"Україна крізь глибину століть" : інформаційний огляд для дітей середнього шкільного віку

Люди споконвіку цікавилися минулим. Монах Нестор, наприклад, вивчав записи своїх попередників і писав «Повість минулих літ», а архимандрит Петро Могила розкопував руїни Десятинної церкви. Історія та археологія завжди ідуть поруч, даруючи нам знання про те, як і навіщо жили наші предки, за що боролися, про що мріяли. І допомагають знайти відповідь на питання – навіщо ми є на цій землі. Бо сучасне виростає з минулого. Так само, як і ми продовжимо своє життя у наступних поколіннях. Історія – це не набір фактів і дат. Це безперервний процес, який не зупиняється ані на мить. Той, хто розуміє його, зможе зробити правильний вибір сьогодні.

З інформаційного огляду ви дізнаєтеся про нові видання, присвячені історії України, які отримала бібліотека. 

Буйновська Є. Chocim : історія тривалої битви : артбук до 400-річчя Хотинської битви / Є. Буйновська, Д. Позняков, І. Криворук ; мал. А. Андреєвої. – Чернівці : Букрек, 2021. – 95 с. : іл. – Програма до 30-ї річниці Незалежності України.

Хотинська битва, яка відбулася 400 років тому, стала непересічною в українській історії. Незаперечне її значення як для буковинського краю, так і для всієї Європи. В артбуці вміщено інформацію про битву в контексті європейської історії: історичні свідчення, архівні документи, репродукції відомих українців та світових художників, фотоматеріали. Хотинську битву висвітлено не як локальну подію. Вона зачепила найбільші країни того часу.

Вздульська В. Українські скарби / В. Вздульська ; іл. I/D. – К. : Портал, 2020. – 88 с. : іл.

Скарби бувають дивними – як-от бивень мамонта чи прадавня мотика. Бувають втраченими чи й зовсім вигаданими, і навпаки — знайденими дивовижним чином. Авторка зібрала цілу скриню історій про скарби, пов’язані з Україною, і не ховає її, а ділиться з нами. Обережно: після прочитання може з’явитися потяг до розкопок.

Жуков С. Україна. Від первісних часів до сьогодення / С. Жуков, М Тахтаулова ; іл. Є. Миронюк. – Харків : Ранок, 2021. – 96 с. : іл. – (Українознавці).

«Україна. Від первісних часів до сьогодення» відправить допитливих українців у подорож минулим країни. Книжка розкаже про перших людей на українських землях, про поселення давніх слов’ян, про князів, козаків… і так аж до президентів. У цій мандрівці ви дізнаєтеся про знакові місця, культурну спадщину та досягнення українців у різних галузях. Кожен факт підкріплюють ілюстрації, що оживлюють події і полегшують сприймання інформації. Це книжка, з якою вам сподобається вивчати історію!

Журавель Ю. Знай наших. Обличчя. Думки. Вчинки : ілюстрована книга життя видатних синів та дочок землі. Кн. 1 / Ю. Журавель ; авт. та іл. Ю. Журавель. – Рівне : ПП "ЕСТЕРО", 2019. – 128 с. : іл.

Це унікальна історія України в біографічних оповіданнях про видатних діячів.

Кожна історія розкриє життєвий портрет сміливих полководців, яскравих митців, письменників, художників, політичних та громадських діячів та їхнє особливе місце і значення в історії нашого народу.

Книга рівненського художника та музиканта Юрія Журавля ілюстрована яскравими душевними малюнками, які не лишать байдужими до пізнання історії. 59 персонажів, 118 ілюстрацій, яскраве оформлення, книга приємна на дотик і легка для сприйняття.

Лепко В. Українське козацтво : посібник для 7 класу закладів загальної середньої освіти / В. Лепко, О. Сердюк ; худож. оформлювач О. В. Сердюк. – Харків : Ранок, 2020. –128 с. : іл. – (Шкільна бібліотека). – Бібліогр.: с. 126-127.

Книжка розповідає про визначне явище в українській історії – козацтво. Гортаючи її сторінки, ви дізнаєтесь, як і коли воно виникло, як жили козаки, як боронили землі нашої Батьківщини від ворогів та загарбників, як вони воювали і перемагали. Козацтво дало історії багато славетних імен, відомих не лише на теренах України, а й в усьому світі. Козаків шанували, вони вражали всіх своєю військовою майстерністю й надзвичайною сміливістю. Про все це ви дізнаєтеся зі сторінок цього видання.

Офіцинський Р. Історія УПА / Р. Офіцинський ; худож.-оформ. Є. В. Вдовиченко. – Харків : Орбіта, 2021. – 126 с.

Ця книжка про армію, що серед подібних в Європі найдовше чинила опір тоталітарним державам на найбільших просторах. УПА символічно вела відлік від 14 жовтня 1942 року, організовано діяла до арешту головного командира Василя Кука в травні 1954 року, окремі бійці воювали до квітня 1960 року, а поодинокі переховувалися до здобуття Україною незалежності. Повстанська пісня «Зродились ми великої години» стала маршем нової української армії, котра від 2014 року воює проти російського агресора.

Папакін А. Діти Таргітая : військо та війни скіфів VII-III ст. до Р. Х. / А. Папакін ; худож. С. Шаменков. – К. : Темпора, 2021. – 144 с : іл. – Бібліогр.: с. 139-143.

У часи розквіту давньогрецької цивілізації українські степи заселяли кочовики-скіфи, які, за легендою, походили від першої людини, що з’явилась у Скіфії, – Таргітая, сина Зевса. Скіфські вершники тримали під контролем величезні простори, підпорядкували собі різні народи та здійснювали набіги на сусідні землі. Із цієї книжки ви дізнаєтеся, ким були скіфські воїни, як і чим вони воювали, чи справді існували скіфські амазонки та чи були скіфи найдавнішими катафрактаріями – важкою панцирною кіннотою Євразії. У виданні розповідається про скіфську зброю – знамениті акінаки та асиметричні луки, смертоносні стріли й гострі списи, про лускаті панцирі й трофейні шоломи скіфських воїнів.

Пєтков С. Княгиня Ольга : наріжний камінь церкви і держави / С. Пєтков ; ред. О. Пєткова ; пер. Софії Пєткової . – Київ : Видавничий дім "АртЕк", 2021. – 120 с. : іл.

 

До історичного нарису відомого українського вченого Сергія Пєткова увійшли твори, присвячені життєпису рівноапостольної княгині Ольги: утаємничені сторінки біографії, легенди про Ольгу, історичні відомості про становлення на престол великої правительки, пам`ятні місця…

 

Сліпушко О. Володимир Мономах – державник і книжник / О. Сліпушко ; худож. оформлення М. Пєткова. – К. : Видавничий дім "АртЕк", 2021. – 104 с. : іл. – Пристат. бібліогр. – Програма присвячена 30-й річниці Незалежності України.

Книга професора Київського університету імені Тараса Шевченка – це новий цікавий екскурс в історію Києва. Видатний державний діяч великий київський князь Володимир Мономах все своє життя присвятив консолідації князівств і створенню коаліції для боротьби з зовнішніми загрозами. Через століття до нас дійшли його твори, в яких правитель закликав до єдності. Донині його думки актуальні і затребувані.

Ференцева Ю. Україна – європейська країна / Ю. Ференцева ; худож. І. Панаріна. – Київ : Балтія-Друк, 2021. – 47, [1] с. : іл. – На обкл. і титулі авт. не зазнач. – Державна програма 2021.

Видання, створене спільно з Національним музеєм історії України, репрезентує нашу державу як частину європейського простору. Спираючись на унікальні музейні збірки та архівні документи, автори визначають історичні корені української держави і розглядають минуле України, як і сьогодення, у загальноєвропейському контексті. З проголошенням України як суверенної демократичної держави свідомість українців вимагає правдивого, науково обґрунтованого відображення історичних подій і визначення місця українського народу у всесвітній цивілізації. Саме на це й спрямоване нове ілюстроване видання.

Ябченко М. Історія українського фемінізму : графічна адаптація / М. Ябченко ; мал. І. Кипібіда. – Київ : Видавництво, 2021. – [80] с. : іл.

 

Фемінізм – це завезена з Заходу ідеологія, геть не актуальна на теренах неньки-України! У нас завжди був матріархат, і навіть якщо чоловік голова, то жінка, як відомо – це шия, яка ним керує! І це правда! Хоч і не вся. Ця книжка покаже вам, хто заніс фемінізм на територію України, хто підтримував і поділяв феміністичні погляди. Власне, тут про все на тему за останні півтори сотні років.

Яськів Р. Дітям про опришків / Р. Яськів ; худож. Я. Оленюк, Д. Ткаченко ; фото Р. Трач, Р. Яськів. – Львів : Апріорі, 2018. – 88 с. : іл., фотогр. – Бібліогр.: с. 87.

 

Це видання присвячено яскравому явищу в національній культурі – опришківству – лицарському ордену, що з давніх часів був охоронцем волі в Карпатах. Опришки були не тільки відважними воїнами, чиї славетні подвиги досі живуть в легендах і надихають молоде покоління, але й творцями українських традицій, які дивують світ своєю самобутністю.

23.06.2022

"Цікаве, дивовижне, таємниче" : інформаційний огляд нових науково-популярних видань для середнього шкільного віку

Бібліотека отримала нові видання від державної установи Український інститут книги. Серед них – добірка науково-популярних видань різноманітної тематики: з техніки, біології, психології, мистецтва та ін. Обирайте книгу на свій смак та бажаємо захоплюючого читання!

Аллен Д. Getting Things Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі : поради для підлітків / Д. Аллен ; пер. з англ. М. Восковнюк ; під заг. ред. В. Сухомлинова. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2020. – 287 с. : іл.

Посібник стане в пригоді тим, хто хоче творити плідне й ефективне майбутнє. Відкрийте для себе потужні методи досягнення успіху в школі, на позакласних заняттях та в повсякденному житті, завдяки яким ви не відчуватимете стресу. Книжка «Getting Thing Done. Мистецтво продуктивності без стресу» розійшлася мільйонними накладами та стала однією з найвпливовіших книжок про бізнес своєї епохи й вершиною особистої організації. «Getting Thing Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі. Поради для підлітків» пропонує свіжий погляд на класичний текст Девіда Аллена, адаптуючи його для молодого покоління.

Барфілд М. Елементарно! Науковий детектив / М. Барфілд ; пер. з англ. Г. Яновської ; худож. Л. Гамфрі. – Харків : Жорж, 2020. – 64 с. – (Час із книгою).

Найлегший і найцікавіший спосіб ознайомитися з Періодичною системою Менделєєва – долучитися до розслідування наукового детектива Шерлока Хімса. Разом ви знайдете і розпізнаєте 92 елементи-«злочинці», з яких складається цілий Всесвіт, проведете цікавезні хімічні досліди і дізнаєтеся багато дивовижних фактів про видатних учених.

Винницька Я. Ковчег Музика / Я. Винницька. – Львів : Ковчег, 2020. – 52 с.

Ця книга – путівник по українській музичній спадщині від архаїчних колядок до «Червоної Рути». Тут зібрані усі найзнаковіші постаті українського музичного пантеону, унікальні музичні артефакти, цікаві історії з життя укарїнських композиторів. Книга є фактично програмою одноіменного концерту-хрестоматії, що вмістить найкращі шедеври українського бароко, музику класиків і сучасних українських композиторів під диригуванням Оксани Линів за участі найкращих українських етногуртів – «Даха Браха», «Хорея Козацька» та ін.

Карзан К. Думай як Леонардо да Вінчі / К. Карзан, С. Скалько ; пер. з італ. Л. М. Михайлова. – Харків : Ранок, 2020. – 96 с.; іл. – (Думай як).

Леонардо да Вінчі – визнаний геній усіх часів. Він досяг успіху в науці, живописі, музиці і навіть кулінарії! Автори цієї книги дослідили біографію та рукописи Леонардо, щоб з’ясувати, як працював мозок майстра. Їхні спостереження супроводжують корисні поради та цікаві завдання, що допоможуть кожному навчитися думати, як флорентійський геній.

Кокар Н. Таємничий світ рослин / Н. Кокар ; худож. оформ. І. Малявської. – Тернопіль : Астон, 2020. – 239 с. : іл., портр. – Бібліогр.: с. 233.

Тут вміщено цікаві факти, дивовижні дослідження і ще багато надзвичайної інформації, що неодмінно вам сподобається, адже це дивовижний, таємничий і просто неймовірний світ рослин. У цій книзі є яскраві ілюстрації та схеми, які допоможуть вам краще все запам’ятати та, перебуваючи в подорожі, приємно здивувати своїх рідних та друзів. Посібник можна читати в будь-якому віці, адже дізнаватися щось нове та цікаве про навколишній світ ніколи не пізно!

Левкова А. Спільна мова : як народж. і живуть слова / А. Левкова ; графіч. оформ. О. Старанчук. – К. : Портал, 2020. – 199 с. : іл.

Слів у мові – як людей у народі. Котрісь із них – родичі, а котрісь навряд чи зустрінуться. Котрісь мандрують і переселяються, а котрісь — домосиди. Що ж таке усі ті демінутиви, діалектизми, пейоративи, лексичні дублети й інші загадкові звірі зі словникових нетрів? Авторка розповідає про мовне розмаїття так цікаво і з такою любов'ю, аж починаєш відчувати, як мова витанцьовує на твоєму язику.

Просвєтова А. 13 ключів до розуміння себе, свого оточення та своїх стосунків / А. Просвєтова ; іл. М. Мороз ; обкл. Н. Абраменкової. – К : Агенція "ІРІО", 2020. – 139 с. : іл.

Авторка цієї книжки – знана психологиня Анна Просвєтова – впевенена, що вся суть підліткових проблем в одвічному браку спілкування. Сучасним батькам, як і колись їхім батькам, хронічно бракує часу відверто поговорити з з дітьми про проблеми, що їх турбують.

Опанувавши цю книжку, ви зрозумієте, кожна людина – особистість, навчитеся себе поважати, легко знаходитимете правильних друзів, будете здатні планувати власне щасливе майбутнє.

Стовелл Л. Життя онлайн : як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в інтернеті / Л. Стовелл ; пер. з англ. Т. Кузьменко. – К. : Книголав, 2020. – 143 с. : іл. – (Дитяча полиця). – Бібліогр.: с. 139.

В Інтернеті повно пречудових можливостей, але, як і в реальному світі, ще й безліч потенційних небезпек і труднощів. Ви маєте знати, чого остерігатися і як себе захистити. Якщо, наприклад, боїтеся викласти забагато інформації в соціальних медіа чи натрапити на небезпечних людей, то в цій книжці знайдете поради і вказівки, як узяти все під контроль і бути в безпеці.

Протасовицька Т. Світ навколо нас : фотоенциклопедія : зміст. ст., яскраві іл., цікаві факти : техніка / Т. Протасовицька ; пер. з рос., іл. Д. С. Турбаніст ; дизайн обкл. А. М. Недял. – К. : Кристал бук, 2019. – 47 с. : іл. – (Бібліотека школяра) (Світ навколо нас).

Транспорт завжди був і залишається надійним помічником людини. З часу появи перших човнів і колісниць він здолав довгий шлях розвитку, еволюціонувавши від примітивних засобів пересування до надзвукових літаків і космічних кораблів. У цій книжці зібрано інформацію про сучасні види транспорту, яку проілюструвано яскравими фотографіями.

100 фактів про історію / Коуен Л. та ін. ; іл. Ф. Маріані та П. Поло ; пер. з англ. С. Світова. – К. : Книголав, 2019. – 127 с. : іл. – (Дитяча полиця).

Почніть читати цю книжку і переконаєтеся, що історія – це не лише сухі цифри й нудні факти. Ви зануритеся в дивовижне минуле нашого людства, у велике розмаїття трагічного і величного, смішного і повчального. Історія постане перед вами у сильних постатях, кумедних випадках, сміливих вчинках, цікавих закономірностях. Дивовижна інформація з цього видання не просто збагатить ваші знання, але й допоможе зрозуміти сьогодення.

Тараріна О. Бути собою : 10 ґаджетів для щастя / О. Тараріна ; пер. О. Пошуруєва ; іл. В. Олешко ; обкл. О. Марчишиної. – К. : Агенція "ІРІО", 2019. – 148, [3] c. : іл.

Книжка «Бути собою» – це знання, які захищають. Вона допоможе вам отримати детальну карту вирішення багатьох проблемних ситуацій, подивитися на себе зі сторони та зробити правильні дії. У ній досить наочно показано, що для кожного бажання є свій шлях. Існує навігатор і потрібно лише дотримуватися маршруту – обирати хороші думки, робити правильні рішення та діяти з огляду на свої принципи.

Шлях українського воїна / авт.-уклад. Р. О. Поташнікова ; худож. І. Панаріна. – К. : Балтія-Друк, 2020. – 109, [2] c. : іл., фотогр.

Книжка про українську армію, яку створювали наші предки, починаючи від походів князів Олега та Святослава. Армію, слава якої гриміла з часів Війська Запорізького. Славетні нащадки гайдамаків і Січових стрільців добровільно стали на захист рідних кордонів у 2014 році, а нині боронять Батьківщину у складі Об’єднаних сил на сході України.

З книги ви зможете дізнатися, що таке армія і що таке війна, як вона може розпочатися, як захистити свою країну і успішно боротися зі зброєю в руках.

13.05.2021

Інформаційний огляд нових видань для підлітків

Бібліотека отримала книги, які нещодавно побачили світ в українських видавництвах «Школа», «Академія», «Ранок», «Видавництво Старого Лева». Серед них чимало адресованих підліткам. Українські та зарубіжні письменники піднімають найрізноманітніші теми, здатні задовольнити будь-який смак юного читача.

10 історій для хлопців : оповідання / упоряд. Наталка Малетич. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 160 с. : фотогр.

Десятеро сучасних українських письменників розповідають про підліткове життя. Їхні герої — допитливі та по-юнацькому вперті, опиняються перед багатьма викликами й спокусами на порозі свого дорослішання. У цих дотепних та глибоких історіях — непрості стосунки з батьками, справжні та вдавані друзі, байдужість і розчарування, несподівані пригоди, перші симпатії, щоденні маленькі й великі перемоги... Коли емоції зашкалюють, коли хочеться бути «крутим» — чи вдасться героям розпізнати, що в житті справді важливе?

У книжці використані фотографії з родинних архівів авторів. У дизайні обкладинки використано фото Юрія Басенка.

Вілсон Д. Розмальована мама : повість / Д. Вілсон ; пер. з англ. В. Чернишенка ; іл. Г. Осадко. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2017. – 260 с. – (Good book).

Зірка і Дельфінна – так звуть сестер, які мають на двох купу проблем. Усі вони різні, але одна – спільна. Це Маргарита,їхня дивовижна мама. Непередбачувана і химерна, любляча і недбала, сильна і беззахисна мама. Розмальована мама.

Одна з найбільш знакових та скандальних книжок Джаклін Вілсон вперше приходить до українського читача, щоби навчити співчуттю і зробити нас трохи добрішими.

Гридін С. І паралельні перетинаються : повість / С. Гридін ; фото на обклад. О. Тисовської ; післямова А. Слотвінської. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 128 с.

Сергій Гридін у своїй новій книжці «І паралельні перетинаються» не боїться чесно і відверто проговорювати болючу для суспільства тему підліткового самогубства і вплив на свідомість хлопців та дівчат «груп смерті» у соцмережах… Герой повісті Роман через непорозуміння з батьками і прикрощі в школі намагається звести порахунки з життям. Отямившись у лікарні, хлопець переосмислює свій учинок і усвідомлює, що є заради чого жити.

Грьонтведт Н. Е. Суперліто : повість / Н. Е. Грьонтведт ; пер. з норв. Н. Іваничук ; іл. автора. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 344 с. : іл.

Уда знову повертається, з новим щоденником і новими історіями про своє суперліто. Дівчинка подорослішала – і в неї тепер купа справ: випускний у молодшій школі, шкільна закоханість, канікули в літньому таборі, пригоди і... ще одна закоханість? Сторінки щоденника швидко заповнюються: Уда записує туди свої вагання й сумніви і переконується, що щасливі й нещасливі миті в житті завжди поруч.

Космовська Б. SAMOTNI.com / Б. Космовська ; пер. з нім. І. Андрущенка. – Х. : ВД «Школа», 2017. – 208 с. – (Сучасна європейська підліткова книга).

Юну дівчину Йоанну важко не помітити в натовпі. Ще б пак – копиця рудого волосся, фіолетовий шалик та куртка-мілітарі роблять свою справу. А Віктора нічого не вирізняє серед натовпу – хіба що смуток в очах та старомодний светр. Цих двох головних героїв поєднує не школа, не компанія, не хобі, а… самотність. Це захворювання вражає будь-кого і має різні причини. Часом здається, що самотність стає хронічною і проти неї немає жодних ліків. Але є те, що має силу здолати будь-яку хворобу, — це почуття любові, що народжується в серці та змінює долю...

Лачина А. Фактор кохання / А. Лачина ; пер. з пол. Н. Золотової. – Х. : ВД «Школа», 2018. – 304 с. – (Сучасна європейська підліткова книга).

«Фактор кохання» – перша книга трилогії Анни Лачиної. Головні героїні цієї книги – дівчата Патриція і Магда – мріють про палке романтичне кохання. Кожна з них знаходить собі хлопця-друга по своєму: хто в реальному житті, а хто в неозорому інтернет-просторі. І хоч події, подеколи бурхливі та таємничі, розвиваються по-різному, проте дівчат, як і сучасних підлітків, хвилюють ті самі гострі питання: як «розгадати» свого друга? Як побороти власні страхи та комплекси і виявити почуття? Як бути самим собою і сприймати всіх такими, якими вони є?

Рижко О. Знає тільки Мару : повість / О. Рижко. – К. : ВЦ «Академія», 2018. – 128 с.

Шестеро підлітків влаштували нічну адреналінову екскурсію міським підземеллям. У кожного свої причини. Серж мріє стати дигером. Ігор попався «на слабо». Лесі не терпиться довести власну дорослість. Яну погнало «розбите» серце. Мару отримала такий подарунок, та й була ще одна причина… Міка потребує грошей,тому й узявся їх супроводжувати. А ще є Рум — крутий дигер і загадкова особистість. Він – категоричний, розсудливо-рішучийі небагатослівний. Підземелля – його стихія. Рум знає про нього все.І встигає врятувати наївну компанію від фатальної небезпеки. Є якась таємниця між ним і Мару, є натяки на їхнє майбутнє. Яким воно буде, Рум, мабуть, здогадується,а Мару – знає. А можливо, все навпаки. Бо є ще один хлопець, і чимось він цікавий Мару. Перебування на межі життя і смерті випробовують їх усіх. Хтось панікує,впадає у відчай, хтось уперто шукає вихід і сили пробиратися далі, навіть закохується і поривається здобути сексуальний досвід…А невмолимі хвилини наближають небезпеку. У цьому спресованому часі кожен відкриває в собі себе несподіваного. Кожен поривається збагнути себе. Кожен хоче стати іншим.

Слейтер К. Розумник : загадковий злочин, особливий детектив / К. Слейтер. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 232 с. : іл.

У британському місті Ноттінґем загинув безхатченко, та поліція цією справою не надто переймається. Кіран Вудз, допитливий школяр, який мріє стати журналістом і розслідувати злочини, береться самотужки з’ясувати, що ж трапилось насправді. І куди зникла його бабця, яка одного дня перестала навідуватись до них із мамою. Захоплива і водночас щемка розповідь, написана від імені особливого хлопчика, нікого не залишить байдужим. Вона про те, як нелегко буває жити у сім’ї, коли вітчим ображає маму, як почуваєшся, коли однокласники вважають тебе «не таким», і як це — бути бідним і втратити власну домівку... А ще – це історія про любов, яка здатна подолати всі труднощі і страхи. Історія, від якої – як не раз повторює сам головний герой – «тріскає серце». За цю книжку британська письменниця Кім Слейтер отримала десять літературних нагород.

Теремко В. 16 весна : повість / В. Теремко. – К. : Академія, 2018. – 128 с.

Шістнадцята весна не щадила нікого і по-своєму всміхалася всім. Боротьба за своє «Я», непорозуміння і дружба з дорослими, закоханість і перший інтимний досвід, конфлікти і бійка, футбольні баталії, втеча з дому — і ще багато різних подій поглинуло героїв цієї повісті.

Харпер А. Що приховує Кара Вінтер? / А. Харпер ; пер. з нім. К. В. Бучіна. – Х. : Ранок, 2018. – 272 с. – (Корнуольський коледж. Кн. 1).

Гостросюжетна серія книг у жанрі трилер. У центрі повісті – Корнуольський коледж та його студенти – діти з найзаможніших сімей Англії. Тут панують свої закони та свої правила, і саме тут учні вчаться бути дорослими й самостійними. Кара Вінтер мріє потрапити сюди. І ось її мрія здійснюється, Кара отримує свободу, а разом із нею – перших подруг і навіть дивакуватого хлопця на ім’я Моріц. І лише таємниця Кари, яку вона оберігає сильніше, ніж будь-яку коштовність, не дозволяє дівчині повністю насолоджуватися життям. Що ж це за таємниця, і чому Кара анічогісінько не розповідає про себе?

Харпер А. Кому може довіритися Кара Вінтер? / А. Харпер ; пер. з нім. К. В. Бучіна. – Х. : Ранок, 2017. – 304 с. – (Корнуольський коледж. Кн. 2).

Навчання в найкрутішому Корнуольському коледжі триває, і Кара Вінтер нарешті насолоджується свободою. Поряд із нею надійні подруги та хлопець, який так їй подобається. Він запрошує Кару на день народження… Неймовірно, попереду справжнє свято та ночівля в Лондоні… без дорослих! Здається, ніхто не може зіпсувати настрій головної героїні — хіба що дивний клаптик паперу й надмірна цікавість дівчинки. Аби ж то не довелося за це розплачуватися! Уся надія на контактну особу, що мешкає десь поблизу й у разі небезпеки прийде на допомогу. От тільки небезпека наближається – а контактна особа кудись поділася. Та ще й цей новенький учень весь час переслідує Кару… Кому ж може довіритися дівчина?

26.06.2018


Інформаційний огляд нових видань зарубіжних письменників для дітей середнього шкільного віку

Гокінг Л. Джордж і космічні скарби : роман / Л. Гокінг, С. Гокінг; пер. з англ. Г. Лелів ; іл. Г. Парсонз. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 312 с.

Чому Земля така особлива, що саме на ній зародилося життя? Чи пощастить нам колись познайомитися з прибульцями? Що цікавого знайшли марсоходи на червоній планеті? Які зоряні системи називають потрійними? Відповіді на ці та багато інших питань шукають невгамовні і допитливі дітлахи, мандруючи космосом за допомогою чудо-комп’ютера.

Ририх К. Про Стівена Гокінга, Чорну Діру та Мишей-Під-Підлогою : повість / К. Ририх ; пер. з пол. Б. Антоняк. - Львів: Урбіно, 2016. - 160 с.

Що спільного між знаменитим астрофізиком Стівеном Гокінгом, Мишами-Під-Підлогою, Чорною Дірою і восьмирічним Пйотреком Ястшембським? Що таке Центр управління і хто така Заборонена Тітка? Що страшніше: миші, які оселилися в тебе під підлогою, Чорна Діра, яка розростається під твоїм ліжком, чи другорічник Климур, який відбирає в однокласників речі й гроші, хизуючись своєю силою?

Зворушлива й мудра повість про зростання, дружбу, родину, перші несміливі почуття, звичайні й незвичайні проблеми щоденного життя...

Аромштам М. Коли відпочивають янголи : повість / М. Аромштам ; пер. з рос. Івана Андрусяка. - К.: Грані - Т, 2011. - 224 с.

«Усе могло би скластися інакше, якби в мене був тато. Мама тоді могла б із ним порадитися. Порадилася б – і не віддала мене вчитися до Тетяни Володимирівни. Тетяна Володимирівна не сказала б: «Встати! Руки за голову!» Дідуся б це не нажахало, і він не наполіг би на тому, щоб перевести мене в іншу школу. І я не потрапила б у клас до Марсем. Це Марсем розповіла нам про янголів – про те, що вони повинні відпочивати.

Повість письменниці та педагога Марини Аромштам «Коли відпочивають янголи» удостоєна високих літературних відзнак. У Росії, на батьківщині автора, книжка здобула Велику премію Національної дитячої літературної премії «Заповітна мрія», до того ж, перше місце їй присудило саме дитяче журі. А у Європі вона стала однією з «Білих ворон–2011».

Гутовська-Адамчик М. 110 вулиць : роман / М. Гутовська-Адамчик ; пер. з пол. Ярослави Івченко ; худож. Євген Харук. - Львів: Урбіно, 2016. - 280 с.

Шістнадцятирічний Міхал живе й горя не знає: у них велика гарна квартира в престижному районі Варшави, батько з ранку до вечора на роботі – зате ніколи не відмовить у кишенькових, однокласники – кльові, оцінки – ну, тут усе трохи гірше, та кого це цікавить, коли треба тренуватися, аби тебе взяли до шкільної збірної з баскетболу? Смакуючи перспективу відпочинку в Португалії і мовного табору в Лондоні, Міхал не підозрює, що зовсім скоро несподіваний поворот долі подарує йому знайомство з Мартою ― зовсім не такою, як дівчата з його оточення.

Чудова книга від авторки "Дівчат із 13-ї вулиці", що обов'язково сподобається і хлопцям, і дівчатам, а батькам нагадає про власні буремні шістнадцять.

Гутовська-Адамчик М. 220 маршрутів : роман / М. Гутовська-Адамчик ; пер. з пол. Ярослави Івченко ; худож. Євген Харук. - Львів: Урбіно, 2016. - 280 с.

Якщо героєм «110 вулиць» був старший, Міхал, то цього разу читачів чекає ближче знайомство з молодшим, або Малим. Міколаєві 13 років.

Він обожнює гру на ударних інструментах і мріє про створення власного музичного гурту. Хлопець саме розпочинає навчання в гімназії і, схоже, що в школі він зовсім не має друзів. Прогулюючи уроки, він досліджує різні автобусні маршрути Варшави.

Зовсім несподівано виявляється, що хлопець таки знаходить однодумців і друзів, причому там, де він найменше цього сподівався…

Даррелл Дж. Моя сім’я та інші звірі : повість / пер. з англ. Л. Гончар. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2010. – 240с.

«Моя сім'я та інші звірі» - захоплююча автобіографічна повість відомого англійського письменника й біолога Джеральда Даррелла. Написана з характерним авторським гумором, книга розповідає про роки, прожиті Дареллом і його сім'єю на грецькому острові Корфу. Разом зі своїм собакою Джеральд відправлявся в походи по острову, збираючи колекцію різної живності і поступово перетворюючи маленький котедж сім'ї в подобу приватного зоопарку. Про всіх тварин автор пише дотепно і цікаво.

Джонс Д. В. Мандрівний замок Хаула = Howl's Moving Castle / Д. В. Джонс ; з англ. пер. А. Поритко ; обкл. Н. Ваджипової. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2008. - 351 с. - (Дивовижні світи).

Зла відьма перетворює Софі на старезну бабусю. Дівчина потрапляє в таємничий замок чарівника Хаула і укладає угоду з вогняним демоном, завдяки якому i рухається замок. На шляху до звільнення від закляття Софі доведеться розгадати багато загадок та побороти численні перешкоди...

ДіКамілло К. Флора і Улісс. Неймовірні пригоди : повість / ДіКамілло, Кейт ; пер. з англ. Володимир Криницький ; худож. К.-Дж. Кемпбелл. - К.: Рідна мова, 2017. - 296 с. : ілюстр., 1 портр. - (Читай рідною мовою).

В книзі розповідається про білченя Улісса, якого дівчинка Флора врятувала з пилососа. Після такого стресу в Улісса відкрилися надзвичайні здібності, немов він став супергероєм. За цю книгу Дікамілло отримала почесну нагороду — медаль «Національний посол дитячої літератури».

Кінні Дж. Щоденник слабака. Зоряний час Родрика : роман у малюнках. Кн. 2 / Дж. Кінні ; пер. з англ. Віталія Ракуленка. - К.: КМ-БУКС, 2017. - 224 с. : іл.

Продовження історії родини Гефлі. Ґреґ Гефлі розповідає про літні канікули й про свої намагання не вскочити в халепу після повернення до школи, а також зробити так, щоб його старший брат Родрик не розповів нікому про найбільш принизливу подію, що сталася з Ґреґом улітку.

Кінні Дж. Щоденник слабака. Остання крапля : роман у малюнках. Кн. 3 / Дж. Кінні ; пер. з англ. Дмитра Шостака. - К.: КМ-БУКС, 2017. - 224 с. : іл.

Правда в тому, що Ґреґ Гефлі ніколи не перестане бути слабаком. Просто треба, щоб хто-небудь пояснив це Ґреґовому батькові. Адже він вірить, що здатен зробити свого сина міцнішим, тому віддає його та футбол та інші заняття для справжніх чоловіків. Ясна річ, Ґреґ із легкістю обходить батькові спроби змінити його.

Кінселла С. Пошуки Одрі : роман / С. Кінселла ; пер. з англ. Віталія Ракуленка. - К.: КМ-БУКС, 2017. - 320 с.

Одрі не може вийти з дому. Вона не наважується зняти темні окуляри навіть у приміщенні. Та раптом в її житті з‘являється братів друг — Лінус. Своєю схожою на скибку апельсина усмішкою й жар- тами він потроху знову виманює Одрі назовні.

Лафлер С. З любов'ю, Обрі : повість / С. Лафлер ; пер. з англ. Наталія Ясіновська. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 272 с.

Одинадцятирічна Обрі втратила в автокатастрофі тата і сестричку Саванну, а тепер ще й мама, якій не під силу впоратися з цією трагедією, поїхала і залишила дівчинку саму. Невже Обрі втратить і її? Адже бабуся, у якої дівчинка замешкала, не замінить їй сім’ю. Чи знайде Обрі сили жити далі, чи зустріне нових друзів? Чи вдасться  їй зберегти те, що раніше приносило радість, — навіть якщо життя більше не буде таким, як колись?

Несбіт Е. Діти залізниці : роман / Е. Несбіт ; пер. з англ. Олени Ломакіної. - К.: Знання, 2016. - 208 с.

Юні герої роману відомої англійської письменниці Едіт Несбіт навчаються в школі та мріють про пригоди. Загадкові обставини змусили їхню сім’ю переселитися із садиби у передмісті Лондона до сільського будинку поблизу залізниці. Розпочалося нове життя, сповнене несподіваних пригод і таємниць. Кмітливість, винахідливість, налаштованість на добрі справи допомагають дітям запобігти аварії поїзда, погасити пожежу, врятувати пораненого хлопчика, стати надійними помічниками дорослим і знайти серед них багато справжніх друзів.

Нестлінгер К. Обзивають мене Мурахоїдом / К. Нестлінгер ; переклад Олександра Мокровольського ; мал. Валентини Богданюк. – 3-тє вид. – Вінниця: Теза, 2016. – 220 с.

Якщо у дівчинки великий ніс, мишачі очиці і крихітне підборіддя, цього досить, аби постійно чути за спиною глузливе “Мурахоїд!”. Через це Тезі вважає своє життя пропащим.Та попри все, ця історія, в якій є зниклі фото, антислинові щити, сусіда-ненажера, п’ятеро котів, дивна бабуся, чорні ворони, зогнилі помідори і побитий однокласник, – ця історія закінчується просто чудово.

Старк У. Диваки і зануди : роман / У. Старк. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 160 с.

Симоні – дванадцять, і в її житті повно прикрощів: мама зв’язалась із занудою Інґве, через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой. У новій школі Симона мимоволі стає… Симоном, і їй навіть подобається спершу видавати себе за хлопця. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується…

Сульберг А. Хто проти суперкрутих : повість / А. Сульберг ; переклад з норезької Наталі іваничук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 208 с.

Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто, особливо трійко крутелиць із їхнього класу, взагалі відверто з неї глумляться. Тому дівчинка мало з ким спілкується, і якби не найкращий друг Нільс, її життя було б зовсім нестерпним. Але Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим.

19.04.2017


Інформаційний огляд нової довідкової літератури

Допитливим читачам відділ обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку пропонує знайомство з новою довідковою літературою. Це переважно енциклопедичні видання, які можуть дати відповіді на будь-які запитання.

Переглядайте та запитуйте у бібліотеці книги, які вас зацікавили.

1000 фактів про Україну / В. М. Скляренко. – Х.: ТОВ «Бібколектор», 2013. – 315 с., ілюстр.

Історія та політика, наука і техніка, мистецтво і спорт – ось далеко не повний перелік тем, що висвітлюються у виданні. Ви дізнаєтесь про видатні археологічні пам’ятки – Кам’яну Могилу і Херсонес Таврійський; про природні багатства України – мінеральні води та цілющі грязі, про безліч інших цікавих речей і, насамперед, про надзвичайних людей, які жили в нашій країні в різні часи. 

Всесвіт: 50 найвідоміших космічних об’єктів : міні-енциклопедія / пер. з англ. Р. Фещенко. – К.: Країна Мрій, 2014. – 56 с.: ілюстр.

У цьому довіднику описано 50 найвідоміших космічних об’єктів – небесні тіла, астрономічні явища, космічні апарати. Ви дізнаєтеся, як правильно спостерігати за нічним небом, а також де і коли можна побачити те чи інше космічне тіло.

Святенко Ю. Б. 101 пам’ятка природи /Ю. Б. Святенко. – Х.: Веста, 2-11. – 160 с.: ілюстр. – (Ілюстрована енциклопедія).

Ця книга – не фотоальбом, тому тут є і основні відомості про об’єкти, і цікаві факти, і цифри, які, до речі, часом вражають не менше, ніж картинка. «101 пам’ятка природи» замислювалася як невелике енциклопедичне видання з набором статей, у яких було б вміщено загальні відомості про той чи інший природний об’єкт. 

Грущинська І. В. Гідросфера. Вода і водойми : енциклопедія для дітей / І. В. Грущинська, Н. С. Коваль. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2014. – 176 с.

У книзі розповідається про дивовижні властивості води та значення водойм для життя нашої планети Земля. Цікаво описано рослинний і тваринний світ, пов’язаний з водою. Енциклопедія містить народні прислів’я, приказки, загадки, прикмети про воду, додатковий матеріал у вигляді географічних карт, ілюстрацій.

Дикі тварини : 50 найвідоміших видів : міні-енциклопедія / пер. з англ. А. Мішти. – К.: Країна Мрій, 2014. – 56 с.: ілюстр.

У цьому довіднику описано 50 найвідоміших видів диких тварини – ссавців, птахів, риб, земноводних і плазунів. Ви дізнаєтеся про спосіб життя і особливості будови різних тварин, а також про те, де розповсюджений той або інший вид.

Тарнер А. Тварини дольодовикового періоду : велика енциклопедія / А. Тарнер, іл. М. Ентон. – Х.: Ранок, 2013. – 192 с.: ілюстр.

Сьогодні на Землі мешкає близько 5000 ссавців, до яких належить і людина. Їх еволюція, поширення та пристосування до умов життя відбувалися протягом багатьох мільйонів років. Ця книга розповість про те, як «завойовували» ссавці планету, як еволюціонували від дрібних звірків до найкрупніших тварин планети.

Про техніку : ілюстрована енциклопедія для дітей / уклад. Ю. В. Грузін. – Х.: Ранок, 2012. – 128 с.

Енциклопедія розповідає про розвиток технічного генію людства від винаходу колеса до створення найсучасніших засобів зв’язку. Вона може бути в тому числі використана як джерело додаткових відомостей при вивченні шкільних курсів історії та фізики.

Техніка в деталях : енциклопедія для дітей / пер. з англ. – К.: Махаон-Україна, 2012. – 160 с.: ілюстр.

Ця книжка – справжня знахідка для юних любителів техніки. У ній йдеться про знамениті військові машини, кораблі, літаки  та космічні апарати. Окремі розділи присвячено рятувальній техніці та машинам-рекордсменам. Завдяки яскравим ілюстраціям можна зазирнути в найпотаємніші закутки машин та ознайомитися з їх деталями.

Шаповалов Д. С. Автомобілі / Д. С. Шаповалов. – Х.: Чайка, 2013. – 96 с.: ілюстр. – (Енциклопедія для допитливих).

На сторінках книги представлені не просто автомобілі – це втілені в металі мрії більшості мешканців планети Земля. Тридцять найкращих машин сучасності змагатимуться за призові місця в серцях читачів. Інформацію викладено простою та зрозумілою мовою, а також доповнено яскравими ілюстраціями.

30.11.2014


Інформаційний огляд нових видань сучасних українських письменників

Пропонуємо ознайомитись з новими книгами сучасних українських авторів, які отримала наша бібліотека. В інформаційному огляді представлені твори різних жанрів – фантастичні та пригодницькі повісті, роман про ваших однолітків. Читання цих книг, без сумніву, принесе вам багато приємних хвилин.

Воронина Л. Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9 : пригодницька повість / Л. Воронина; мал. С. Храпова. – Х.: Фоліо, 2011. – 128 с. – (Мій улюблений автор).

Часом обставини змушують навіть дуже несміливих людей сторчголов кидатися назустріч небезпеці. Особливо, коли виявляється, що твоя рідна бабуся вміє переміщуватися у часі, а тато з мамою вже давно досліджують у пустелі єгипетські папіруси. Головне – вміти здолати свій страх, про що і йдеться у книзі.

Есаулов О. Антивірус / О. Есаулов. – Луцьк: ПрАТ Волинська обласна друкарня, 2013. – 208 с.

У цій книжці ви зустрінетеся зі знайомими героями книжки «Вихідний формат» - Великим Процесором, його помічником Чипсетом, а також новими героями: Сергійком, дочкою Великого процесора Інформою та багатьма іншими.

Есаулов О. Канікули для Інформи / О. Есаулов. – Кіровоград: ІМЕКС- ЛТД, 2013. – 236 с.

У принцеси Інформи канікули, і бажає вона їх провести в нашому, фізичному, світі. Випадково про це узнає хакер Костя. Зі своїми дружками він вирішує викрасти принцесу…

Есаулов О. Таємниця Великого Сканера / О. Есаулов. – Луцьк: ПрАТ Волинська обласна друкарня, 2013. – 144 с.

      Великий Процесор отримує сигнал «SOS» з далекої планети Ц. Експедиція, до складу якої ввійшла донька Великого Процесора принцеса Інформа, зникає. Хто може відправитися у далеку подорож? Адже треба не лише знайти експедицію, що зникла, а й допомогти мешканцям планети. І Сергійко починає діяти...

Малик Г. Вуйко Йой і Страшна Велика Кука : повість / Г. Малик. – 2-ге вид., без змін. – К.: Грані-Т, 2013.- 136 с.–(Сучасна дитяча проза).

Персонажі нової книги Галини Малик про вже знайомого всім вуйка Йойя вигадали Куку, проте не повністю, не до кінця. Виникло ТЕ, чого ніхто не знає: яке ВОНО? де живе? що полюбляє? Навіть невідомо, чи ВОНО добре, чи зле. А крім "вигадників", зарадити ніхто не може.

Радушинська О. Щоденник Славка Хоробрика, або Пригоди хлопчика-міліціонера: для мол. та серед. шк. віку / О. Радушинська; іл. Р. Скиби. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2013. – 82 с.: ілюстр.

Славко Хоробрик — звичайнісінький сучасний хлопчик, котрий мріє стати міліціонером. І, можливо, у його пригодах хтось навіть упізнає себе...

Ткачівська М. Обережно, діти! : роман / М. Ткачівська; худож. Т. Копитова. – Х.: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. – 240 с.: ілюстр.

Батьки були дуже заклопотані, тому Марка виховував дід Роман. А хлопець і не сумував. То він сховався в школі в тумбочку вчительки, і йому довелося просидіти в ній весь урок, то він з друзями намагався напоїти жаб молоком. Хлопець встиг наробити чимало шкоди, доки познайомився з дідом Орком. І той розповів хлопчикові про десять секретів справжнього чоловіка…

Чумак І. Житейські пригоди та химери-нагоди Степанка та Стасика : повість майже фантастична, але близька до реальності / І. Чумак. – К.: Юніверс, 2013. – 56 с.

Нова повість відомого в Україні поета і прозаїка І. Чумака розповість про дивовижні пригоди сільських підлітків, які стали свідками справжнього дива.

29.04.2014