Бібліотрансформер "Мрія усім домальовує крила"

 

/до 60-річчя від дня народження Віри Правоторової/

 

 

Бібліографічна пам’ятка для дітей молодшого шкільного віку

Юні друзі!

З раннього дитинства відкривати великий і різнобарвний світ дітям допомагають книги: казки, оповідання, та, безумовно, вірші. Вони захоплюють серця, пробуджують любов до рідного слова, дають поштовх до розвитку фантазії.

У цій пам’ятці ми пропонуємо знайомство з рівненською поетесою Вірою Правоторовою, авторкою збірок віршів для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Народилася майбутня поетеса 4 жовтня 1958 року на Рівненщині, де і пройшло її дитинство. Навчаючись у школі, займалася у шкільному літературному гуртку «Мрія кличе» та літературній студії при районній газеті.

У 1981 році здобула фах економіста і весь свій трудовий шлях працює в царині фінансів та права. Але натхнення Вірі Миколаївні завжди давали вірші, які вона продовжувала писати.

Великим поштовхом до творчості Віри Правоторової стала зустріч з відомим видавцем Іваном Малковичем. Він опублікував вірш поетеси «Про янгола й пір’їнку» у збірнику «Улюблені вірші». З того часу, як пише Віра Миколаївна:

«Я ніби потрапила в інший світ, у якому пахне свіжовиданими книгами, де живуть видавці, письменники і поети, редактори, художники-ілюстратори і… читачі. А навкруги літають дивні птахи – віршенята, віршики та вірші. І головним моїм завданням стало те, щоб встигнути їх упіймати, записати, потім ще трішки підправити і...відпустити.»

Віра Правоторова розповідає, що часто вірші народжуються як відповідь на дитяче запитання: «Чому не варто боятися павучків? Як народжуються казки? Що буває у Святвечір? Чому важливо вміти мріяти? Звідки беруться назви кольорів? Як навчитися вимовляти букву «ер»? Чому у страху великі очі? Хто якими словами дякує?»

Творам Віри Правоторової притаманний особливий стиль, вони щирі та позитивні.

Поетеса є добрим другом бібліотеки та залюбки зустрічається з маленькими читачами.

У березні 2017 року Віру Правоторову прийняла у свої ряди Національна спілка письменників України.

Видання творів Віри Правоторової

Правоторова В. Веселі віршики з мальованого глека / В. Правоторова ; худож. Ольга Мойсюк, Наталка Серветник. – К. : Зелений Пес, 2016. – 44 с. : іл.

Правоторова В. Віршенята і віршики з оксамитової торбинки / В. Правоторова, худож. Ольга Мойсюк. – К. : Зелений пес, 2015. – 40 с. : іл.

Правоторова В. Віршики та оповідки з бабусиної валізки / В. Правоторова, ; худож. Ірина Потапенко. – К. : Зелений Пес, 2017. – 48 с. : іл.

Барвисті ілюстрації талановитих рівненських художниць Ольги Мойсюк, Наталки Серветник та одеської художниці-мультиплікатора Ірини Потапенко зроблять читання приємним і захопюючим.

Читаючи ці видання всією родиною, ви відчуєте, як світліше стане у вашому домі та у ваших серцях.

Твори поетеси надруковано у багатьох періодичних виданнях для дітей та збірниках: 

Правоторова В. Веселий рецептик ; Каштанчики ; Ведмедик ; В’язанка казок // Оберемок віршів і казок від рівненських письменників. – Рівне, 2016. – С. 12.

Правоторова В. М'який знак // Ангеляткова наука. – 2015. – № 11. – С. 11.

Правоторова В. Правду кажучи // Ангелятко. – 2017. – № 6. – С. 8.

Правоторова В. Про мрію // Ангелятко. – 2018. - № 5-6. - С. 8.

Правоторова В. Про рожеві рукавички : [оповідання] // Ангеляткова наука. - 2015. - № 12. - С. 4-5.

Правоторова В. Чому у страху великі очі / худож. О. Шикура // Маленький розумник. – 2015. – № 9. – С. 7.

Правоторова В. Я хворію на вітрянку / мал. К. Степаніщева // Маленький розумник. – 2017. – № 11. – С. 9.

Правоторова В. Як гарно жити у селі : хочу знати // Ангелятко. – 2015. – № 7-8. – С. 6-7.

Віра Правоторова – людина, наповнена любов’ю і теплом, яка щедро і щиро ділиться своєю творчістю з читачами. Для діток з особливими потребами, які не завжди можуть побачити й прочитати звичайні книжки, вона підготувала аудіокнигу «Радісні віршики з бабусиної флешки».

Правоторова В. Радісні Віршики з бабусиної Флешки [Звукозапис] : в авторському виконанні / В. Правоторова. – Б. м. : Б. в., [2017].

Поетеса сама читає вірші у властивій їй зворушливій манері виконання, що так полонить щирістю та виразністю.

Окрім аудіокниги, ви можете послухати віршики на YouTube за посиланням https://goo.gl/k3ynA1.

Підготувала: завідувач інформаційно-бібліографічного відділу

С. М. Молчанова

29.10.2018 


Download
Правоторова.PDF
Adobe Acrobat Document 578.8 KB

Інтерактивне завдання "Книги Віри Правоторової"

Збільшити вправу на весь екран -

квадрат зі стрілочками в правому куточку


Книжкова закладка

Download
закладка.jpg
JPG Image 169.3 KB