Цікава наука : інформаційний огляд науково-популярної літератури для дітей молодшого шкільного віку

Сьогодні існує велика кількість книг, які можна віднести до науково-популярної літератури. Ці книги покликані не лише давати знання про світ та природу, про техніку, різні галузі знань та сфери діяльності людини,  а й ставати «містком» порозуміння та обміну досвідом між дорослими фахівцями та дітьми. Усі книги містять корисну та цікаву інформацію. Читання науково-популярної літератури – це не тільки спосіб проведення часу, але і придбання нових знань. І сьогодні ви познайомитесь із новими науково-популярними книгами, які надійшли до нашої бібліотеки.

Бедуаєр К. 100 фактів про великих котів / К. Бедуаєр ; пер. з англ. А. Мішти. – К. : КМ-БУКС, 2021. – 48 с.: іл.

 

Книжка містить цікаву інформацію про життя великих котів у дикій природі, викладену у формі стислих пронумерованих фактів. Кожен факт супроводжується чудовими ілюстраціями й фотографіями. Читачі дізнаються про спосіб життя цих дивовижних тварин.

Богдан С. Мандри давні та нещодавні / Богдан С. ; іл. Ю. Твєрітіної. – К. : Портал, 2020. – 112 с.: іл.

 

Відколи існують наші землі, люди мандрували звідси до далеких країв. Тільки в давнину це було значно довше й ризикованіше, ніж тепер. Як і навіщо подорожні долали великі відстані в різні історичні періоди, від Русі й до сучасності? Разом із героєм книжки читачі помандрують сушею, водою, небом – і часами.

Джонсон Д. 100 фактів про птахів / Д. Джонсон ; пер. з англ. А. Мішти. – КМ-БУКС, 2021. – 48 с.: іл.

 

Книга містить сто фактів, чудові фотографії, цікаві пояснення та кумедні картинки, які висвітлюють всі аспекти життя птахів. Читачі дізнаються про їхній спосіб життя, місця мешкання та виховання дитинчат. Видання сприяє розвитку допитливості у маленьких читачів.

Макеналті С. Земля : мої перші 4,54 мільярди років / С. Макеналті ; іл. Д. Літчфілда ; пер. з англ. М. Черник. – Харків : Ранок, 2020. – 40 с.: іл.

Земля – домівка понад семи мільярдів людей. Вона мешкає в галактиці Чумацький Шлях, а в цій книжці розповідає маленьким читачам про своє довге та насичене життя. Про ранні роки, коли вона була вередлива та вибухова, про хобі обертатися довкола себе, про найліпшого друга Місяця та велику родину Сонячної системи. Книжка, після якої неможливо не полюбити свою планету.

Мітчуг А. Довкола колеса : про візки, карети і швидкі автомобілі / А. Мітчуг ; іл. авт. ; пер. з нім. Р. Матієва. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 46 с.: іл.

 

На сторінках цієї науково-популярної книги автор Алі Мітчуг розповідає історію колеса й водночас історію розвитку транспортних засобів: від першого колеса шумерів, далі – про вози і карети, потім як коней у візках та ридванах замінили двигунами й аж до сучасних перегонових автомобілів.

Мітчуг А. Довкола корабля : про каное, вітрильники та великі човни / А. Мітчуг ; іл. авт. ; пер. з нім. Р. Матієва. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 46 с.: іл.

 

Ця книга оповідає читачам про історію судноплавства. А починалося все з видовбаних або випалених стовбурів дерев, потім з’явилися вітрила, пароплави, плавучі фабрики, які переробляють виловлену рибу, портові буксири та гоночні човни…

Озимок І. У міста є я / І. Озимок ; іл. студії «сері/граф». – К. : Книголав, 2021. – 64 с.: іл. – (Дитяча полиця).

 

Читачі зможуть дізнатися, як функціонують міста, як вони змінюються, як на них впливають технології, споживання, клімат та комп’ютерна революція, і яка в цьому роль людини?

 

Паркер С. 100 фактів про дослідження космосу / С. Паркер ; пер. з англ. Н. Лавської. – К. : КМ-БУКС, 2021. – 48 с.: іл.

 

Книжка містить цікаві факти про дослідження таємничого світу космосу. Чудові малюнки та фотографії знайомлять із сучасними космічними технологіями й допомагають краще зрозуміти прочитане.

 

Паркер С. 100 фактів про комах та інших безхребетних / С. Паркер ; пер. з англ. А. Мішти. – К. : КМ-БУКС, 2021. – 48 с.: іл.

 

В простій та доступній формі книга знайомить з дивовижним світом комах, павуків та інших дрібних безхребетних. На кожній сторінці ви знайдете неперевершені малюнки та фотографії, які допоможуть краще сприймати інформацію.

Про права та обов’язки : твій довідник з громадянства / Г. К. Булгакова та ін. ; іл. М. Мохнацьбкої. – Харків : Ранок, 2021. – 64 с.: іл.

 

Кожна дитина, народжена в Україні, автоматично отримує набір прав та обов’язків, гарантованих їй Конституцією України. Але чи достатньо вона з ними обізнана? Ця книжка знайомить читачів із засадами державотворення, пояснює, які права вони мають, хто і чому інколи їх порушує і що робити, щоб себе захистити.

100 фактів про планету Земля / Д. Мартін та ін. ; пер. з англ. Г. Лелів. – К. : Книголав, 2021. – 128 с. – (Дитяча полиця).

Наша планета – найдивовижніше нині відоме небесне тіло у Всесвіті. Тут буяє різноманіття життя. Людство упродовж усієї історії намагається дослідити її уздовж і впоперек. Проте часто наша діяльність лиш шкодить довкіллю і змінює природний баланс. Льодовики тануть, ліси зменшуються, біологічні види вимирають. У цій книзі є багато цікавого про формування життя на Землі, неймовірні природні явища, зародження нових природних об’єктів, а також про небезпечну людську діяльність та її вплив на довкілля. Гайда в мандри планетою Земля!

Ференцева Ю. Україна – європейська країна / Ю. Ференцева ; худож. І. Панаріна. – К. : Балтія-друк, 2021. – 48 с.: іл.

 

Ми живемо у чудовій країні Україні. Але чи добре ви знаєте її? Книга запрошує тебе до подорожі її сторінками, вона розповість багато захоплюючого про нашу Батьківщину. Щось вам уже відоме, а щось стане справжнім відкриттям.

Фйорані П. Коротенькі історії про тварин з усього світу / П. Фйорані ; худож. Т. Вульф ; пер. з італ. Н. Мірошник. – Харків : Віват, 2021. – 144 с.: іл. – (Щось цікаве).

Годі перелічити й назвати тварин, які мешкають на земній кулі. У цій фантастичній книзі-мандрівці частинами світу на вас чекають кумедні й повчальні оповідки з життя дивовижних і звичних нам, симпатичних і страхітливих, велетенських і крихітних створінь, про їхні звички і особливості. У книжці вміщено короткі енциклопедичні нариси про звірів і птахів Європи, Африки, Азії, Америки та Австралії. А яскраві ілюстрації Тоні Вульфа обов’язково припадуть до серця й допоможуть запам’ятати тварин з усіх куточків світу.

Фішу Б. Ненудна наука / Б. Фішу, М. Бейні ; іл. П. Леметр ; пер. О. Ларікової. – Харків : Віват, 2021. – 87 с.: іл.

 

Ця дивовижна книжка дасть відповіді на безліч складних запитань із багатьох галузей науки: астрономії, фізики, біології, історії та медицини ; а також зі сфери прикладних наукових досліджень, зокрема розробки нових технологій тощо…

Підготувала: Мартинюк З. Б.

29.06.2022

 

Новинки книжкового світу : інформаційний огляд для дітей                      дошкільного та молодшого шкільного віку

Дорогі діти!

До нашої бібліотеки надійшло багато нових книг. Книги – художні, науково-популярні, довідкові – надзвичайно цікаві, змістовні, гарно ілюстровані. Відвідавши нашу бібліотеку, ви зможете переглянути та прочитати їх.

Якщо ви постійно сумніваєтесь у встановленні справедливості – Квятковський зможе переконати вас у протилежному. Серія книжок «Справа для Квятковського» від німецького письменника Юрґена Баншеруса подарує поціновувачам детективних пригод незабутні години у компанії справжнього сищика. 

Баншерус Ю.  Справа для Квятковського. Африканська маска / Ю. Баншерус ; пер. з нім. К. В. Бучіної ; іл. Р. Бучкова. – Харків : Ранок, 2020. – 80 с.: іл.

Квятковський – справжній детектив, який полюбляє молоко та жуйки «Carpenter’s». Замість домашнього завдання у нього нічні засідки, замість дитячих розваг – небезпечні пригоди. Будь-який найзаплутаніший злочин приречений на провал, якщо за справу взявся він.

У власника найкращого кафе морозива Джованні неприємності: раптом вибухнув кавовий автомат, а згодом зламалася морожениця. І все це після появи в кафе загадкової африканської маски. Невже темні сили вирішили помститися за щось Джованні? Квятковський не вірить у забобони й починає небезпечне розслідування. 

Баншерус Ю. Справа для Квятковського. Випадок у цирку «Цампано» / Ю. Баншерус ; пер. з нім. К. В. Бучіної ; іл. Р. Бучкова. – Харків : Ранок, 2020. – 80 с.: іл.

На цей раз юному шпику доведеться мати справу з дивним випадком у цирку, який на перший погляд скидається випадковим. Чи вистачить Квятковському фантазії та спритності розплутати хитру комбінацію? Детектив починає розслідування.

Баншерус Ю. Справа для Квятковського. Рожевий шкільний привид / Ю. Баншерус ; пер. з нім. К. В. Бучіної ; іл. Р. Бучкова. – Харків : Ранок, 2020. – 80 с.: іл.

Шкільний завгосп Комісарек бачить під час нічного чергування привидів. Квятковський вважає це містикою, але погоджується провести розслідування. Детективу доведеться вступити у бій з невідомим і дізнатися, яку таємницю приховує рожевий привид.

 

Баншерус Ю. Справа для Квятковського. Фальшива гра та спритні миші / Ю. Баншерус ; пер. з нім. К. В. Бучіної ; іл. Р. Бучкова. – Харків : Ранок, 2020. – 80 с.: іл.

У Квятковського з’являється вірний помічник – комп’ютер. З його допомогою сищик починає розплутувати нові справи. Водночас підлітки масово починають грати у нову комп’ютерну гру під назвою «Чарівний сад», у якій жорстокість виходить на новий рівень. Чи зможе Квятковський зупинити ігровий вірус, особливо, якщо сили нерівні? 

Бонь Н. НЛО за селом / Н. Бонь. – Харків : Ранок, 2020. – 152 с.

А ви вірите в НЛО? Зазвичай воно приземляється вночі, щоб ніхто не бачив? Проте декому щастить не тільки зустрітися з прибульцями, а й ненароком набити ґулю об літаючу тарілку. І хоч таке частіше трапляється в дитячих фантазіях, усе ж будьте повсякчас готові до цікавезних пригод.

Автор книги – дитяча письменниця Наталія Бонь, мешкає на Черкащині, працює в дитячому садку та має двох котиків на ім’я Мурчик-Абзац і Мурчик-Апостроф.

 

Буяджи Г. Таємний орден Великого Ската / Г. Буяджи ; худож. К. Підлісна. – Харків : Ранок, 2020. – 80 с.: іл.

Історія про незвичайну дівчинку Світланку, яка наслідувала всі звуки природи і головне – вміла слухати і співати серцем. Вона навчила своєму мистецтву інших дітей і разом друзі могли створювати справжні дива та змінювати світ на краще. 

Валько (Кесслер В.). Казки Чарівного лісу : казкові повісті / Валько ; пер. з нім. В. Василюк ; худож. Валько. – К. : Рідна мова, 2020. – 176 с.: іл. – (Шедеври дитячої літератури рідною мовою).

Ви ще не знайомі з Маленьким Зайчиком і Бузиновим Ведмедем? Тоді вам неодмінно треба з ними познайомитися! Нудно точно не буде! Із Зайцем і Ведмедем постійно що-небудь стається. Сміливі й чуйні герої завжди радо допомагають друзям. Захопливі пригоди чекають на них на кожному кроці. Недарма ліс, у якому живуть Маленький Зайчик і Бузиновий Ведмідь, – Чарівний!

Винник Т. Добрик і його пригоди : повістина / Т. Винник ; худож. оформ. В. Бугара. – К. : ВЦ «Академія», 2019. – 80 с.: іл. – (Читайлики).

Він дуже спостережливий і кмітливий Пес. Живе на вулиці і мріє мати ім’я, як усі домашні пси. Не боїться пригод і вміє терпіти. Він – просто Пес, який любить людей і допомагає їм. Тому й назвали його Добриком.

Купріян О. Боброго ранку! / О. Купріян ; іл. М. Шутурми. – Харків : Ранок, 2020. – 64 с.: іл.

Недалеко від річки Здвиж мешкало сімейство бобрів. Одного ранку радісна новина про майбутнє поповнення в родині змушує їх задуматися про нове житло. Бобренкам доводиться шукати просторіший дім. Мартуся Бобренко вже «доросла», вона має шукати спільну мову з новими знайомими, звикати до правил і навчання у ліцеї… Черепаха Пелагея, тітонька Сова, Марена Дніпровська, рак Іраклій, рибки-сестрички Іринка й Даринка та всі-всі-всі допоможуть їй.

Лоскот С. Таємне завдання капітана Кепа / С. Лоскот ; іл. В. Бугара. – Харків : Ранок, 2018. – 128 с.: іл. – (Пригоди). 

Бувалий у бувальцях, суворий морський капітан Кеп отримує таємничого листа. Виявляється, він мусить врятувати мешканців країни Щастя, у яких викрали рубінове серце. Нібито саме ця коштовність є запорукою їхнього безхмарного життя. Героїчний самітник приймає виклик..Йому доведеться розплутати клубок таємниць та загадок, а заодно він розкриє секрет власного щастя.

Нестайко В. З. Дивовижні пригоди в лісовій школі. Секрет Васі Кицина. Енелолик. Уфа і Жахоб’як / В. Нестайко ; мал.. В. Харченка. – Харків : Школа, 2020. – 128 с.: іл. – (Дитячий бестселер).

Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.

Третяк А. Про трьох відважних лицарів / А. Третяк ; іл. Н. Чорної. – Харків : Ранок, 2020. – 29 с.: іл.

Одного разу троє відважних лицарів вирушили на пошуки пригод. Гадаєте, це було дуже давно? Аж ніяк. Можливо, це відбувається просто зараз! Оповідка Анни Третяк умить допоможе вам стати ким завгодно: астронавтом, приборкувачем динозаврів, дослідником нових земель. І не обов’язково вирушати на пошуки пригод світ за очі, адже уява може перетворити на захопливу пригоду навіть звичні події.

Підготувала: Мартинюк З. Б

29.01.2021

Інформаційний огляд нових видань рівненських письменників для дітей молодшого шкільного віку

Дорогі друзі!

У 2020 році фонд бібліотеки збагатився новими книгами, автори яких живуть і пишуть на Рівненщині. У цих книгах є й віршики, і цікаві оповідання, і казочки. Сподіваємося, що ви знайдете саме те, що сподобається вам.

Бацмай Т. Сом і сон / Т. Бацмай ; мал. О. Мудрик. – Рівне : Естеро, 2019. – 12 с.: іл.

Вашій увазі пропонується історія про дивовижний сон старого втомленого сома, який мріяв про нові та цікаві пригоди. Адже в спокійному ставку було все виважено, раціонально та, навіть, сумно.

Книжечка навчить цінувати дружбу, спонукатиме до роздумів, вміння позитивно сприймати навколишній світ, тішитися добрими вчинками.

Гольонко Л. Веселі миші : пісні для дошкільнят та дітей мол. шк. віку / Л. Гольонко ; іл. А. Мельник ; муз. ред. А. Пастушенко. – Рівне : ПП «Формат-А», 2020. – 32 с.: іл., нот.

Книжка – пісенний збірник Лідії Гольонко, кожне слово і кожна нота якого написані кольоровим Дощиком, золотим Соняхом, тендітними Дзвіночками та непосидючими Веселими Мишками. Авторка збірки переклала все на слова та музику. Так народилися ці пісні для вас.

Демчук Р. С. Веселенькі посиденьки : фантаст. віршенята школярам і дошкільнятам / Р. С. Демчук ; худож. В. Дунаєва. – Рівне : М. С. Дятлик, 2019. – 24 с.: іл.

Про пригоди капосної мухи, бегемота, дивовижної кольорової корови та інших тварин ви дізнаєтеся з віршів відомого рівненського письменника Романа Демчука.

 

Демчук Р. С. Жахливі пригоди кота Воєводи : оповідки-страховинки від потішної совинки / Р. С. Демчук ; іл. В. Дунаєвої. – Рівне : М. С. Дятлик, 2018. – 24 с.: іл.

Збірка веселих віршів про тварин – совенятко, зайців, козу рогату, злючих мух, кабана, підступного комара та інших.

 

Колеснік М. Диво / М. Колеснік. – Рівне : ПП «Формат-А», 2019. – 32 с.: іл.

Казки Марійки Колеснік, написані під час лікування у відділенні онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні. Вони просякнуті добротою, світлом та вірою у життя.

Нетипові сюжети вражають своєю глибиною. Гарна українська мова, безпосередність і щирість думки свідчать про багатий внутрішній світ мужньої дівчинки.

 

Лимич (Войнарович) А. Лісові вигадки : розмальовки / А. Лимич (Войнарович) ; худож. оформ. О. Мельничука. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 20 с.: іл.

«Лісові вигадки» – віршована книжка-розмальовка для тих, кого ваблять надзвичайні пригоди. У книзі розповідається про цікаве життя хижаків, які живуть у Дивовижному Лісі однією дружною родиною, допомагають один одному, незважаючи на свої, притаманні хижакам, особливості і повадки.

 

Люліч В. Як зайченя сонечко шукало / В. Люліч ; худож. М. Марчук. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 15 с.: іл.

Кумедна казка про зайчика на ймення Пиріжок та про те, як воно шукало сонечко.

 

Медведєва О. Крамниця часу / О. Медведєва ; іл. Н. Серветник. – Рівне : ПП «Формат-А», 2019. – 20 с.: іл.

Казка-новела від рівненської письменниці та майстрині Олени Медведєвої. Між рядками твору причаїлась цінність часу, про яку так оригінально до сьогодні ще ніхто не розповідав.

В одній крамниці жителі країни купують десятками років минуле життя, кільканадцятьма кілограмами майбутнє, а от теперішнє ніхто й не запитує. Одного разу до магазину завітала дівчинка, яка бажала придбати лише теперішній час. Що спонукало її до такого кроку? Книжка відкриє вам цю таємницю.

Медведєва О. Таємниця з кавуновим присмаком / О. Медведєва. – Рівне : ПП «Формат-А», 2020. – 92 с.: іл.

Детективна історія про розкриття Великої Кавунової Таємниці. У книзі є і любов, і спецоперація, котра змінить життя у Холодній Країні, двійко чорних павуків, які навчалися в Гарварді та багато-багато іншого.

Солтис-Смирнова М. Кроленята і чарівний глобус / М. Солтис-Смирнова. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2019. – 30 с.

Кроленя Локкі й подумати не могло, що його життя наповниться надзвичайними пригодами – мандрівками у дивовижні місця, новими відкриттями, цікавими знайомствами… Але завдяки його чарівним вмінням не лише Локкі, а й його подруги, могли поринути у світ традицій, архітектури чи кулінарії народів світу.

 

Тимчак М. М. Дарунок від Миколая : вірші для мол. та серед. шк. віку / М. М. Тимчак ; ред.-уклад. Г. Гнатюк. – Рівне : Оповідач, 2020. – 16 с.

Нова книжка віршів для дітей письменника Миколи Тимчака. Вона вчить любити калинову мову, шанувати сім’ю та родину, берегти свою Українську державу.

 

Підготувала: Молчанова С. М.

23.12.2020

Книжкові новинки : інформаційний огляд для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

Дорогі діти!

До нашої бібліотеки надійшло багато нових книг. Книги – художні, науково-популярні – надзвичайно цікаві, змістовні, гарно ілюстровані. Відвідавши нашу бібліотеку, ви зможете переглянути та прочитати їх. 

Жученко М. Таємниця золотих бджіл / М. Жученко ; худож. М. Долинний ; пер. з рос. О. Уліщенко. – Харків : Віват, 2019. – 112 с.: іл. – (Найкращий подарунок).

Разом із знаменитим детективом Фуагре й Жозефіною кмітливі читачі розкриють солодко-медовий злочин, виявлять таємничого злодія, який створив чарівне бджолине військо, і врятують самого президента Франції. Допомогти відомому детективу – відповідальна справа, виконуючи яку ви зможете не лише розвинути уяву і фантазію, а ще й навчитеся відрізняти добро від зла та злагоджено працювати в команді.

 

Кольб С. Пірати зі стайні / С. Кольб ; пер. з нім. І. Андрієнко-Фрідріх ; іл. Н. Дуллек. – Харків : Школа, 2019. – 144 с.: іл. – (Вівсяна банда).

«Вівсяна банда» – серія кумедних історій про коней і поні. У цій книзі поні Шоко та його друзяки вирушають у довгоочікувану відпустку до рідного Даммбюля – кінської ферми біля Північного моря. Та от халепа: на подвір’ї їх зустрічають не старі друзі, а пихаті новенькі поні – Ганс і Франс, яких Шоко має неодмінно провчити. Прогулянка морем ледь не обернулася справжньою трагедією, а зустріч із велетенським піскожильним чудовиськом не обіцяла нічого доброго. Але для справжніх піратських поні навіть це не проблема.

Крамер І. Перчик, М’ята та Школа / І. Крамер ; пер. з нім. Н. Спесивцева. – Харків : Ранок, 2019. – 112 с. – (Пригоди Перчиковського). 

Перчик – майбутній першокласник. Для нього та його двох друзів, Оллі та Паули, це новий етап життя, тож хочеться бути добряче до нього підготовленим. Дізнавшись, що Ліна Камінтські стане їхньою першою вчителькою, друзі не марнують часу й ладні дізнатися про неї все будь-якими способами. Але і для вчительки це перший рік у школі. Чи зможуть Перчик, Оллі та Паула вмовити Ліну Камінтські залишитися вчителювати?

М’юборн К. Лицар-дракон. Відьма! / К. М’юборн, Д. Бікслі ; пер. з англ. В. Дорошенко. – Харків : Ранок, 2018. – 96 с. – (Лицар-дракон).  

До вашої уваги огидно-кумедна середньовічна серія «Лицар-дракон» – настільки бридка та захоплива, що вам неодмінно захочеться її прочитати!

Протистояння Мерека та Персі у Школі лицарів набирає обертів. Півдня таланило Мерекові: він і обкидав Персі кабанячим послідом, і виставив його посміховиськом перед охоронцями, і до смерті налякав арбалетом. Але удача мінлива, і вже надвечір хлопець-дракон опиняється перед судом, вкритий зеленими виразками та закутий у колодки. Невже Мерек догрався?

М’юборн К. Лицар-дракон. Турнір! / К. М’юборн, Д. Бікслі ; пер. з англ. В. Дорошенко. – Харків : Ранок, 2019. – 96 с. – (Лицар-дракон).

У Школі лицарів – лицарський турнір. Нагорода для переможця – побути пажем найвідомішого драконоборця, сера Тейна, та після занять вирушити з ним на полювання за драконами. У сера Тейна було передчуття, що саме в цей день йому поталанить натрапити на слід чудовиська. І йому поталанило! А от Мереку ні.

Райленс У. Пенні Пеппер. Метушня на ярмарку / У. Райленс; пер. з нім. Є. Даскал ; іл. Л. Генш. – Харків : Віват, 2020. – 160 с.: іл. – (У вирі пригод).

У цій книжці – захопливі детективні пригоди, робота під прикриттям, небезпечні пастки й таємничі злочини, а ще історія справжньої дружби, яка навчить бути добрими й завжди допомагати тим, хто в біді.

Пенні Пеппер разом із подружками-детективками вирушили на ярмарок у пошуках нової справи. Та дівчата не думали, що з ними станеться дещо жахливе. Почалося з того, що Пенні втратила гаманець. І не тільки вона. У багатьох відвідувачів ярмарку зникли гаманці, годинники та мобільні телефони. Зчинилася справжня метушня, тож команда детективом повинна спіймати кишенькового злодюгу й повернути крадене.

Райленс У. Пенні Пеппер. Усе під контролем / У. Райленс ; іл. Л. Генш ; пер. з нім. Є. Даскал. –Харків : Віват, 2020. – 160 с.: іл. – (У вирі пригод).  

Десятирічна Пенні Пеппер – кмітлива розумака, яка мріє стати супердетективкою і розкрити справжній злочин. Вона й не сподівалась, що шанс проявити себе виникне під час вечірки хвалькуватої Флори. Несподіваной безслідно зникає Флорин песик, і чомусь усі гості підозрюють саме Пенні. Без паніки! Усе під контролем. Разом із найкращими подружками дівчинка ладна на все, щоб викрити підступного злодюгу. Навіть виручити свою давню ворогиню…

Стівенсон С. Агата Містері. Голлівудський трилер : роман : для мол. і серед. шк. віку / С. Стівенсон ; пер. з італ. В. Чайковський ; іл. С. Турконі. – К. : Рідна мова, 2019. – 128 с.: іл. – (Дитячий детектив).

Серія книг про наділену дивовижним відчуттям і феноменальною пам’яттю Агату Містері. Вона мріє стати письменницею, але це в майбутньому. Поки ж вона – чудовий детектив! Разом із простакуватим кузеном Ларрі, студентом школи детективів, вона подорожує світом, розгадуючи найзаплутаніше таємниці. Допомагають їм відданий мажордом, капосний сибірський кіт і сила-силенна родичів.

Продюсер Роберт Моррісон знімає моторошний детектив «Фатальна помилка». Однак на знімальному майданчику раз по раз трапляються якісь дивні інциденти, та ще й актори отримали листи з погрозами. Агата і Ларрі Містері в супроводі колоритного дядечка, мажордома і сибірського кота намагаються з’ясувати, хто хоче зірвати зйомку фільму…

Стівенсон С. Агата Містері. Крадіжка на Ніагарському водоспаді : роман : для мол. і серед. шк. віку / С. Стівенсон ; пер. з італ. В. Чайковський ; іл. С. Турконі. – К. : Рідна мова, 2018. – 128 с.: іл. – (Дитячий детектив).

У розкішному готелі з видом на Ніагарський водоспад сталася надзвичайна подія: канадський злодій пограбував сейф знаменитої оперної співачки й зник, прихопивши надзвичайно дорогоцінні коштовності. Лише юним детективам на прізвище Містері до снаги розкрити брутальний злочин!

Стівенсон С. Агата Містері. Скарб Бермудських островів : роман : для мол. і серед. шк. віку / С. Стівенсон ; пер. з італ. В. Чайковський ; іл. С. Турконі. – К. : Рідна мова, 2019. – 128 с.: іл. – (Дитячий детектив).

Атлантичний океан. Вирує сильний шторм. Неоціненний календар майя, виготовлений з чистого золота, несподівано зникає в одному з найзагадковіших куточків планети – Бермудському трикутнику! Агаті та її двоюрідному братові належить зустрітися не лише із жадібним і небезпечним злочинцем, а й із давніми морськими божествами…

Стівенсон С. Агата Містері. Убивство на Ейфелевій вежі : роман : для мол. і серед. шк. віку / С. Стівенсон ; пер. з італ. В. Чайковський ; іл. С. Турконі. – К. : Рідна мова, 2018. – 128 с.: іл. – (Дитячий детектив).

Зазвичай учням не доручають розслідувати серйозні злочини. Але так уже вийшло, що Ларрі мимоволі вивів з гри агента, який прямував на пошуки вбивці російського дипломата, отруєного в ресторані на Ейфелевій вежі. І тепер замість безтурботних вихідних у паризькій мансарді в Гаспара, рідного брата Ларрі, на юного детектива чекає складне та небезпечне розслідування. На щастя, Агата теж вирішила відвідати Париж, а вже від її проникливого погляду нікому не сховатися!

Ткачук Г. Білка Квасоля та Опівнічний Пожирака / Г. Ткачук ; іл. Н. Кащак. – Харків : Ранок, 2019. – 72 с.: іл.

У стародавньому Києві на Подолі жила собі дівчинка на ім’я Квасоля. У ті часи багато хто з киян умів перетворюватися на тварин чи птахів. Квасоля була білкулакою, бо перекидалася на білку. Якось у Києві з’явився таємничий невловимий злодій – Опівнічний Пожирака. Квасолин тато – відьмак Буряк, вирішив знайти спосіб відлякати ненажеру. Небезпечними й химерними околицями Києва Квасоля разом із бузиновим чоловічком Патикославом вирушають на пошуки інгредієнтів для чарівного зілля Буряка.

Хромова А. Космічні агенти проти Сирного Монстра / А. Хромова ; іл. М. Шутурма. – Харків : Ранок, 2019. – 56 с. : іл.

Вітя Мальченюк, а насправді таємний агент Йотан Йотог, живе на Землі, ходить у другий клас і має підготувати плацдарм для висадки прибульців. Під час чергового сеансу зв’язку з керівництвом Йотан отримує секретне завдання, проте не встигає його виконати. Тепер над нашою планетою нависає страшна загроза, адже на Землю висадився Сирний Монстр. Чи зможе Йотан Йотог врятувати людство й водночас захистити прибульців? Як можна досягти результату, коли ти один і допомоги, здається, чекати нізвідки? Відповіді на ці та інші запитання – у повісті-коміксі Ані Хромової.

 

Підготувала: провідний бібліограф Мартинюк З. Б.

11.12.2020

Книги, що захоплють таємничістю : інформаційний огляд  нових книг для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

До нашої бібліотеки надійшли нові книги за державною Програмою поповнення фондів публічних бібліотек "Українського інституту книги"

Видання, які ми пропонуємо вам для читання, розповідають про надзвичайні пригоди головних героїв, кумедні обставини та винахідливість персонажів, яка допомагає їм долати перешкоди та гуртує навколо цікавих подій. А ще герої навчать вас бути добрими, співчувати, долати труднощі, допомагати один одному. Отож, вирушаймо разом у світ фантастичних пригод. Цікавого вам знайомства з цими книгами і натхненного читання!

Буяджи Г. Микитась Боровичок / Г. Буяджи ; худ. О. Хомченко. – 2-ге вид., доповн. – К. : Саміт-Книга, 2019. – 96 с.

   В цій книзі розкривається захоплива історія про маленького лісового духа Микитася Боровичка, який не зміг врятувати рідний ліс від гострих сокир лісорубів, але як справжній лісовик не побоявся труднощів, щоб виправити свою помилку. Навіть небезпечні випробування страшного Вія не спинили Микитася. Які ще пригоди підстерігають  лісового духа ? Ви дізнаєтесь, коли прочитаєте книгу.

Дяченки М. та С. Приголомшливі пригоди просто поруч / М. та С. Дяченки ; пер. з рос. О. Негребецького ; іл. С. Омельченко ; худож. – оформлювач М. Ментор. – Харків : Фоліо, 2019. – 31 с.: іл. – (Дитячий світ).

Якщо ви полюбляєте цікаві неймовірні історії – ця книга для вас! З книги ви дізнаєтесь про те, як конячка на зебру перетворилась, про корову, що дає пальне, про відчайдушну червону жабу, про зірку  фламінго із черева крокодила та зеленого зайця, закоханого у капусту, та ще багато чого чудернацького чекає на вас.

 

Винничук Ю. П. Мандрівний будиночок :  для дітей дошк. віку / Ю. Винничук ; іл. І. Борисової ; худож.-оформлювакч О. А. Гугалова-Мєшкоа. – Харків : Фоліо, 2019. – 24 с.: іл. – (Дитячий світ).

Вам відомо, що будинки вміють ходити? Вони не тільки ходять, ай мандрують. У цій книзі ви познайомитесь з таким будиночком, з привидами, які в ньому оселяться. Дізнаєтесь, яким чином будиночок звільнився від привидів.

Пілкі Д. Пригоди капітана Підштанька / Д. Пілкі ; худож. Х. Ґарібальді ; пер. з анг. І. Ємельянової. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2018. – 128 с.

Якщо ви полюбляєте неймовірно цікаві пригоди та комікси , то ця книга саме для вас! Зустрічайте Капітана Підштанька власною персоною! Справжнє ім’я цього героя є страшною таємницею. Чи відомо вам, у кого була гіпнотизуюча 3D каблучка? Що за мистецтво ФЛІП-о-РАМА? Зверніться до сторінок цієї книги і вони вам усе розкажуть.

Винничук Ю. П. Казки зі Львова : для дітей дошк. віку / Ю. Винничук ; іл. І. Борисової ; худож. –оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2019. – 61 с.: іл. – (Дитячий світ). 

У книзі представлено три казки про атмосферний, дивний, трохи чарівний, загадковий і захопливий Львів - місто зі своєю душею та історією. З казки  "Казці про львівські комини" ви дізнаєтесь про  історію старовинних і дещо примхливих коминів на львівських будниках, кожен з яких випускав особливий дим і дуже полюбляв, коли його чистять сажотруси; і кожен комин у старі часи був місцем зустрічей домовиків або відьом. 

Разом з героєм  казки "Катеринка"  шпаком Діонизієм поринете в цікаву історію появи радіо. В "Історії пирога з вишнями" розповідається про хлопчика Лесика, який хотів нагодувати африканських левів пирогом з вишнями, аби ті не їли м'ясо. Чи втілив в життя Лесик свій задум? Читайте і дізнавайтесь.

Дікінс Р. та ін. Піратські історії / Р. Дікінс та ін. ; худож. Л. Бродлі ; пер. з англ. В. Кучменко. – К. : Видавнича група КМ_БУКС,2018. – 232 с.: іл.

Жителі суходолу, будьте обачними! До вас пливе армада піратських кораблів. У цій книзі повно-повнісінько справжніх морських вовків, хитрих юнг  та зомбі-піратів! Сільвер, Зелена Борода, Безжальна Мег та решта членів піратської ватаги шукають скарби. Що за скарби ? Чи знайдуть їх? Відповідь на ці запитання шукайте на сторінках цієї книги.

Вдовиченко Г. Сова, яка хотіла стати жайворонком / 

Г. Вдовиченко ; іл. Х. Лукащук. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2019. – 48 с.: іл.

У книзі йдеться про двох пташок та їхні звички – спати довго й прокидатися рано. Кожна з них веде свій спосіб життя, часом навіть не усвідомлюючи його переваги. Як досягнути порозуміння, коли «Сові – совине, а Жайворонку – жайворонкове»? Чи різні стилі життя – загроза дружбі? А що буде, коли одного дня сови почнуть полювати вранці, а жайворонки – співати вночі?  Читайте і дізнавайтесь.

Дивовижні історії для хлопчиків / Л. Слімс та Л. Стоувел ; пер. з анг. О. Зозулі. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2019. – 352 с.: іл.

Збірка містить декілька захопливих історій про піратів, драконів, роботів і лицарів. Кожна історія дуже яскрава і динамічна. На сторінках ви познайомитесь з Синдбадом, папугою, що говорить та багатьма іншими героями. Окрім цікавих нових історій, у збірці є дві класичні оповідки про морські пригоди — «Синдбад-мореплавець» та «Острів Скарбів». 

Кортить помандрувати відкритим морем та позмагатися з драконами не на життя, а на смерть? Пориньте у збірку цих захопливих історій і оберіть свою пригоду. Пірати, потвори, роботи, лицарі та привиди – усі з нетерпінням хочуть вразити вас, або ж змусити тремтіти від страху.

Дивовижні історії для дівчаток / Л. Сімс та Л. Стоувел ; пер. з англ. О. Зозулі. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2019. – 352 с.: іл.

 У цій чарівній збірці міститься чотирнадцять незвичних казок про вродливих принцес, рішучих фей, хоробрих ляльок та кмітливих русалок.

Дерманський С. Король буків, або таємниця смарагдової книги / С. Дерманський ; худож. Н. Котилевська. – 4-те видання. – Харків : Теза, 2019. – 156 с.: іл. – (Пригодницька бібліотека).

Якщо ви полюбляєте загадки і таємниці – ця книга для вас. Часто доводиться докладати неймовірних зусиль, щоб розгадати таємницю, та й то не завжди. Втім, якщо за справу беруться справжні друзі, їм до снаги здолати хоч які перепони. Героєві цієї книжки, малому буці Гаврикові, також пощастило з друзями : в найскрутнішу хвилину він може покластися на симпатичну драконицю Джульєту, мудрого лепрехуна Шмигуна, передбачливого пугача Понтія та дрібненького горобчика Петяку. А хто вони такі, оті буки та лепрехуни? Швидше починайте читати – тоді знатимете.

Підготувала: провідний бібліограф Романова М. М.

23.01.2020


Для маленьких чомучок : інформаційний огляд довідкової літератури для дітей молодшого шкільного віку

Навіть найрозумніша людина на світі не може пам’ятати всі події сучасного та минулого, численні дати, цифри, факти. Великі багатства людської думки зберігаються в книгах. Довідкові книги – це книги-всезнайки, скупі і щирі одночасно. В них нема нічого зайвого і є багато потрібного. Надійний провідник у морі знань – довідкова література: енциклопедії, словники, довідники. І сьогодні ви познайомитесь із новими довідковими книгами, які надійшли до нашої бібліотеки.

Бедуайєр К. 100 фактів про собак і цуценят / К. Бедуайєр ; пер. з англ. К. Козачук. – К. : Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 48 с.

Чудова ілюстрована книжка познайомить читачів з представниками родини псових. Наведена різноманітна інформація про собак: читачі навчаться піклуватися про новонароджене цуценя, дізнаються про найдивовижніші породи домашніх улюбленців, про звички вовків і багато іншого, Книжка містить легенди і казки про найкращих друзів людини, а також цікаві завдання.

Ганачкова П. 80 хитромудрих запитань про природу, погоду, тіло та Всесвіт / П. Ганачкова, Т. Маковська ; пер. з англ. Т. Савчинської. – К. : Книголав, 2019. – 17 с. – (Дитяча полиця).

Чому небо блакитне? Чому черв’яки вилазять назовні після дощу? Скільки кісток у людському тілі? Звідки береться вітер? І чому-чому-чому?... Якщо у вас в голові виникає безліч запитань, відкрийте цю книжку – і знайдете багато відповідей! Це книжка-гра з інтерактивними елементами. Часом вам доведеться зазирнути під віконечко, потягнути за щось або ж щось покрутити. Так ви не лише повеселитеся, а й дізнаєтесь щось нове.

Гібберт К. Дитяча енциклопедія динозаврів та інших викопних тварин / К. Гібберт ; пер. з англ. Я. Головченко ; наук. ред. В. Арєнєв. – Харків. : Віват, 2019. – 128 с. – (Енциклопедія).

Ця книга – унікальний шанс вирушити в подорож доісторичною Землею і познайомитись із найзагадковішими істотами на планеті. Достовірні факти, яскраві, яскраві реалістичні ілюстрації та захопливі подробиці зроблять занурення у світ стародавніх ящерів незабутнім.

 

Маленькі дослідники: підводний світ / пер. з англ. Т. Кузьменко. – К. : Книголав, 2019. – 18 с. – (Дитяча полиця).

Книга допоможе малим дослідникам пірнути якнайглибше, щоб побачити цілком інший світ, поринути у підводне життя, познайомитися з тваринами, якими повниться океан, дізнатися, які люті хижаки та людські вчинки загрожують підводним істотам а також дослідити уламки кораблів та побачити риб, які живуть глибоко підводою.

Мартін Р. Маленькі дослідники: транспорт / Р. Мартін, А. Сандерс ; пер. з англ. Т. Кузьменко. – К. : Книголав, 2019. – 18 с. – (Дитяча полиця).

Книга допоможе маленьким дослідникам поринути у світ транспорту та дізнатися, як розмаїто можна подорожувати: на землі – велосипедами, автомобілями, автобусами, потягами, вантажівками, у повітрі – літаками, гелікоптерами, дирижаблями, в морі – яхтами, круїзними лайнерами, водними скутерами та багатьма іншими видами транспорту.

 

Паркер С. Ілюстрована енциклопедія чомучки / С. Паркер, Б. Вільямс ; пер. з англ. А. Горобець. – К. : Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 256 с.: іл.

Ілюстрована енциклопедія відповідає на багато запитань тих, хто цікавиться всім на світі. Чому на Сонці є плями? Що всередині Землі? Хто створив першу мапу? Чи може річка текти у зворотному напрямку? Як люди полювали на мамонтів? Чому вимерли динозаври? Чим живляться павуки? Яка трава найвища? Навіщо деревам кора? Скільки м’язів у людському тілі? Хто автор найдовшої опери? Коли вперше відбулися Олімпійські ігри? Книжка дасть відповідь на ці та багато інших запитань.

Паркер С. 100 фактів про динозаврів / С. Паркер ; пер. з англ. А. Мішти. – К. : Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 48 с.

З цією чудовою книжкою ви дізнаєтеся про все, що треба знати про динозаврів, здійснити подорож у світ доісторичних монстрів. 100 фактів, приголомшливих ілюстрацій і дотепних малюнків розкриють всі таємниці про цих неймовірних рептилій, а завдяки веселим вікторинам ви перевірите свої знання.

 

Паркер С. 100 фактів про котів і кошенят / С. Паркер ; пер. з англ. К. Козачук. – К. : Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 48 с.

Книга допоможе вам придивитися ближче до потаємного життя  котів, дізнатися  про все, що треба знати про котів та кошенят. Завдяки цікавим фактам ви познайомитеся  з типовими рисами диких і домашніх котів, навчитеся піклуватися про своїх домашніх улюбленців.

 

Пуї Ж.-Б. Енциклопедія неуків, бунтівників та інших геніїв / Ж.-Б. Пуї, С. Блох ; пер. з фр. П. Мигаля. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 143 с.

Хто б подумав, що з них виростуть великі люди, коли вони були малими дітьми? Перед вами галерея портретів видатних особистостей, які залишили помітний слід в історії, літературі, мистецтві та науці, дарма що все починалося безладно. Згодом історія увінчала їх славою й охрестила геніями. У книзі розповідається про юні роки французького письменника Оноре де Бальзака, державного діяча та полководця Наполеона Бонапарта, італійського композитора Джузеппе Верді, англійського вченого Чарлза Дарвіна, французького художника Поля Сезанна та багатьох інших. Ті роки були сповнені захопливих і кумедних пригод. Про що свідчать веселі розповіді з кумедними ілюстраціями Сержа Блоха, які кепкують з геніїв або ж оживляють їхні образи.

 

Сарразен О. Футбол / О. Сарразен ; пер. з фр. Д. Бібікової. – К. : Книголав, 2019. – 96 с. – (Дитяча полиця).

Футбол – ваша пристрасть? Ви мрієте стати зіркою? Чи просто вболіваєте за улюблену команду? Щоб вправно розбиратися в цій найпопулярнішій у світі грі, вам необхідно прочитати цю книжку. Тут ви познайомитеся з найвідомішими гравцями, збагнете всі правила гри, вивчите найрізноманітніші футбольні фінти та переживете разом із командою її перемоги та поразки. Ця книжка – чудовий провідник у футбольне життя для всіх маленьких спортсменів і просто шанувальників цього виду спорту.

 

Тума Т. Як усе пов’язано : атлас світу / Т. Тума ; пер. з англ. А. Вовченко. – К. : Книголав, 2019. – 32 с. – (Дитяча полиця).

Якщо ви цікавитеся природою, цей атлас – саме для вас. З нього ви довідаєтеся, як несподівано впливають одне на одного явища та країни, що лежать на відстані в тисячі кілометрів. Чотири основних розділи мають вигляд детально проілюстрованих складних карт. Вони пояснюють зв’язок між природою й життям людей на різних континентах. А додаткові вкладки повідомлять цікаві факти з історії.

 

Турбаніст Д. С. Велика енциклопедія. Паровози, тепловози, електровози від А до Я / Д. С. Турбаніст. – К. : ПП «КРИСТАЛ БУК», 2019. – 160 с.: іл.

Залізничний транспорт скоро святкуватиме свою двохсоту річницю. Розвиток залізничного сполучення був стрімким : всього за кілька десятиліть після відкриття першої у світі залізниці на паровій тязі (Стоктон – Дарлінгтон, 1825 р.) в Англії було вже понад 16 000 км залізничних ліній! У ХХ ст.. на зміну паровозам поступово прийшли потужні тепловози та екологічно чисті електровози. Можна впевнено стверджувати, що залізниці будуть життєво необхідні людству ще не один десяток років. Ця енциклопедія познайомить читачів із локомотивами різних типів від початку ХІХ ст.. до сьогодні.

Фарндон Д. 100 фактів про видатних вчених / Д. Фарндон ; пер. з англ. К. Козачук. – К. : Вид. група «КМ-БУКС, 2018. – 40 с.

Зазирніть у таємницю найвеличніших наукових умів, щоб побачити, як вони допомогли людству пізнати світ. Захопливі відкриття й теорії – у 100 фактах, неймовірних ілюстраціях і дотепних малюнках. Прочитайте про блискучі ідеї математичних геніїв, приголомшливі дослідження астрономів і надзвичайних хіміків сучасності.

 

Підготувала: провідний бібліограф Мартинюк З. Б.

9.01.2020


Інформаційний огляд нових книг для дітей молодшого шкільного віку

Дорогі друзі!

До нашої бібліотеки надійшло багато нових книг. У них віднайдете безліч цікавого про все, що вас оточує. Перш за все хочемо познайомити вас з відомою на весь світ серією книжок про пана Водицю. Їхній головний герой доступно та кумедно познайомить всіх із навколишнім світом і процесами, що в ньому відбуваються.

Траїні А. Як народився пан Дерево/ А. Траїні ; пер з італ. Г. П. Кириєнко. – Харків : Ранок, 2019. – 32 с. : іл. – (Світ пана Водиці).

    В книзі розповідається, як  хлопчик та гусак слухають історію пана Дерева. Він розповідає про себе від народження до глибокої старості, коли його зрубали та перетворили на безліч корисних речей, зокрема  й те ліжко, на якому заснули наші герої.

Траїні А. Школа шторму від пана Водиці / А. Траїні ; пер з італ. Г. П. Кириєнко. – Харків : Ранок, 2019. – 32 с. : іл. – (Світ пана Водиці).

Багато чого навчає пан Водиця хлопчика та гусака. Він показує їм яким небезпечним може бути спокійне, на перший погляд, море і як швидко вітер зі штилю здатен перетворитися на ураган. Які несподіванки зустрінуть наших героїв ви дізнаєтеся, коли прочитаєте книгу.

 

Траїні А. Навколо світу з паном Водицею / А. Траїні ; пер з італ. Г. П. Кириєнко. – Харків : Ранок, 2019. – 32 с. : іл. – (Світ пана Водиці).

У книзі пан Водиця та його друзі – хлопчик,  гусак та пан Глобус – вирушать у найвіддаленіші куточки планети, щоб познайомитися з місцевими мешканцями та їхнім побутом. Куди вони потраплять? Що їх чекає в незвіданих країнах? Відповідь на ці запитання ви знайдете в книзі.

 

Траїні А. Фантастична подорож тілом людини / А. Траїні ; пер з італ. Г. П. Кириєнко. – Харків : Ранок, 2019. – 32 с. : іл. – (Світ пана Водиці).

Пан Водиця вирушає всередину тіла хлопчика, щоб пояснити, як відбувається травлення, куди дівається вода з організму і чому так важко весь час поповнювати її запаси.

Прочитайте книгу і дізнаєтеся багато цікавого про свій організм.

 

Давидова О. Що всередині? / О. Давидова ; мал. А. Бондаренко. – Харків : Ранок, 2019. – 22 с. : іл.

Усі люди неповторні ззовні й усередині. У цьому переконався Марко, він досліджує себе, тата й сестру. А особливо – маму, у якої всередині таємниця. Що це за тємниця, вам розповість книга.

 

Каста С. Експедиція з мурахою Софі : досліджуємо природу навколо нас / К. Стефан ; пер. зі швед. Г.  Мамчур ; іл. Бу Моссберг. – К. : Час майстрів, 2019. – 224 с. : іл. – (Відкривай). 

Дуже цікава та дійсно пізнавальна книга з біології. Короткі та глибокі інформаційні статті про рослини та комах. Головна поводирка у цей прекрасний світ – Мураха Софі, вона вивчатиме квіти та дерева, збиратиме ягоди та гриби, подорожуватиме порами року.

 

Птахи наших садків : 50 найвідоміших видів : міні енциклопедія / пер. з англ. Н. Тучинської. – К. : Вид-ча група КМ-БУКС, 2018. - 56 с. : іл.

 За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів птахів і дізнаєтеся про їхні основні ознаки та спосіб життя.

 

Коні і поні : 50 найвідоміших різновидів : міні-енциклопедія / пер. з англ. Н. Тучинської. – К. : Вид-ча група КМ-БУКС, 2018. – 56 с. : іл.

 За допомогою цього довідника ви можете розпізнати 50 найвідоміших порід коней та поні. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та особливості розведення та утримання.

 

100 фактів. Коти і кошенята / С. Паркер ; пер. з англ. К. Козачук. – К. : Вид-ча група КМ-БУКС, 2018. – 48 с. : іл.

Книжка познайомить вас із 100 феноменальними фактами про наших друзів-котів. Дізнаєтеся про типові риси диких і домашніх котів та як правильно піклуватися про своїх домашніх  улюбленців.

 

Ран, Ю. Історія роботів : науково-популярне видання / Ю. Ран ; худож. О. Гордієнко – Харків : Ранок,  2019. – 32 с. : іл.

Книга познайомить вас з історією роботів від найдавніших механічних пристроїв до сучасних найскладніших машин. Дізнаєтеся,  що розумні машини можуть працювати садівниками, прибиральниками, будівельниками, продавцями, поліцейськими й навіть няньками!

І це не фантастика! Хочете дізнатися про роботів більше ? Тоді мерщій читати книгу!

 

Підготувала: провідний бібліограф Романова М. М.

21.11.2019


Інформаційний огляд нових книг для дітей молодшого шкільного віку

Дорогий друже!

Тобі відомо, що не всі книги мають текст? Існують такі, в яких текст і сюжет відсутні, тільки одні малюнки. На сторінках цих книг живуть безліч предметів і героїв, з якими трапляються неймовірні історії. Оскільки книги не мають сюжету, то всі ці історії потрібно придумати самому. А які різноманітні завдання чекають на тебе! Наприклад, потрібно знайти того чи іншого персонажа, або певну кількість однакових предметів. Щойно вдасться «приборкати» книжку, навряд чи зможеш відірватися від неї.

Називаються такі чудо-книги віммельбухами. Віммельбух – це книжка-картинка, або ж книжка-розглядалка. Вони прийшли до нас з Німеччини. Дієслово «wimmeln» у перекладі з німецької означає «роїтися, копошитися, товпитися». Від цього ще одна їхня назва – «книжки, що миготять».

Однак навряд чи багато хто здогадувався, що засновником жанру вімельбухів є німецький художник, дитячий письменник Алі Мітгуч. Свою першу книжку-картинку – «Усе навколо в моєму місті» він створив у 1968 році. В Україні перекладні віммельбухи з’явилися близько десяти років тому.

Якщо тебе зацікавили такі книги, але не знаєш яку обрати, пропонуємо огляд віммельбухів, що надійшли до нашої бібліотеки.

 Дзюбак Е. Рік у лісі / Е. Дзюбак ; пер. з польської Ольги Горби ; художник Е. Дзюбак. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 28 с. : іл.

Це такий собі календар тваринного світу, кожен розворот якого зображає мешканців лісу в різні пори року. Дванадцять розворотів, що відповідають дванадцятьом місяцям, дозволяють прослідкувати за тим, як зі зміною сезонів змінюється життя лісових мешканців. З цієї книги ти зможеш не лише дізнатися, хто населяє ліс, але й де живуть звірі й комахи, на кого полюють, як готуються до зими та зустрічають весну, як опікуються потомством, як взаємодіють одне з одним та людьми, і не тільки це. На першому розвороті авторка знайомить читача з «головними героями». Для кожного з «героїв» змальована своя маленька історія, яка розгортається розворот за розворотом. А наприкінці книжки можна пройти цікавий лабіринт.

Богуцька К. Рік у місті : / К. Богуцька ; пер. з пол. Ольги Горби ; худож. К. Богуцька. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 29 с. : іл.

«Рік у місті» – це дванадцять картин про дванадцять місяців одного року. Кожен місяць – детально промальований «кадр» міста з усіма його мешканцями, зображеними в різних ситуаціях, за різної погоди, вдень або вночі. На двох додаткових розворотах — презентація героїв та інтерактивна гра.

Шиманович М. Рік у Чарівній Країні : / М. Шиманович ; пер. з пол. Ольги Горби . – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 28 с. : іл.

Ти коли-небудь думав про те, як живеться в Чарівній Країні? Чи є там Червона Шапочка, чарівники, вовк, краснолюдки, змій і королівни? І що вони роблять увесь рік? Завдяки книзі вирушиш у фантастичну подорож, сповнену несподіванок і незвичних зустрічей із героями казок, а також із Пажем Кротохвілем, Феєю-Квіточкою, Трубкопотамом та Зміюкалом.

«Рік у Чарівній Країні» – це дванадцять картин із місяцями року. А на першому та останньому розворотах тебе чекає інтерактивна гра.

Бестард А. Що ховається у лісі? : із чарівними скельцями всередині : розгадай усі таємниці / А. Бестард ; пер. з англ. Ольги Горби ; іл. А. Бестард ; текст Мірея Тріус. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 28 с. : іл.

 Ця книга тебе неодмінно здивує! Це – книжка-загадка, в якій знайдеш багато дивовижного. Адже тут, як у справжньому лісі, за листочками та гілками, у дуплі дерева чи норі, у воді чи над хмарами можна розгледіти звірів, птахів, рибок або дрібних комашок. Придивися уважніше і ти побачиш цілий світ!

Контурні ілюстрації в книзі надруковано трьома кольорами – жовтим, блакитним і червоним. Різнокольорові лінії переплітаються одна з одною, утворюючи справжні візерунки, в яких впізнаєш загальні обриси таємничого лісу. Але якщо подивишся на них крізь «чарівні скельця» – кольорові пластикові фільтри, – то неодмінно побачиш те, що сховалося від твоїх очей. На кожній сторінці можна прочитати підказки, через який кольоровий фільтр досліджувати справжні таємниці лісового життя.

Бестард А. Що ховається у морі? / А. Бестард ; пер. з англ. Ольги Горби ; іл. А. Бестард ; текст Мірея Тріус. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 28 с. : іл.

Чи відомо тобі, що ховається у морі? На перший погляд, море спокійне і тихе. Але поглянь пильніше крізь три барвисті скельця – перед тобою відкриються дива! Через ілюмінатори чарівних скелець побачиш різноманітних дивовижних риб, медуз, малюсків та інших морських мешканців. На сторінках заховані вантажі у трюмах кораблів, морські мешканці, підземні скелі та багато іншого. Приховані зображення є навіть на обкладинці!

Бестард А. Що ховається у тілі? / А. Бестард ; пер. з англ. Ольги Горби ; іл. А. Бестард ; текст Мірея Тріус. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 26 с. : іл.

Чи знаєш ти, що ховається у твоєму тілі? Про всі таємниці дізнаєшся з цієї книги, коли подивишся через кольорові скельця. Коли глянеш через зелене скельце – і, здавалось би, тіло – це лише те, що є ззовні; тоді глянь через синє – з’являться тисячі деталей, які на перший погляд неможливо побачити. І врешті, коли глянеш через червоне скельце – відкриється багато прихованих таємниць цього неймовірного механізму, в якому живеш.

Совінська А. Вітамінки : пер. з пол. / А. Совінська. – Х. : Ранок, 2017. – 35 с. : іл.

Овочі та фрукти – це здорово! Хіба ні? Щоб це зрозуміти, потрібно познайомитися з їхніми мешканцями. Наприклад, пектин. Він цілими днями метушиться й прибирає організм. Магній завжди в гарному настрої. Вітамін B годинами просиджує над книгами. А ще є багато-багато інших. Всі вони дуже важливі для організму. Саме вони роблять яблука, помідори та броколі корисними!

Книга великого формату містить чудові докладні малюнки, які можна знову й знову роздивлятися. В ній багато інформації, яка подана просто та з гумором. Завдяки кумедним героям дізнаєшся про користь вітамінів.

Легенди Києва : / текст Катерини Дем'янчук ; іл. Вікторії Дунаєвої. – К. : Форс Україна, 2017. – 24 с. : іл.

«Легенди Києва» – це перше видання із серії українських віммельбухів, яке перенесе тебе в столицю України – дивовижне місто Київ. Кожна сторінка – це захоплююча екскурсія визначними пам'ятками Києва. Особливістю віммельбуха є те, що доведеться не тільки прочитати легенду, а й допомогти герою знайти щось втрачене. Для цього матимеш можливість виконувати різноманітні цікаві завдання.

А ще однією родзинкою «Легенд Києва» є те, що ти можеш побувати в місцях, про які розповідає книга, зробити фото на пам'ять і прикріпити його безпосередньо в книгу.

Сельме К. Світ у 15 лабіринтах : пер. з фр. / К. Сельме. – Х. : Ранок, 2017. – 32 с. : іл.

Чи готовий ти здійснити подорож навколо світу у 15 лабіринтах? Якщо так, тоді книга « Світ у 15 лабіринтів» саме для тебе. Можна досліджувати різні шляхи, тому один і той самий лабіринт цікаво проходити багато разів, щоразу помічаючи безліч нових деталей на шляху. В лабіринтах представлені Амазонія, Мадагаскар, Ісландія, Китай, Японія та інші країни та місцевості. Також плюс у тому, що щоразу пропонується проходити лабіринт то пішки, то на джипі, то на човні, верхом на коні тощо – залежно від характеру місцевості.

Маруяма Ч. П'єр і місто лабіринтів : у пошуках викраденого Каменя / Ч. Маруяма ; пер. з англ. Ольги Горби, Святослава Горби. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 36 с. : іл.

 Усі пригоди детектива лабіринтів П’єра відбуваються на 15-ти міських (і не тільки) локаціях. На одному розвороті віммельбуха сконцентровано сотні деталей. Щоб зорієнтуватися, як читати цю книгу, в ній подається невеличка інструкція, де пояснюється, як рухатися лабіринтами, виконувати різні завдання від Містера Ікс та збирати заховані предмети. Наприкінці книжки можна дізнатися, чим же закінчилися пошуки Каменя лабіринту, який викрали з музею, та пройти невеличке бліц-опитування на уважність.

Підготувала провідний бібліограф Романова М. М.

1.10.2018


"Українська книга - дітям"

Інформаційний бібліографічний огляд для дітей молодшого шкільного віку

Вірченко О. Їжачок-хитрячок про чарівний гачок : іграшки / О. Вірченко. – К. : ТОВ „Книжкова база „Альфа”, 2017. – 64 с.       

        Завдяки цій книзі звичайнісінький гачок у руках юних рукодільниць легко перетвориться на чарівний, здатний творити справжні дива. Докладні пояснення та яскраві фотографії допоможуть зробити перші кроки у плетінні й виготовити кумедні іграшки. А Їжачок-хитрячок допоможе і зробить навчання

захоплюючим та веселим.

Волинь : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. – К. : Гамазин, 2016. – 64 с.: іл. – (Енциклопедія – Казка – Гра). 

        Що нам відомо про Волинь? Старовинні замки, зруйновані фортечні стіни, залишки мурів і легенди – легенди про князів та героїв, королів та лицарів, про сміливців та відчайдухів... Хто розбере, що тут правда, що – вигадка?

        У цій книжці зібрані казки та легенди волинян, і водночас – інформація про історію, культуру та життя на Волині в давні часи і до сьогодні.

Галичина : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. – К. : Гамазин, 2016. – 64 с.: іл. – (Енциклопедія – Казка – Гра). 

        Що нам відомо про Галичину? Львівські вулички, старовинні замки, кам’яні мури, князі й літописці, зелений шум Карпат і барвиста гуцульська вишивка, історії, скарби, таємниці... Зібрані казки та легенди Галичини, відомості про історію та культуру цього регіону від давнини до сьогодення.

Донбас : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. – К. : Гамазин, 2016. – 64 с.: іл. – (Енциклопедія – Казка – Гра).

        Що нам відомо про Донбас? Промисловий район, багатство й бідність, шахти й терикони, чорне золото й чорні від вугільного пилу гірняки, біла сіль... У книжці зібрані казки та легенди Донбасу, а також інформація про історію та культуру та життя на Донбасі

Касдепке Г. Зачіпки детектива Нишпорки. Канікули детектива Нишпорки / Г. Касдепке ; пер. з пол. І. Котлярської-Фесюк ; іл.. П. Рихеля. – Харків : Школа, 2016. – 136 с.: іл. – (Нова дитяча книга). 

         Детективна агенція „Рожеві окуляри” працює на повну силу. Для неї нема ні канікул, ні вихідних, адже щодня може щось трапитись... Тому детектив Нишпорка пильнує і уважно розглядає кожну річ чи підозрілу людину. І якщо пан Нишпорка таки знайде якусь зачіпку, робота буде всім: розгадувати ту зачіпку доведеться і йому, і читачам.

Касдепке Г. Знайомтесь: детектив Нишпорка. Нові клопоти детектива Нишпорки / Г. Касдепке ; пер. з пол. І. Котлярської-Фесюк. – Харків : Школа, 2016. – 144 с. – (Нова дитяча книга). 

         Пліч-о-пліч з кумедним диваком детективом Нишпоркою читачі навчаться логічно мислити та робити висновки, розгадуючи цікаві загадки. А загадок у звичайному будинку чимало: де поділися шкарпетки з дельфінами чи хто зламав повітряного змія? Втім, робота не буде легкою – адже на п’яти наступає підступний та небезпечний детектив Мертвяк з детективної агенції „Чорнокнижник”.

Касдепке Г. Касперіада. Незвичайні пригоди звичайної родини / Г. Касдепке ; пер. з пол. Б. Антоняк. – Харків : Школа, 2016. – 192 с. – (Нова дитяча книга). 

         Кумедні історії про маленького хлопчика Каспера, який навіть звичайний похід до дитячого садочка, копирсання в пісочниці чи ліплення сніговита може перетворити на захопливу пригоду, чим надзвичайно тішить своїх батьків та читачів.

Крим : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. – К. : Гамазин, 2016. – 64 с.: іл. – (Енциклопедія – Казка – Гра). 

         Що нам відомо про Крим? Сонце, море, гори. Маленькі містечка, пишні палаци, військова слава Севастополя й загадки античного Херсонесу, легенди Бахчисараю та перекази Генуезької фортеці... Хто розбере, що тут правда, що – вигадка? У цій книжці зібрані казки та легенди кримчаків та інформація про історію, культуру та життя в Криму.

Мельник П. Дивовижна подорож Соні й Асі до Давнього Єгипту / П. Мельник. – Кропивницький : ТОВ „Імекс-ЛТД”, 2017. – 84 с. 

         Як звичайний збірник маминих рецептів міг стати чарівним? Чому звичайна дівчинка Софійка опинилася так далеко від рідного дому й стала учасницею незвичайних небезпечних пригод? Як це звичайна кішка заговорила і про що можуть розмовляти жуки-скарабеї? Чому жахливі хижаки слухалися дівчинку Іті? Чи вдасться Софійці й Асі врятувати від головорізів сім’ю фараона Аменхотепа ІІ та як спекти Головний хліб і приготувати Найсмачніше пиво? Фантастична пригодницька повість – друга з циклу кулінарних казок.

Мельник П. Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії / П. Мельник. – Кропивницький : ТОВ „Імекс-ЛТД”, 2016. – 104 с. 

         У казковій повісті разом з дівчатками – Сонею та Асею та їхніми матусями зможуть помандрувати до древньої Скандинавії, на місці якої розкинулися нині такі країни, Швеція, Норвегія, Данія, Фінляндія, Ісландія та Гренландія (у складі Данії). Там юні мандрівниці зустрінуться з тією, що має стати Матір’ю Смачних Страв і Запашних Ароматів, Чудернацьким Оленем, Директором Школи, Страшком і багатьма іншими цікавими персонажами.

Полісся : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. – К. : Гамазин, 2016. – 64 с.: іл. – (Енциклопедія – Казка – Гра). 

         Що нам відомо про Полісся? Столітні дуби, тремтливі осики, шовковий мох та синє дзеркало озер, чаклуни-лісовики, квітка папороті, заховані в хащах замки, скити, скарби...

         У книзі зібрані казки та легенди поліщуків та відомості про історію, культуру та життя на Поліссі в давні часи і до сьогодні

Сухомлинський В. Вогнегривий коник : казки, притчі, оповідання / В. Сухомлинський ; упоряд. і передм. О. В. Сухомлинської. – К. : Знання, 2017. – 255 с.: іл. – (Скарби). 

         Ця книга – збірка мудрих і повчальних казок, оповідань, притч, новел, написаних великим українським письменником і педагогом Василем Сухомлинським. Кожна казка, кожне оповідання показують читачам неповторну красу природи, магічну силу доброти і чуйності, пробуджують бажання захистити слабшого, допомогти старшим.

Шкляр В. Помста Баби Яги / В. Шкляр ; худож. К. Лавро. – Львів : Апріорі, 2017. – 76 с.: іл. 

         Письменник Василь Шкляр та художник Кость Лавро створили подарункову книгу для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Це збірка яскравих оповідань про перше входження дитини у складний світ людських взаємин. Про пізнання добра і зла, які тісно стикаються у реальному житті, так і в чарівній казці.

         Книга містить переклад оповідань англійською мовою, що неабияк прислужиться розумним дітлахам, котрі вивчають найуживанішу мову світу.

Підготувала провідний бібліограф Мартинюк З. Б.

8.02.2018


Інформаційний огляд довідкової літератури для дітей молодшого шкільного віку


Інформаційний огляд книг для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

Дамі Е. Відкриття Америки / Е. Дамі ; іл. Л. де Престо, Д. Корсі.  – Львів : Ірбіс Комікси, 2016. – 48 с.: іл. – (Всесвітньовідомий комікс). 

Джеронімо Стілтон живе в місті Мишанія і працює головним редактором газети „Гризун” – найвідомішого видання на цілому Мишачому острові. Понад усе на світі він любить і цінує спокій. Та коли історія всієї планети опиняється під загрозою через підступні плани зловмисних котів-піратів, Джеронімо разом зі своїми друзями та родичами сміливо вирушає в минуле.

У першій книзі пригод Джеронімо Стілтона герої переносяться у часи Христофора Колумба услід за котами-піратами, які хочуть привласнити собі честь відкриття Америки. Джеронімо та його друзів чекає довга та нелегка подорож Атлантичним океаном разом з експедицією Колумба.

Дамі Е. Динозаври наступають / Е. Дамі ; іл. Д. Ферраріо, Д. Дзаффароні. – Львів : Ірбіс Комікси, 2016. – 48 с.: іл. – (Всесвітньовідомий комікс).

 

Коти-пірати нарешті збагнули, що лише завдяки допомозі професора Вольта Джеронімо Стілтонові щоразу вдається руйнувати їхні плани. Тож вони викрали професора й вислали в минуле аж на 140 мільйонів років – у часи, коли Землю населяли динозаври. Чи вдасться йому знайти професора Вольта в такому далекому минулому?

Дамі Е. Таємниця сфінкса / Е. Дамі ; іл. Л. де Престо, Д. Корсі. – Дьвів : Ірбіс Комікси, 2016. – 48 с.: іл. – (Всесвітньовідомий комікс). 

У цій пригоді Джеронімо зустрінеться зі своїми найгіршими ворогами, котами-піратами, які віднайшли спосіб подорожувати в минуле, щоб змінити історію на свою користь... Вони хочуть змінити один з найвідоміших пам’ятників у світі Сфінкс! Чи вдасться їм обманути фараона та досягнути своїх злих намірів?

Лущевська О. Авіа, пташиний диспетчер / О. Лущевська ; худож. В. Борігард. – К. : Грані-Т, 2015. – 92 с.: іл. 

Авіадиспетчер – украй важлива професія! Бозна, скількох катастроф вдалося уникнути завдяки цим талановитим людям і щонайсучаснішій техніці, яку вони успішно опанували. Проте птахи, на відміну від літаків, у польоті беззахисні, - замислюється голуб Авіа і вирішує стати... пташиним диспетчером!

Хвацька пригодницька історія від письменниці Оксани Лущевської і художниці Віолетти Борігард сповнена карколомних трюків, газетних сенсацій, викриттів і відкриттів у живому телеефірі, а головне – щирого бажання змінити світ на краще. Бажання, притаманного кожній дитині, яка шукає себе і мріє про власні добрі справи та вагомі звершення.

Міхаліцина К. Хто росте в парку / К. Міхаліцина, О. Була. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 44 с.: іл.

 

Це невеличка історія про важливі речі: про зростання і пошук себе, про схожість і несхожість та важливість мати поряд когось, хто хоч трохи і хоч у чомусь до тебе подібний. А ще - про дерева навколо нас, повз які проходимо, та не завжди знаємо, хто це тут росте. Тому книжка стане в пригоді всім, хто хоче знати на ім'я найпоширеніші паркові дерева, навчитися розрізняти їх: у казковій ігровій формі завдяки чудовим ілюстраціям так легко запам'ятати, як вони виглядають, яка у них кора, насіння, листя, цвіт.

Чайка М. Казки місяця / Марина Чайка ; ілюстратор Е. Є. Флерова. — Харків : Ранок, 2016. — 80 с. 

 

Ця надзвичайна історія відкриє світ неймовірних подій, захопливих подорожей та чарівних тварин, що вміють не тільки розмовляти, а й вигадувати байки. І найцікавіше те, що всі історії у цій казці розповідає не звичайний казкар, а … Місяць.

Прохасько М. Куди зникло море / М. Прохасько, Т. Прохасько ; худож. М. Прохасько. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. – 87 с.: іл. 

Велика кротяча родина зібралася в далекі краї – туди, де тепло і росте виноград, з якого на зиму можна заготувати багато поживних родзинок. Удома, в Буковому лісі, залишилися тільки Муркавка, Повз і Мартіна. Але дітям не страшно самим, бо ж у них є друзі – бобреня Загата, білки Жужіка та Ержіка, – з якими кожен день сповнений несподіванок і пригод. Тим паче, що до Букового лісу завітала знаменита співачка Соня Садова. Ця книжка – справжня детективна історія... 

Прохасько М. Кучеряві думають, що робити в дощ / М. Прохасько. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 12 с. – (Картонні книжки для найменших).

Прохасько М. Кучеряві повертаються в місто / М. Прохасько. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 12 с. – (Картонні книжки для найменших).

Ці книги без тексту. Дорослі можуть спробувати „прочитати” малюнки і розповісти цю історію своїм дітям. Або послухати, як діти описують те, що бачать на малюнках, і яка історія виходить у них. Ця книжка про звичайну сім’ю Кучерявих та пригоди, які трапляються з ними.

Тихолоз Б. Франко від А до Я / Б. Тихолоз, Н. Тихолоз. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 75 с. 

Ця книжка розповідає про незвичайну людину, яка стала генієм, і про генія, що залишався людиною. Ця історія має початок, та не має кінця. Розпочавшись у бойківському селі Нагуєвичах 27 серпня 1956 року, вона мала б завершитися у Львові 28 травня 1916 року. Але не завершується... Чому ми згадуємо цього дивовижного чоловіка, від часу народження якого минуло 160 літ? Відповідь проста: бо це Франко.

17.05.2017