Творчість - це внутрішня потреба

/до 50-річчя від дня народження Сергія Гридіна/

Віртуальна виставка для підлітків

 

 

 

 

Захоплююче хобі Сергія Гридіна 

/до 45-річчя від дня народження письменника/ 

Пам’ятка-бесіда для дітей молодшого та середнього шкільного віку

Юний друже!

Пропонуємо тобі знайомство із чудовим письменником Сергієм Гридіним, який пише цікаві та захоплюючі твори для дітей.

Сергій Володимирович Гридін народився 8 липня 1971 року у місті Здолбунові Рівненської області. Майбутній письменник ходив до місцевої школи, полюбляв займатися спортом. У 1985 році його батька відправили у відрядження до Монголії, куди переїхала вся родина і проживала там два роки. Згодом сім’я повернулась у рідний Здолбунів.

Після повернення до України Сергій закінчив середню школу у Здолбунові у 1988 році. Впродовж року він набуває життєвого досвіду у слюсарній бригаді. Згодом вступає на економічний факультет Рівненського інституту інженерів водного господарства, який закінчує у 1994 році. 

Після закінчення працює за бухгалтерсько-економічними спеціальностями.

Літературна діяльність стала для Сергія Гридіна захоплюючим хобі. Коли сину письменника виповнилося одинадцять років, він всіляко намагався залучити хлопця до читання. З того самого моменту і почав писати книги, адресовані дітям.

Саме у цей період була написана перша книга „Федько, прибулець з інтернету” /Гридін С. Федько, прибулець з інтернету / С. Гридін; іл. О. Шапкаріної. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2011. – 151 с.: ілюстр. – (Планета Чудасія)./, яка дала старт його літературній діяльності.

Герої цієї історії – звичайні хлопці Сашко та Петрик – з волі незвичайного інтернетного Віруса потрапляють у віртуальний світ. Їм добре знайоме бажання не йти до школи, похвалитися чимось цікавим, потрапити у справжню пригоду, розважитися, долаючи небезпеку й просто пограти у комп’ютерну гру так, щоб забути, по який бік екрану вони перебувають. Дітям потрібно подолати чудовиськ та голодних крокодилів, пройти відповідні рівні, щоб повернутися додому. Сергій Гридін запрошує читачів у захоплюючу комп’ютерну гру.

Далі з’являється продовження Федькових пригод /Гридін С. Федько у віртуальному місті / С. Гридін ; іл. О. Шапкаріної. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2012. – 208 с.: ілюстр. – (Планета Чудасія)./

У книзі розповідається про те, що зовсім не підступний, а кумедний і дуже милий комп’ютерний вірус Федько – у небезпеці. Щоб визволити його з віртуального полону, друзям Сашкові, Петрикові та Марічці доводиться блукати віртуальним містом та поквитатись з наймогутнішим комп’ютерним вірусом у світі.

Третя книга – Гридін С. Федько у пошуках Чупакабри / С. Гридін; іл. О. Мазур. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2012. – 176 с.: ілюстр. – Планета Чудасія). – саме для тих, хто ховається від жаху під ковдру у темній кімнаті, слухаючи страшні оповідки, у кого бігають мурашки по шкірі від передчуття зустрічі з невідомим... Весела, насичена подіями історія про комп’ютерного віруса Федька та його друзів, а також нових героїв допоможуть поринути у вир пригод реального світу.

Про дивне перетворення хлопчика Олега на власного кота розповідає Сергій Гридін у книзі „Кігтик Ковбаско” /Гридін С. Кігтик Ковбаско / С. Гридін; іл. А. та Д. Нечаєвські. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. – 151 с.: ілюстр.)/.

П’ятикласникові Олегу життя кота Кігтика Ковбаска здається мало не щастям – їж, гуляй і вилежуйся, скільки влізе. Проте одного разу хлопцеві доведеться прокинутися... котом. А Ковбаскові – піти до школи замість свого господаря. Якими пригодами обернулось це дивне перетворення, читачі дізнаються із книги.

Але не тільки про незвичайні пригоди героїв розповідається у творах Сергія Гридіна. Письменник пише також про дуже серйозні речі. Книга „Не такий” /Гридін С. Не такий : повість для підлітків, які шукають себе / С. Гридін; іл. Н. Гайди. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2013. – 176 с.: ілюстр. – (Майже дорослі)./ вражає своєю відвертістю.

Про школу, родину, суспільство, полишених самих на себе дітей, і взагалі про життя, яким воно є – без прикрас, сповнених суворих реалій та випробувань.

Може, хто скаже, що бути дитиною, тим паче підлітком – просто. Але якщо ти відрізняєшся від решти, скажімо, надмірною вагою, тобі не оминути зневаги і знущань однолітків і навіть дорослих. Однак у тебе залишається шанс знайти в собі силу піднятися над своїми образами, зусиллям волі змусити себе стати „таким”, який порятує не лише себе, а й простягне руку допомоги слабшому.

Твори С. Гридіна двічі ставали переможцями конкурсу „Краща книга Рівненщини”: у номінації „Краще видання для дітей” (2013) та «Краще видання для юнацтва та молоді» (2015). У 2012 році його книга „Федько у пошуках Чупакабри” потрапила до довгого списку премії „Книга року ВВС”. Книга „Не такий” увійшла до короткого списку номінантів щорічної премії „Дитяча книга року ВВС-2013”.

 

Доля письменника склалася так, що за покликом серця він пішов боронити країну від ворога, відклавши свої справи та літературне хобі на потім, виборюючи мир та незалежність на сході України.

Підготувала: зав. інформаційно-бібліографічного відділу З. Б. Мартинюк

29.02.2016