події, що відбувалися на Рівненщині напередодні Другої світової війни, в її перебігу та перші повоєнні роки. Герої твору – місцеві жителі різного віку, які в лавах повстанців борються проти німецьких окупантів, а також перевертнів-провокаторів, котрі розставляють свої хитромудрі сіті, аби винищувати українських патріотів.

 

Воробей П. П. Заграва : роман у 3-х т. Т. 1-3 / П. П. Воробей. – Чернівці : Букрек, 2017.

У центрі уваги першого тому – сільська родина, на долю якої випали неймовірні труднощі та випробування, які пережили українці у ХХ столітті.

Дія другого тому «Відблиск» припадає на 1944-1977 роки минулого століття. Про боротьбу жменьки героїв, ім’я яким УПА, про насильну «радянізацію» дізнається читач зі сторінок книги.

Завершальний том «Сяйво» охоплює період нашої історії 1980-2017 роки. Закінчується «радянський» період в житті українського народу, починається доба незалежності України, за яку боролися і гинули діти нинішніх героїв книги. Чи будуть гідними вони дідівської і батьківської слави? Про це можна довідатись, прочитавши третій том роману.

 

Гольонко Л. Легенда про поліський бурштин / Л. Гольонко. – Рівне : О. Зень, 2015. – 36 с.

Це не просто поетична розповідь про ту красу, яку тримають у собі земні надра. Це – передовсім щира оповідь авторки про ставлення до нашого довкілля, про глибинний зміст великих і простих речей нашого буття, про людські цінності, які почасти важать більше, аніж найкоштовніше каміння.

 

Гольонко Л. Сім нот любові і печалі : поезія / Л. Гольонко. – Рівне : Волин. обереги, 2015. – 96 с.

Поетична палітра Лідії Гольонко пронизана поняттями морально-релігійного змісту – сором, каяття, гординя, спокуса, гріх, віра, – що являє собою своєрідну світоглядну матрицю творчого пошуку авторки.

 

Гольонко Л. Строката хата / Л. Гольонко ; іл. В. Гордієнко. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2017. – 40 с.: іл.

Пізнавальний характер поетичних творів книги кличе маленького читача у чарівний світ природи, вчить добру, повазі і милосердному відношенню дітей до всього живого і прекрасного.

 

Городний О. О. Я по сходинках іду : вірші, загадки, скоромовки, казки, лічилки, вихвалялки, страшилки, шаради / О. О. Городний. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 208 с.

Книга не тільки допоможе виховати дітей добрими і щирими, кмітливими і життєрадісними, розважливими і розумними, а й подарує дошкільнятам і молодшим школярам радість спілкування з творчістю.

 

Гридін С. Відчайдушні : повість-детектив / С. Гридін. – К. : ВЦ «Академія», 2017. – 128 с.

Дмитро та його друзі, намагаючись дізнатися, чому і куди в Озерному зникають діти, опинилися в центрі складної інтриги. Долаючи небезпеки, вони встановлюють особу злочинця і дивують навіть оперативників. Повість захоплює читача сюжетними і психологічними несподіванками.

 

Гридін С. Віраж : повість / С. Гридін. – К. : ВЦ «Академія», 2018. – 128 с. – (Ім’я).

Розмірені дні, сповнені звичайних людських радощів і батьківської любові, раптово руйнує негідник. Під колесами автомобіля, за яким був нашпигований наркотою мажор, загинуло все – єдина донечка, віра в людей і бажання жити. Ним керує нестримна жага помсти, але несподівані обставини виводять на крутий життєвий віраж.

 

Гридін С. І паралельні перетинаються : повість / С. Гридін ; фото на обклад. О. Тисовська ; післям. А. Слотвінська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 128 с.

У книзі автор не боїться чесно і відверто проговорювати болючу для суспільства тему підліткового самогубства і вплив на свідомість хлопців і дівчат «груп смерті» у соціальних мережах. Герой повісті – Роман через непорозуміння з батьками і прикрощі в школі намагається звести рахунки з життям. Отямившись у лікарні, хлопець переосмислює свій вчинок і усвідомлює, що є заради чого жити.

 

Гридін С. Не-ангел : повість / С. Гридін. – К. : ВЦ «Академія», 2016. – 144 с.

Багато що мучило Олеся: важко сприймав батька ; обурювався, чому така терпляча з ним мама ; пережив біль утрати. А потім – вулиця з усіма її загрозами і зовсім не схожими на шкільні колючими уроками. Повість Сергія Гридіна відкриває ще одну грань складного життя юної особистості у власному світі і на межі зі світом дорослих.

 

Гридін С. Незрозумілі : повість / С. Гридін ; ред. Н. А. Ганджа. – К. : Академвидав, 2016. – 128 с.

Книга про сучасне життя підлітків, конфлікти, перше кохання, проблема відносин підлітків та дорослих.

 

Гридін С. Сапери : повість / С. Гридін. – К. : ВЦ «Академія», 2017. – 192 с. – (Ім’я).

Письменник відверто дивиться в очі дійсності. І показує її такою, якою бачить. Його повість «Сапери» – про мобілізованих четвертої хвилі. У ній багато неприкрашених і навіть брутальних деталей. Бо ця повість – про чоловіків, яким випало йти між життям і смертю. 

 

Демедюк Н. Сім кроків : зб. поезій / Н. Демедюк. – Рівне : Дятлик М., 2016. – 96 с.

До збірки увійшли поетичні твори, написані впродовж останніх семи років, а також деякі ранні вірші, які досі не публікувалися.

 

Демчук Р. С. Ходить казочка Поліссям : пізнавальні казковинки для цікавої дитинки / Р. С. Демчук ; худож. В. Дунаєва. – Рівне : М. С. Дятлик, 2017. – 24 с.: іл.

Цікаві казки про борсука, зайця, козенят прудконогих, горобців, що люблять сливи, шпаченят галасливих, лисенят хитруватих та інших тварин.

 

Диб’як Н. Волинь історична: витоки / Н. Диб’як. – Рівне : Волин. обереги, 2016. – 52 с.

Історія Великої Волині, до складу якої у свій час належали землі Волинської, Рівненської  та Житомирської областей. Книга висвітлює самобутні картини життя, вірувань і звичаїв наших предків, їхній впевнений поступ на шляху Україногенезу.

 

Диб’як Н. Городищенські ретроспекції / Н. Диб’як. – Рівне : Волин. обереги, 2015. – 416 с.

Дослідження історії сіл та хуторів Городищенської сільської ради Рівненського району, Рівненської області з прадавніх часів до наших днів.

 

Дубровиччина: історія і сьогодення : наук.-допом. бібліогр. покажч. / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад.: Л. М. Малишева, Т. В. Матушевська ; наук. консультант В. Т. Борщевич ; наук. ред. О. Л. Промська ; ред. З. М. Тирак. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 206 с.

Представлені відомості про документи, у яких відображаються основні аспекти історичного, економічного, політичного та культурного розвитку Дубровиччини від найдавніших часів до сьогодення, а також матеріали, що розповідають про пам’ятники історії та культури, про видатних діячів та письменників краю.

 

Каландайка. Історія Дикого Заходу України про бурштинові війни, кохання, зради і перемоги : зб. короткої прози. – Рівне, 2017. – 232 с.

Зараз Полісся згадують переважно в новинах про нелегальне добування бурштину : перестрілки, страйки і чергові затримання корумпованих посадовців. Збірка містить і краєзнавчі нариси, і твори, у яких розповідається про минуле краю. Є й про сьогодення. Зокрема, про бурштинокопачів.

 

Кащук М. Весела дітвора / М. Кащук ; худож. Н. Велігурська. – Рівне : ТОВ «Принт Хауз», 2016. – 14 с.: іл.

Книга для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку з порами року, дитячим гумором, загадковими акровіршами.

 

Кащук М. Загадкові гості / М. Кащук ; худож. О. Побережна, Є. Чорний. – Рівне : ТОВ «Принт Хауз», 2016. – 16 с.: іл.

Вірші-загадки ведуть читача у чарівний світ живої природи, спонукають їх до роздумів, пошуку і знань, самостійного мислення, вчать любити рідний край.

 

Кащук М. Південні гості / М. Кащук ; худож. О. Побережна, Н. Велігурська. – Рівне : ТОВ «Принт Хауз», 2017. – 12 с.: іл.

Сімнадцять представників флори і фауни південного краю – це своєрідний поетичний екскурс у чарівний світ пізнання. Форма спілкування з юним читачем – з допомогою «загадок-відповідей», коли самі діти стають співавторами написаного.

 

Кащук М. Подарунки від рослин / М. Кащук ; худож. О. Побережна, Н. Велігурська. – Рівне : ТОВ «Принт Хауз», 2017. – 16 с.: іл.

Книга ознайомить дітей з дарами рослинного походження, хлібними злаками, фруктами, овочами, ягодами, грибами. Вірші-загадки піднімають значимість рослин у житті людини.

 

Кащук М. Якби знав, козу мав… : гуморески та сатирич. мініатюри / М. Кащук. – Рівне : Print House, 2015. – 90 с.

До збірки увійшли віршовані гумористичні та сатиричні мініатюри, прозові твори: діалоги, афоризми, фрази і перефразування, пародії. Автор засуджує бюрократів, хапуг, п’яниць та інших негативних персонажів.

 

Кідрук М. Де немає Бога : роман / М. Кідрук. – Харків : Книжк. клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. – 480 с.

«Де немає Бога» – спроба збагнути, чи є всередині нас те, що втримує від перетворення на звірів у місці, де не діє мораль, у місці, де немає Бога. Герої книги – люди з різними долями. Єдине спільне для них – рейс 341, і він веде до найбільшого випробування у їхньому житті.

 

Кідрук М. Зазирни у мої сни : роман / М. Кідрук ; автор іл. до обклад. М. Вепріков. – Харків : Книжк. клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 528 с.

Роман у жанрі драматичного технотрилера. Це історія про малого хлопчика Теодора, світ якого руйнується через те, що його своєчасно не відвели до лікаря, є водночас сумною, моторошною, захопливою.

Під час операції у хлопчика на тридцять шість секунд зупиняється серце. А потім з ним починає відбуватися щось надприродне. Уві сні до нього навідується якась лиха сила. Родина намагається дізнатись, що ж не так із їх сином і звертається до лікарів. Але це «лихе» починає усвідомлювати, що за ним спостерігають…

 

Кідрук Не озирайся і мовчи : роман / М. Кідрук ; дизайнер обклад. А. Ачкасова. – Харків : Книжк. клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2018. – 512 с.

Містичний роман з елементами жахів і техно українського письменника Макса Кідрука. Події розгортаються довкола чотирнадцятирічного юнака на ім’я Марк, який у своїй школі є об’єктом постійних цькувань і знущань. Знайомство хлопчака з дівчиною Сонею приводить його до місця, що зупинилось у часі, де той може сховатись від своїх життєвих негараздів, однак ця місцина є осередком набагато страшніших речей.

 

Кімстач Н. Дарина. Ініціація : повість / Н. Кімстач. – Рівне : О. Зень, 2017. – 160 с.

Дебютний прозовий твір рівненської письменниці Ніни Кімстач присвячений неординарній темі – впливу позарелігійних магічних практик на життя звичайної людини. Авторці вдалося донести до вдумливого читача свою ідею: лише справедлива, чесна насамперед перед собою людина, може розраховувати на щасливе життя, на соціалізацію в нинішньому надзвичайно складному суспільстві.

 

Книга Рівненщини 2017 : анот. кат. вид. : (з фондів Рівнен. обл. універс. наук. б-ки). Вип 15 / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад.-ред. О. М. Зень ; наук. ред. О. Л. Промська ; відп. за вип. В. П. Ярощук. – Рівне : О. Зень, 2018. – 112 с.

П’ятнадцятий випуск анотованого каталогу інформує читачів про щорічні надходження до фонду Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

 

Кравчук С. Г. Камертон : публіцист. роман-дилогія в 2-х ч. Ч. 1-2 / С. Г. Кравчук. – Рівне : О. Зень, 2014-2015. 

Події, описані в романі, відбувалися на території Кременецького та Рівненського повітів, Мізоцької, Здолбунівської, Гощанської, Межиріцької, Корецької волостей, містах Росії – Камишині, Сталінграді, Астрахані в період 1918-1942 років. В основу роману-дилогії покладено матеріали карних справ НКВС від 1941-1942 років, що зберігаються в Державному архіві Рівненської області.

 

Кривий М. В. Буковина кличе : нариси, есеї, повість, оповідання / М. В. Кривий. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2016. – 240 с.

У книзі зібрано твори різних жанрів – нариси, есе, повість, оповідання, написані протягом 2012-2016 років. До створення книги автора підштовхнули товариші-колеги з Буковини, які запропонували розповісти про час і про себе, сувору школу повоєнних літ – людей, з якими доводилося спілкуватися і працювати на малій батьківщині.

 

Криловець А. Корона : поема-ода / А. Криловець. – Острог : Вид-во Нац. ун-ту «Острозька академія», 2015. – 20 с.

Поема присвячена новітньому відродженню та становленню Національного університету «Острозька академія», наступнику першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів – Острозької слов’яно-греко-латинської академії.

 

Куц А. Тарас Бульба-Боровець, засновник і організатор УПА : документ. нарис / А. Куц ; ред. Є. Шморгун. – Рівне : Лапсюк В. А., 2017. – 56 с.

Багаторічна дослідниця життя та діяльності Тараса Бульби-Боровця Алла Володимирівна Куц пропонує читачам власне бачення повстанського руху знаменитого поліського отамана.

 

Лимич А. Атон і таємниця атома : казка про Чорнобиль / А. Лимич ; худож. Н. Рябушко. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 12 с.: іл.

Це – героїчна, правдива й водночас оптимістична казка, створена автором для увічнення подвигу чорнобильців в ім’я рідної країни. Твір призначений для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

 

Матвійчук Ю. HameleON : поезії / Ю. Матвійчук ; ред. А. Криловець ; відп. ред. І. Рачковська. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2017. – 72 с.

Книга наповнена новою сучасною поезією, котра пропускає крізь себе особистісні почуття автора та світоглядні позиції відносно сьогодення та ситуації, яка існує в нинішньому українському суспільстві.

 

Медведєва О. Кольорові равлики / О. Медведєва ; іл. В. Гордієнко. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2017. – 32 с.: іл.

У цій книзі юний читач познайомиться з дружелюбними, допитливими, милими, іноді кумедними равликами, які стали героями цікавої пригодницької історії. А вона – про розуміння важливого символу міста Рівного – його прапора.

 

Олійник Г. П. Пора співати : поезії / Г. П. Олійник. – Рівне : ПП Лапсюк В. А.,2015. – 84 с.

Четверта збірка поезій письменниці, яка є досить вагомим набутком сучасної української поезії.

 

ОУН-УПА на теренах Дубровиччини. Ч. 1 / упоряд. В. Р. Мозоль. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 432 с.

Матеріал, вміщений у праці, на основі архівних документів Дубровицького РВ НКВС та кримінальних справ НКВС-МДБ періоду 1944-47 років, спогадів та розповідей родичів тих, хто боровся за незалежну Україну протягом 1939-55 років на теренах Дубровицького району.

 

Панченко М. О. Твори / М. О. Панченко. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2017. – 344 с.

У книзі представлено все краще із творчого доробку українського письменника Миколи Панченка.

 

Повх А. Де шукати диво / А. Повх ; іл. В. Скаканді. – Харків : Ранок, 2018. – 18 с.: іл. – (Моя Україна).

Книга Анни Повх, школярки з міста Дубна, про подорож Україною дівчинки Ксенії. Чарівні Карпати і велична Софія Київська, затишна «Софіївка» і витончене «Ластівчине гніздо» – це все наша країна, чудова і мальовнича.

 

Погорина 2017 : літ.-краєзн. альм. Рівненщини. – Рівне, 2017. – 275 с. 

Альманах містить прозові та поетичні твори письменників Рівненщини, письменницькі роздуми, рецензії, краєзнавчі статті, матеріали до знаменних та пам’ятних дат.

 

Романюк Л. З любов’you : поезії / Л. Романюк ; ред. О. Самардак ; відп. ред. І. Рачковська. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2017. – 40 с.

Початки літературної творчості Люби Романюк – політика, журналіста, громадської діячки – це не просто прожите й пережите, це – відчуте й переосмислене. Тут є багато загальновідомих істин і повторюваних життєвих теорем, але в цій книзі вони звучать індивідуально, так, як це промовляє Любов, а саме – з Любов’ю.

 

Самчук В. Свічі моєї не гасіть : вибране / В. Самчук. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 208 с.

Збірка творів Вікторії Самчук, до якої увійшли вибрані поезії та проза з двох попередніх книг «Каркаде» та «Тобі емоції справжні», а також твори, написані у 2014-2017 роках, які друкуються вперше.

 

Самчук У. О. Плянета ДІ-ПІ : нотатки й листи. П’ять по дванадцятій : записки на бігу / У. О. Самчук. – Острог : Вид-во Нац. ун-ту «Острозька академія», 2017. – 394 с.

Автобіографічний твір Уласа Самчука про долю українців із таборів переміщених осіб у Німеччині 1945-48 років. Це оповідь про післявоєнну хвилю еміграції, представники якої не хотіли жити в «радянському краї» і свідомо обрали для себе вільний світ.

 

Собецька Т. Де ти, зайчику, бував? : вірші для дітей дошк. та молод. шк. в. / Т. Собецька ; худож. У. Зарицька – Кам’янець-Подільський : Аксіома, 2017. – 48 с.: іл.

До книжки увійшли патріотичні, ліричні, веселі вірші, безкінечна казочка, вірш-безкінечник.

 

Собецька Т. Лінива жабка / Т. Собецька. – Кам’янець-Подільський, 2018. – 16 с.

Прочитавши ці історії, діти зрозуміють, як потрібно допомагати друзям і ставати у пригоді, з любов’ю ставитись до праці й переборювати лінощі, поважати старших та не ображати молодших.

 

Собецька Т. Меле, меле, меле млин… : абетка : кн.-розмальовка / Т. Собецька ; ред. Л. Пшенична ; худож. І. Докійчук. – К. : ТОВ «Юрка Любченка», 2016. – 32 с.: іл.

Абетка у віршах для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. У книзі є цікаві замальовки із життя рослин, тварин і птахів.

 

Собецька Т. Під горою, під крутою : математ. абетка, загадки для дітей дошк. та молод. шк. в. / Т. Собецька ; ред. Л. Пшенична ; худож. У. Зарицька. – Кам’янець-Подільський : ПП «Медобори-2006», 2016. – 24 с.: іл.

Книга загадок, цікавинок, незвичних ситуацій навчить дітей мислити, тренуватися в кмітливості, розвивати логіку.

 

Станкова Т. В. Підказка синички / Т. Станкова. – Рівне, 2017. – 24 с.

Щоб писати для дітей, потрібно насамперед розуміти їх мрії, думки, сподівання. Коли читаєш вірші цієї книги, з перших рядків переконуєшся, що якраз цим мистецтвом авторка володіє. І саме тому твори випромінюють безпосередність, дотепність, своєрідне мислення малечі.

 

Стрихарчук З. Казки від бабусі Зої / З. Стрихарчук. – Рівне, 2015. – 88 с.: іл.

Зоя Стрихарчук – член Національної Спілки журналістів України. Народилася у с. Сіянці Острозького району. Нині проживає на Хмельниччині. Ця книга – збірка авторських казок.

 

Титечко В. Впади, дощику, впади / В. Титечко ; худож. О. Дуліпа. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2017. – 32 с.: іл.

Книга-розмальовка наповнить серця добротою, щирою посмішкою та світлом чарівного дитинства. Юні читачі отримають насолоду від знайомства з головними героями та їхніми непересічними історіями. 

 

Титечко В. Подарунок для матусі : казки / В. Титечко ; худож. Т. Рубель. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2017. – 40 с.: іл.

Нова книга казок відомого рівненського письменника Василя Титечка, через яку автор впускає у дитячі серця промінчики добра, працьовитості, справедливості, любові до ближніх та природи.

 

У дзеркалі слова : 20-річчю створення Дубен. орг. Нац. спілки письменників України присвячується : імен. довід. – Вид. 2-ге, доп. – Дубно, 2017. – 36 с.

Ювілейне бібліографічне видання, присвячене 20-річчю створення Дубенської організації Національної спілки письменників України.

 

Українець Алла Миколаївна: етнограф, краєзнавець, музейний фахівець : до 60-річного ювілею від дня народження : наук.-допоміж. бібліогр. покажч. / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. Н. М. Кожан ; наук. ред. О. Л. Промська ; ред. З. М. Тирак. – Рівне : Вид. О. Зень, 2017. – 168 с. – (Дослідники Рівненського краю).

У покажчику відображено матеріали про життєвий та творчий шлях відомої на Рівненщині та в Україні дослідниці, етнографа, краєзнавця, просвітянина, завідувача відділу етнографії Рівненського обласного краєзнавчого музею, заслуженого працівника культури України А. М. Українець.

 

Хуткий А. Г. Що я чую в імені твоїм : художньо-істор. повість-гіпотеза / А. Г. Хуткий. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 80 с.

У книзі автор викладає особисту версію виникнення міста Володимирець, що у Рівненській області, а також подій, що відбувалися на цій території понад тисячу літ тому.

 

Шморгун Є. Розказочки : кн.-розмальовка / Є. Шморгун ; худож. І. Нагорна. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2018. – 32 с.: іл.

Книжка знайомить юного читача з цікавинками дивосвіту рідної природи.

 

Шульжук Н. Між полукіпками літа : поезії / Н. Шульжук ; ред. Н. Ярмолюк. – Рівне : ФОП Олейник В. А., 2017. – 108 с.

Вірші письменниці дихають щирою любов’ю до України, отчої землі, до рідної поліської природи, до батьківських порогів і маминої пісні, що перехоплює подих.

Склала провідний бібліограф Мартинюк З. Б.

18.12.2018


Інформаційний огляд краєзнавчої літератури для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

Рідний край! Скільки величі, краси та добра втілено в цих двох словах. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась. Адже рідний край – це немовби батькова колиска, яка безсмертно жевріє вогником у наших серцях, до якої ми готові щодня і щоночі припадати серцем і радіти душею. У снах і наяву ми бачимо свій рідний край в довершеності і неповторній красі, адже він для нас найкращий, наймиліший, найрідніший. На повні груди вдихаємо повітря рідних земель, подихи знайомого вітру і красу місця, де змалечку пізнавали життя. Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру, літературу. І кращий засіб для цього пізнання – книга.

Запрошуємо вас до світу краєзнавчих новинок, де представлені цікаві видання, які надійшли до нашої бібліотеки.

Бацмай Т. Абетка : світ навколо нас / Т. Бацмай ; мал. В. Лопарьова. – Рівне : Дятлик М., 2017. – 32 с. : іл.

У книжці живе цікава сімейка літер. Гуртуються літери в слова та рядочки і розповідають нам цікаві історії. А називається ця щаслива сімейка «абеткою». Абетка знайомить з буквами та звуками рідної мови і показує, що звуки ми вимовляємо і чуємо, а букви пишемо і бачимо.

Бацмай Т. Працьовитий павучок : світ навколо нас / Т. Бацмай ;  мал. В. Лопарьова. – Рівне : М. С. Дятлик, 2017. – 32 с. : іл.

Читаючи історію про працьовитого павучка, діти навчаються виявляти співчуття та надавати підтримку своїм близьким і друзям у важку хвилину. Автор звертає увагу на певну складність засвоєння дитиною звуку «П». Тому її текст насичений даним звуком у різних варіаціях, що не тільки сприяє виправленню мовних дефектів у дітей, але й звертає увагу на багатство та різноманітність рідної мови.

Городний О. Я по сходинках іду: вірші, загадки, скоромовки, казки, лічилки, вихваляки, страшилки, шаради / О. Городний. – Рівне: Волинські обереги, 2017. – 208 с.

Збірка містить кілька сотень віршів, загадок, скоромовок, лічилок, вихвалянок, страшилок, шарад, головоломок і казок. Книга подарує читачам радість та незабутню насолоду від прочитаного.

Демчук Р. Ходить казочка Поліссям : пізнавальні казковинки для цікавої дитинки / Р. Демчук ; художник Вікторія Дунаєва. – Рівне : ПП Дятлик М. С., 2017. – 24 с. : іл.

 Чарівним поліським краєм гуляє казочка і розповідає цікаві історії борсукові, зайцю, козенятам, горобчикам, шпаченятам, лисенятам та їжачкам про неймовірний світ рідної природи. Казкові історії знайомлять з красою, багатством та різноманіттям природи  Полісся, з річками та озерами рідного краю. До того ж, книга яскраво проілюстрована.

Кащук М. Весела дітвора / М. Кащук ; ред. Василь Басараба ; художник Наталія Велігурська. – Рівне : ТОВ "Принт Хауз", 2016. – 14 с. : іл.

В цій книжці чекають на дітей вірші- загадки про красу рідного краю, про традиції та звичаї українського народу. Кому до вподоби цікаві смішні історії, зазирніть у розділ  «дитячі гуморинки».

Кащук М. Загадкові гості / М. Кащук ; ред. Любов Пшенична ; художники Ольга Пебережна, Євген Чорний. – Рівне : ТОВ "Принт Хауз", 2016. – 16 с. : іл.

Вірші-загадки «Загадкові гості» Миколи Кащука заведуть у загадковий і чарівний світ живої природи, познайомлять з різновидами тварин, птахів рідного краю та України.

Кащук М. Південні гості / М. Кащук ; ред. Любов Пшенична ; художники Ольга Побережна, Наталія Велігурська. – Рівне : ТЗОВ "Принт Хауз", 2017. – 12 с. : іл.

До книжки увійшли твори майстра поетичного слова Миколи Кащука про чарівний світ сімнадцяти представників фауни і флори південного краю.

Кащук М. Подарунки від рослин / М. Кащук ; ред. Любов Пшенична ; художники Ольга Побережна, Наталія Велігурська. – Рівне : ТОВ "Принт Хауз", 2017. – 16 с. : іл.

До книжки увійшли чудові вірші-загадки про чарівний і неповторний світ живої природи. Вірші знайомлять з дарами рослинного походження, хлібними злаками, фруктами, овочами, ягодами, грибами.

Лимич А. Атон і таємниця Атома : казка про Чорнобиль / А. Лимич ; художник Наталія Рябушко. – Рівне : Волинські обереги, 2017. – 12 с. : іл.

Казка заснована на реальних подіях в Україні. 26 квітня 1986 року. На Чорнобильській АЕС сталася надзвичайна катастрофа великого масштабу, яка перетворилася у трагедію для кількох поколінь українців. Це героїчна, правдива й водночас оптимістична казка, створена автором для увічнення подвигу чорнобильців в ім’я рідної країни.

Титечко В. Впади, дощику, впади : книга-розмальовка / В. Титечко ; ред. Людмила Жакун ; худож. Ольга Дуліпа . – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2017. – 32 с. : іл.

Книга-розмальовка містить прості і захопливі вірші. Разом з головними героями читачі познайомляться з цікавими непересічними історіями, що наповнять серця добротою, щирою посмішкою та світлом чарівного дитинства. До кожного твору подається розмальовка, що обов’язково сподобається малечі.

Склала провідний бібліограф Романова М. М.

18.12.2017