Еліна Заржицька - малюкам

 

Бібліотрансформер до ювілею письменниці

 


Віртуальна виставкаБуктрейлер "Що ми знаємо про себе?"

Бібліографічна пам'ятка для дітей молодшого шкільного віку

Download
Бібліографічна пам'ятка.PDF
Adobe Acrobat Document 610.4 KB

Юний друже!

Світ, у якому ти живеш, незвичайний! Чи знаєш ти, хто мешкає на дні океану? А якими були динозаври? Якщо тебе приваблює світ фантастичних пригод, де можна зустріти усіх цих тварин, пропонуємо  знайомство з творчістю чарівниці художнього слова Еліни Заржицької

Письменниця народилася 27 листопада 1960 року в місті Дніпропетровськ (тепер – Дніпро). Маленька Еліна полюбляла бувати у бабусі та дідуся, які прищепили їй любов до книг. Згодом вона розповість: «Шлях у літературу в кожного письменника починається з читання. У нашій сім'ї панував справжній культ книги. На ті часи домашня величезна бібліотека налічувала більше тисячі томів. І всі постійно читали».

Е. Заржицька здобула освіту в Національному гірничому університеті, Дніпропетровському обласному інституті патентознавства, Дніпропетровському університеті ім. А. Нобеля. Маючи технічну освіту, обрала шлях діяльності на творчій ниві дитячої книги, створюючи свої зразки літературної казки, легенди на основі фольклорних традицій, сюжетних і мовних особливостей Придніпров’я.

Найвідоміші з них: «Пригоди Рожевого Динозаврика та його друзів», «Як черепаха Наталка до школи збиралася». Остання згадана казка, а також казки «Про ліниву ворону», «Хоробре мишеня» та «Про маленького метелика» лягли в основу мультфільмів. 

Еліна Заржицька є дипломантом, лауреатом та переможцем багатьох конкурсів та премій різного рівня: міжрегіонального конкурсу «Письменники – малюкам» (1997, Одеса), літературної премії ім. Олеся Гончара Всеукраїнського щомісячника «Бористен» (2010, Дніпропетровськ), Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» за роман для дітей «Китеня Тимко і Капітан Теревенько» (2011, Київ), міського конкурсу «Сузір’я муз Дніпропетровська» у номінації «Кращий мистецький твір для дітей» (2012, Дніпропетровськ) та ін.

Письменниця також є співавтором аудіокниги «Письменники Дніпропетровщини ‒ шкільним бібліотекам» (2012) та екологічної читанки «Наш кращий друг ‒ природа» (2013).

Написані авторкою лібрето були використані для створення музичних вистав – це «Пригоди Морського Коника» та «Як тітонька Жаба на ринок збиралася».

Еліна Заржицька є членом Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України.

Пропонуємо дізнатися про книги письменниці, які можна прочитати в нашій бібліотеці.

Китеня Тимко. Ч. 1 / Е. Заржицька ; худож. О. Л. Желєзняк. ‒ Харків : Юнісофт, 2015. – 64 с. : іл.

З цією книгою ти ніби чарівною паличкою розсунеш перед собою океан і зануришся в новий світ рифів, коралів, чудернацьких морських мешканців, в якому реальні події життя дуже природно поєднуються з казкою. Разом із головним героєм – невгамовним китеням Тимком – вирушиш на пошуки пригод. На тебе чекатиме зустріч із дивовижними мешканцями океану. Та чи вдасться Тимку врятувати Летючу Рибу, а може, її з'їсть ненажера Альбатрос?

Пригоди китеняти Тимка продовжуються у другій частині.

Китеня Тимко. Ч. 2 / Е. Заржицька ; худож. О. Л. Желєзняк. ‒ Харків : Юнісофт, 2015. - 64 с. : іл.

З часів перших пригод Тимко трішечки подорослішав. Сповнений рішучості, він вирушає в довгу небезпечну мандрівку до берегів таємничої Австралії. Разом із ним його найвірніші друзі ‒ Рипучий Корабель та капітан Хвалько-Теревенько. А переслідує їх величезний кашалот. Які ж несподіванки чекають на них? 

Китеня Тимко і кальмар Архітеутис. Ч. 3 / Е. Заржицька ; худож. О. Л. Желєзняк. ‒ Харків : Юнісофт, 2015. – 64 с. : іл.

У третій частині, поки Тимко безтурботно плив до Австралії, в темній безодній океану трапилося щось жахливе. Прокинувся лютий кальмар Архітеутис! Гігантський монстр спав аж сто років і тепер ладен хапати, шматувати й жувати всіх, хто трапиться йому на шляху. Чи вдасться Тимку та його друзям оминути страшну небезпеку? Про це й нові цікавезні пригоди жителів океану дізнаєшся, коли прочитаєш книгу. 

Китеня Тимко. Подорож до Австралії. Ч. 4 / Е. Заржицька ; худож. О. Л. Желєзняк. ‒ Харків : Юнісофт, 2016. – 64 с. : іл. 

З четвертої частини стане відомо, звідки взялися морські черепахи, чи зможе Кораловий Кущик збудувати атол, чи проковтне гігантський кальмар Архітеутис океанський лайнер. А може його самого подужає жахливий дракон?

Китеня Тимко та Морська Зірочка. Ч. 5 / Е. Заржицька . ‒ Харків : Юнісофт, 2016. – 64 с. : іл.

П’яту книгу про пригоди Тимка можна сміливо назвати детективом. Зморений голодом кальмар Архітеутис намірився за будь-що набити собі черево ласою здобиччю. А морські зірки заповзялися зжерти цілий Бар’єрний риф! Чи вдасться Тимку та Морській Зірочці зупинити навалу кораложерів? Чи викаже Баклан лютому кальмару Архітеутису, куди прямує Тимко? Хто переможе в цій шаленій морській гонитві? Читай та дізнавайся.

Не менш захопливі пригоди чекають на тебе у книзі Пригоди Рожевого Динозаврика та його друзів : повість-казка / Е. Заржицька ; худож. І. Жигілій. ‒ Харків : Мачулин, 2015. – 80 с. : іл.

Про динозаврів знають усі. А от чи знаєш ти, чим, скажімо, відрізняються птерозаври від птеродактилів, або скільки зубів у зауролофа? Ні? А казки любиш? Тоді історія дивовижних пригод Динозаврика Досвіта, Птеродактиля Ладочки і Бронтозавра стовідсотково припаде тобі до смаку!

Про маленького метелика / Е. Заржицька, О. В. Рибакова ; іл. О. В. Рибакова. ‒ Харків : Юнісофт, 2017. – 64 с. : іл.

Казка «Про маленького метелика» ‒ це повчальна історія про те, що внутрішня краса цінніша за зовнішню. За сюжетом, маленький метелик хоче стати більшим та питає поради у інших комах, як це зробити. Та наприкінці, врятувавши від жаби свого «родича», розуміє: справжня велич ‒ у душі. 

Легенди про козаків / Е. Заржицька ; худож. О. Л. Желєзняк. ‒ Харків : Юнісофт, 2016. - 64 с. : іл. 

Готові до дивовижних пригод? Тоді вирушаймо разом із книгою "Легенди про козаків" у славетні козацькі часи. Головні герої книги : хоробрі козаки та брава козачка Стеша. Перед ними постають нелегкі завдання: захопити неприступну фортецю, подолати ворогів, навіть вибратися з потойбічного острова! Чи зуміють наші герої пройти випробування?

Пропонуємо тобі, маленький читачу, зануритись у світ читання й зустрітися з дивовижними героями цієї книги.

Як козак у морського царя служив / Е. Заржицька ; худож. О. Л. Желєзняк. ‒ Харків : Юнісофт, 2016. - 64 с. : іл.

Збірка «Як  козак у морського царя служив» вміщує п’ять казок. У першій казці – «Як козак у морського царя служив» – розповідається про сміливого і розумного козака, якого морський цар запрошує на службу.

А чи знаєте, якою буде плата за його службу? Бажаєте дізнатися? Цікаві та захопливі казки чекають на вас у цій збірці.

Підготувала: провідний бібліограф Майя Романова

25.11.2020

Download
Закладка.jpg
JPG Image 65.8 KB