З добром до дитячих сердець

Бібліотрансформер до 95-річчя від дня народження Женев'єви Юр'є 

Віртуальна виставка

Буктрейлер "Велика книжка кролячих історій"

Бібліографічна пам'ятка для дітей молодшого шкільного віку

Юний друже!

Запрошуємо тебе здійснити захоплюючу подорож до чарівної країни. Вона знаходиться дуже далеко, можливо, за тридев’ять земель, а можливо, і за високими горами та густими лісами, але ми з тобою потрапимо туди за лічені секунди! Нам не потрібен ані літак, ані потяг, достатньо лише відкрити цікаву книжку… І ось ти вже там, у дивовижному світі, повному пригод, цікавих зустрічей, карколомних подій. Саме в такий світ незвіданих казкових пригод потрапляєш у творах дитячої письменниці Женев’єви Юр’є.

Женев’єва Юр’є народилася 24 серпня 1927 року в Парижі. У молоді роки вона працювала в бібліотеці. Як дружина дипломата, вона періодично подорожувала по світу. А ось до письменницького ремесла прийшла вже в досить похилому віці. Коли діти виросли і Женев’єва стала бабусею, вона почала розповідати онукам (а у неї їх цілих дев'ять!) власні казки. З них пізніше і виросли знамениті історії кролячого сімейства. Перша книга «Свято повного місяця» вийшла в 1987 році. Проілюстрував її та інші казки Юр’є французький дитячий художник Лоїк Жуанніго. У 2015 році вийшла «Велика книга кролячих історій», де зібрані найпопулярніші казки про улюблених героїв.

 

Велика книжка кролячих історій / Женев'єва Юр'є ; іл. Лоїк Жуанніго ; пер. з франц. Володимир Герман. –  К. : Рідна мова, 2018. – 350 с. : іл.

У одному кролячому сімействі підростають милі, але дуже спритні кроленята – четверо синів і дочка. Вони ні хвилинки не можуть усидіти на місці і увесь час потрапляють в дивовижні історії. Якщо ти ще не знайомий з цим чудовим сімейством – швидше відкривай книжку. Тебе чекають неймовірні пригоди!

Браво, кроленятка! : казкова історія : пер. з фр. / Женев'єва Юр'є ; худож. Лоїк Жуанніго. – К. : Махаон-Україна, 2011. – 24 с. : іл.

У цій книзі на тебе чекає нова зустріч із кролячим сімейством. Завзяті кроленята потраплять до цирку, познайомляться з артистами, і дехто з них навіть стане учасником циркової вистави. При цьому коленятам ніщо не заважало образити фокусника, за що він їм помстився. Яку помсту вигадав фокусник? Мерщій розгортай книгу, на тебе чекають неймовірні пригоди!

 

Веселий карнавал : казкові історії : пер. з франц. / Женев'єва Юр'є ; худож. Лоїк Жуанніго. – К. : Махаон-Україна, 2010. – 80 с. : іл.

 

Милі, але дуже жваві малюки татуся Онисима ні миті не сидять спокійно. Цього разу вони будуть шити карнавальні костюми і підуть на свято до міста Очерет-на-Воді. Там на них чекатиме незабутня пригода – цього разу в масці клоуна…

 

Грядка кролика Кульбабки : казкова історія : пер. з фр. / Женев'єва Юр'є ; худож. Лоїк Жуанніго. – К. : Махаон-Україна, 2011. – 24 с. : іл.

Ти ще не знайомий з кролячим сімейством татуся Онисима? Тобі неодмінно треба познайомитись з кроликом Кульбабкою, який полюбляв працювати на своєму городі. Одного разу зла черепаха Тортилія Ломаліс з'їла і потоптала його урожай. Черепаха ніби покаялась і пообіцяла за допомогою заклинання зробити город ще кращим, ніж він був. Але ...

 

Кролик Вогник і баобаб : казкова історія : пер. з фр. / Женев'єва Юр'є ; худож. Лоїк Жуанніго. – К. : Махаон-Україна, 2011. – 24 с. : іл.

 

Кролячі історії продовжуються! Тобі знову випадає пережити немало захоплюючих хвилин разом із нашими героями. Познайомся з кроликом Вогником, який вирушив на пошуки чарівного дерева, що росте аж на краю пустелі... 

Чи вдасться його віднайти? Читай, мандруй та допомагай кролику!

Перший бал кролика Сироїжка : казкова історія : пер. з фр. / Женев'єва Юр'є ; іл. Лоїк Жуанніго. – К. : Махаон-Україна, 2010. – 24 с. : іл.

 

Ти ще не знайомий із цією надзвичайною кролячою  сімейкою? Знайомся із кроликом Сироїжком. Напередодні свого першого балу він був дуже засмучений тим, що не вміє танцювати, тому звернувся по допомогу до великої витівниці сороки Піа. Вона відправляє сором'язливого Сироїжка вчитися танцям до Голуба і Жаби, щоб над ним посміятися. Що з цього вийшло, читай та дізнавайся.

Приз тітоньки Цинії : казкова історія : пер. з фр. / Женев'єва Юр'є ; худож. Лоїк Жуанніго. – К. : Махаон-Україна, 2011. – 24 с. : іл.

 

Ти знайомий з тітонькою Цинією? Чи відомо тобі, за що вона отримала кубок? А хто його поцупив? Ні? Мерщій бери до рук книгу і разом з кроленятами здійснюй пошуки кубка тітоньки Цинії. На поміч тобі прийде служба «Кротяче Вухо». Вдалих пошуків!

Підступна Тортилія : казкова історія : пер. з фр. / Женев'єва Юр'є ; іл. Лоїк Жуанніго . – К. : Махаон-Україна, 2010. – 24 с. : іл.

 

Підступна черепаха Тортілія Ломаліс вирішила нашкодити кроликам, підбиваючи їх «виправляти» картини художника Ганнібала Пензлика. Кого покарав художник? Чи понесла покарання черепаха?..

Повітряні пригоди : казкова історія : пер. з фр. / Женев'єва Юр'є ; іл. Лоїк Жуанніго . – К. : Махаон-Україна, 2011. – 24 с. : іл.

 

Веселі кроленята завжди готові до нових пригод. Цього разу ти дізнаєшся про те, як вони піднялися в небо на повітряній кулі й стали справжніми повітроплавцями...

Ура, летимо! : казкові історії : пер. з фр. / Женев'єва Юр'є ; худож. Лоїк Жуанніго. – К. : Махаон-Україна, 2010. – 80 с. : іл.

 

У цій книзі на тебе чекає чимало сюрпризів. До неї увійшли відомі тобі «Повітряні пригоди», а також нові історії, в яких ти разом з кроленятами відправишся до дідуся Тео в Стару ущелину і покатаєшся по засніженому схилу на санчатах, які везе добродушний пес Буркотун.

Урок малювання : казкові історії : пер. з фр. / Женев'єва Юр'є ; худож. Лоїк Жуанніго. – К. : Махаон-Україна, 2010. – 80 с. : іл.

 

Милі, але дуже жваві кроленята ні миті не сидять спокійно. Спочатку вони за порадою підступної черепахи Тортилії Ломаліс уявлятимуть себе художниками. Згодом кроленятка вирушать до таємного будинку, де, за чутками, мешкає справжній привид. Що їх там чекає?.. 

Читай, на тебе очікують неймовірні історії !

Хитрий лис : казкові історії / Женев'єва Юр'є ; худож. Лоїк Жуанніго. – К. : Махаон-Україна, 2009. – 80 с. : іл.

 

У цій книзі на тебе чекає нова зустріч з Розмаринчиком, який після суперечки з братами та сестрою вирушив серед зими на пошуки свіжої капусти, і що з цього вийшло… Разом з Піруеттою, яка безрозсудно вирішила перехитрити самого лиса, ти врятуєш її брата Сироїжка з чіпких лап рудих…

Сподіваємося, що після знайомства з творчістю Женев'єви Юр'є ти неодмінно захочеш прочитати її твори, вони є у нашій бібліотеці.

Чекаємо на тебе!

Підготувала: провідний бібліограф Майя Романова

29.07.2022