Віртуальна виставка

"Я просто родом з нашого дитинства"

 

/до 60-річчя від дня народження Любові Пшеничної/

 

Пам'ятка-бесіда для дітей молодшого шкільного віку

Юний друже!

Ми продовжуємо знайомити тебе з талановитими рівненськими письменниками. Цього разу ти дізнаєшся про Любов Антонівну Пшеничну, яка мешкає у селищі Мирогоща Дубенського району та пише чудові твори для дорослих і дітей.

Письменниця народилася 29 червня 1955 року в селі Закриниччя на Житомирщині у звичайній селянській родині. У п’ятому класі стала членом літературного гуртка і написала свій перший вірш, який був присвячений   Т. Шевченкові. Чому саме йому? Можливо, через те, що мама Люби, з освітою всього чотири класи, добру половину «Кобзаря» знала напам'ять. Отож, і вона причетна до того, що Люба почала писати. А ще вплинула чудова природа поліського краю, його ліси та луки, трави і квіти, серед яких зростала дівчинка.

Згодом Любов Пшенична закінчила Рівненський педагогічний інститут, де здобула професію вихователя дошкільного закладу. Тому не випадково у ранній творчості поетеси переважали вірші саме для дітей, і сьогодні вони також складають значну частину її поетичного доробку.

Працювала Л. Пшенична у Каноницькій середній школі Володимирецького району, а з 1980 р. – у Мирогощанському дитсадку Дубенського району, викладала історію світової культури і образотворче мистецтво у Дубенському педагогічному коледжі.

Любов Пшенична є членом Національної спілки письменників України, лауреатом літературної премії ім. Валер’яна Поліщука. Очолює Дубенську регіональну письменницьку організацію, є автором більше двох тисяч друкованих творів. Окрім письменницького таланту, Любов Антонівна має й інші – пише чудові пісні (більше 30 вже звучать по радіо, телебаченню, на компакт-дисках); малює (відбулося кілька персональних виставок картин); ілюструє власні книги та інших авторів; редагує та впорядковує друковані видання.

Любов Пшенична щиро любить своїх читачів, тому радо зустрічається з ними. Чимало таких зустрічей відбулось у Рівненській обласній бібліотеці для дітей. Сподіваємось, у майбутньому і ти зможеш стати учасником однієї з них.

Окрім цієї пам’ятки, більше дізнатись про Любов Пшеничну та її творчість можна на офіційному веб-сайті Рівненської обласної бібліотеки для дітей  та сайті веб-квесту «У пошуках поетичних перлин» , одна зі сторінок якого присвячена творчості поетеси. Тут ти можеш також скласти пазл – обкладинку книги Л. Пшеничної.

З творами письменниці ти зустрінешся на шкільних уроках літератури, адже вони внесені до навчальної програми. Ми ж пропонуємо тобі розпочати знайомство уже сьогодні, адже у нашій бібліотеці можна прочитати багато видань Любові Антонівни, які адресовані дітям. Одне з них:

Пшенична Л. Казка про зайчат / Л. Пшенична; ред. О. Чучук. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2007. – 16 с.: ілюстр.

Казка розпочинається із сумної події – захворів тато-заєць, а маленькі зайчата змушені залишитись вдома самі :

           Причаїлось в хаті лихо,

          Сонна ніч тривожно диха.

Прочитавши книжечку, дізнаєшся, чи вдалось зайчатам уникнути небезпеки і хто їм допомагав.

Сподіваємось, ти любиш чудові дарунки природи – квіти, які милують очі з ранньої весни до пізньої осені. Можеш перевірити свої знання квіткового царства, відгадуючи загадки у книзі Л. Пшеничної, ілюстрації до якої створила сама поетеса.

Пшенична Л. Загадки-привіти для малят про квіти : вірші для дітей дошк. та мол. шк. віку / Л. Пшенична; художник Л. Пшенична. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2007. – 16 с. : ілюстр.

До наступної збірки Любові Пшеничної, яку ми радимо тобі прочитати, окрім загадок, увійшли також жарти, казки, небилиці, скоромовки, вірші, героями яких є лісові мешканці.

Пшенична Л. Зайчикова читанка : вірші, загадки, жарти, небилиці та казки / Л. Пшенична. – Рівне: Овід, 2007. – 32 с.


Чи  пам’ятаєш ти казку про Бегемота, якого тягнули з болота? А де він зараз? Як живе? Що поробляє? Про це розповість книжечка: 

Пшенична Л. Бегемотове болото : казка для дітей молодшого шк. віку / Л. Пшенична; худож. оформл. Л. Пшеничної. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2007. – 16 с.: ілюстр.

 

Якщо ж ти любиш фантазувати, то наступна, цього разу прозова книга саме для тебе.

Пшенична Л. Калиновий дід : казки / Л. Пшенична; художник С. Шевчук. – Дубно: Дубенська друкарня, 2005. – 84 с.: ілюстр.

Прочитавши сторінку-другу, опинишся у світі, де переплелася гра уяви і гра реального світу. Помандруй разом з героями казок, навчись долати перешкоди і труднощі, зумій оцінити силу дружби і працьовитості. 

Серед інших до збірки увійшли казки, які виходили окремими виданнями: «Боря з Мухоморії», «Картопляна історія».

 

Ми впевнені, що наступні видання Любові Пшеничної також не залишать тебе байдужим:

Пшенична Л. Боря з Мухоморії : казка / Л. Пшенична; худож. В. Вальчун. – Дубно: Дубенська друкарня, 1991. – 16 с.

Пшенична Л. Весела абетка: скоромовки / Л. Пшенична. – 2-ге вид. – Дубно: Незабудка, 1992. – 32 с.

Пшенична Л. Календар „Дитейка” на 1992 рік. / Л. Пшенична; худож. В. Кондратюк – Дубно: Незабудка, 1991. – 29 с.

Пшенична Л. Сонна лічилка. / Л. Пшенична; худож. С. Кічун. – Дубно: Незабудка, 1991. – 6 с.

Пшенична Л. Чорногузики : вірші, скоромовки / Л. Пшенична. – К.: Веселка, 1988. – 15 с.

Підготувала провідний бібліограф С. М. Молчанова

24.06.2015