Новини краєзнавчої літератури

Інформаційний список книг, що надійшли до бібліотеки протягом

2021 року

Барабаш І. «Нехай святиться ім’я Твоє…» : начерки до родоводу / І. Барабаш. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 216 с.

Родовід сім’ї Мілясевичів-Барабашів.

 

Бацмай Т. І. Ази геометрії / Т. І. Бацмай. – Рівне : Естеро, 2021. – 12 с.

Юні читачі зможуть пізнати казкову геометрію, познайомляться з основними геометричними фігурами, зможуть гратися з ними і розрізняти їх у навколишньому світі.

Батькам книга допоможе розвинути зорове сприйняття і довільну увагу дитини.

 

Береза М. П. Ковчег : нові поезії, переклади / М. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 104 с.

У поетичній збірці члена Національної спілки письменників України Миколи Берези, яку складають вірші, написані впродовж останніх років, звучать роздуми над складними проблемами двадцять першого століття.

 

Береза Ю. Серце – не острів : лірика / Ю. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 252 с.

Книгу відомого українського письменника Юрія Берези складають кращі ліричні твори, написані впродовж багатьох років.

 

Берестяний О. Рівне РІВНОправність століть : поема / О. Берестяний ; мал. Оґонь. – Рівне : ПП «Формат-А», 2021. – 118 с.: іл.

У поемі час, що давно минув, раптом переплітається з сьогоденням, люди забуті, виринають з небуття і мають право на добру, вічну пам’ять.

 

Берташ В. Життя крізь призму часу / В. Берташ. – Рівне : ПП «Естеро», 2021. – 280 с.

Видання присвячене спогадам автора про своє життя та діяльність як політика, громадського та державного діяча. Значна увага приділена діяльності В. М. Берташа – заслуженого будівельника України, кавалера трьох орденів «За заслуги» в часи його керівництва Рівненською обласною держадміністрацією.

 

Войтович В. Незгасна Тарасова свіча : зб. худож. творів / В. Войтович, Г. Сербін. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 92 с.: іл. 

У книзі відомих рівненських митців – самобутнього художника та письменника Валерія Войтовича і поета та прозаїка Георгія Сербіна вміщено їхні краєзнавчі нариси, живописні та графічні малюнки, присвячені здебільшого перебуванню Тараса Шевченка у Волинському краї восени 1846 року.

Видання присвячене 175-річчю перебування Т. Шевченка на Волині, його життєвим та творчим шляхам на території Рівненщини.

 

Голуб І. Обабіч раю. Супроти пекла / І. Голуб ; ред. С. Пантюк. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2021. – 18 с.

Поетична збірка Іванни Голуб – дует поем про любов і війну, Інь і Янь, чорне і біле, день і ніч.

Стрижнем поеми «Супроти пекла» є велич і міць людського духу. Це лірично-поетична, філософська новаторська книга авторки.

 

Гембаровська Є. Буде добре / Є. Гембаровська ; відп. ред. І. Рачковська. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2021. – 114 с.

Збірка оповідань Євгенії Гембаровської увібрала кращі ноти життєвої, злегка меланхолійної мелодії життя письменниці. Втім, історії героїв сповнені оптимізму, жаги до життя та базової його потреби – любові.

 

Голуб І. Таємниця лялечок-ангелів / І. Голуб ; іл. А. Іллюк ; ред. А. Лимич. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2020. – 16 с.: іл.

Книга для дітей молодшого та середнього шкільного віку рівненської письменниці Іванни Голуб є світлою та овіяною таємницею, доступною для розуміння маленьких поціновувачів дитячої літератури. Книга буде цікавою та корисною як для сімейного читання, так і під час шкільних та позашкільних занять з дітьми різного віку.

 

Голуб І. Чесний хрест : поема / І. Голуб ; ред. С. Пантюк. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2019. – 20 с.

Глибоко філософська книга, основною темою якої є честь і зрада, боротьба з корумпованістю чиновників та знецінюванням владою досягнень справжніх патріотів України.

Авторка ламає стереотипи і стає на захист харизматичної постаті Рівненщини – Олександра Музичка як уособлення борця з корумпованою владою, патріота України.

 

Гольдін С. Руйнації та проростання / С. Гольдін. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 32 с.

Сергій Гольдін – рівненський письменник. Видав чотири поетичних збірки, книгу вибраного «Квінтесенції». Крім того, вийшли друком роман «Художник та його друг», фарс «Мирон Агамемнюк жупан Западлюцький» та збірка віршів російською мовою «Семь писем старпому».

«Руйнації та проростання» – збірка віршів із філософським змістом.

 

Гуля С. Про них в газетах… : незакінчений роман, повісті / С. Гуля. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 384 с.

Книга з останньою повістю (незакінченим романом) Сергія Гулі «Про них в газетах». Це історія про службове відрядження випускника українського вишу Павла Заворожка на засекречене підприємство Сибіру, який подолав півсвіту аби наблизитися до науково-виробничої таємниці, а потім – півжиття, щоб повернутися додому. Тема повернення стала для автора головною.

Ще у цій книзі вміщено повісті «За стіною прозорою» та «На вістрі ножа».

 

Демчук Р. С. Ослик Гнатик хоче знати : віршенята пізнавальні з дивовижної читальні / Р. С. Демчук ; іл. В. Дунаєвої. – Рівне : ПП «Формат- А», 2020. – 24 с.: іл.

Цікаві віршики допоможуть малятам пізнавати світ.

 

Демчук Р. С. Хитролиці-небилиці. Побрехеньки курки-неньки / Р. С. Демчук ; іл. В. Дунаєвої. – Рівне : М. С. Дятлик, 2018. – 24 с.: іл.

Веселі вірші про тварин: лиса-казкарика, який вигадував різні історії, куріпку Мілу, яка зуміла видати книжку та дарувала її звірам. Ці та ще багато віршів можна прочитати у книзі.

 

Дем’янюк І. Ми вище прапор підіймемо! : нарис історії боротьби за укр. нац. символіку на Рівненщині : 1988-1991 роки : моногр. – Вид. 2-ге, доп. / І. Дем’янюк. – Рівне : ПП «Формат-А», 2021. – 138 с.: іл.

У монографії на багатому історико-політологічному матеріалі висвітлюється боротьба за українську національну символіку на Рівненщині протягом 1988-1991 років, її вияви в ідеолого-пропагандистській боротьбі, громадсько-політичній діяльності та відношення тодішньої влади до цієї проблеми.

 

Дермань і Мізоч в історії та культурі Волині. Вип. 2 / НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського. Львів. від-ня ; НСКУ. Рівнен. обл. орг. ; НТШ. Рівнен. осередок ; редкол.: А. Жив’юк, А. Фелонюк, В. Александрович та ін. – Рівне, 2021. – 318 с.

У збірнику надруковано статті за підсумками наукової конференції «Дермань і Мізоч в історії та культурі Волині» (20 верес. 2020 р.).

Вивчаються малознані аспекти минувшини Дерманя, Мізоча й довколишніх сіл.

 

Диб’як Н. Андрійко і Зла Сила / Н. Диб’як ; худож. О. Карнова. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 14 с.: іл.

Авторська казка для дітей молодшого шкільного віку.

Диб’як Н. Порятунок / Н. Диб’як ; худож. О. Карнова. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 14 с.: іл.

Прозові твори рівненської письменниці Неоніли Диб’як ведуть маленьких читачів стежками етичних чеснот, вчать високої моральності та віри в Бога.

 

Дмитрівка на Рівненщині: історія, культура, постаті / ред.-упоряд. Б. Й. Столярчук. – Рівне : Вид. О. Зень, 2020. – 716 с.

Видання є комплексним краєзнавчим дослідженням волинського села Дмитрівка Гощанського району Рівненської області. Тут подані: дата першої писемної згадки про село ; нариси про власників землі та майна, відомих мешканців, місцеві родини ; характеристика різнобічних аспектів соціально-економічного і культурного життя людей у різні періоди історії села впродовж ХХ століття і в наш час.

 

Золотіїв / упоряд. О. Гощук. – Рівне, 2019. – 68 с.

Золотіїв – єдиний населений пункт з такою назвою в Україні. Раніше – село в передмісті Рівного, нині – це житловий масив обласного центру.

Книга присвячена історії Золотіїва, містить спогади корінних мешканців та поетичні твори сучасників – місцевих літераторів-аматорів.

 

Книга Рівненщини 2020 : анот. кат. вид. : (з фондів Рівнен. обл. універс. наук. б-ки). Вип. 18 / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад.-ред. З. М. Тирак ; наук. ред. О. Л. Промська ; відп. за вип. В. П. Ярощук. – Рівне : О. Зень, 2021. – 100 с.

Вісімнадцятий випуск анотованого каталогу інформує читачів про щорічні надходження до фонду Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки видань, випущених на Рівненщині, а також опублікованих упродовж року за межами області книг місцевих авторів та видань про край.

 

Колеснік М. Друге диво / М. Колеснік, О. Медведєва ; іл. авт. – Рівне : ПП Формат-А, 2021. – 68 с.: іл.

Казки Марійки Колеснік – мужньої онкохворої дівчинки. Вони просякнуті добротою, світлою вірою в життя.

 

Конституційні основи державного ладу Республіки Польща: історія і сучасність : навч. посібник / В. В. Дума, О. В. Ільків, А. І. Левдер та ін. ; за заг. ред. А. В. Матвійчука. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 168 с.

Матеріал, викладений у навчальному посібнику, присвячений Республіці Польща, історії та сучасності її державності.

 

Люліч В. World of words. Кн. ІІ : переклади / В. Люліч ; ред. С. Пантюк. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 116 с.

У збірці вміщено переклади авторів різних країн, світоглядів, мов. Творчість представлених авторів різножанрова, різнотематична, різностилістична, особлива та сучасна.

 

Мельничук В. Чарівне слово : казки / В. Мельничук ; іл. О. Мельничук. – Рівне : О. Зень, 2021. – 8 с.: іл.

У книзі казкаря Валерія Мельничука вдумливий читач віднайде  повчальні і дотепні казки: «Дивовижні пір’їнки Янголів-охоронців», «Як помирилися Сіль і Цукор», «Старенька пластмасова ваза», «Чарівне Слово», «Про Зайчика, який любить свій ліс».

 

Оберемок віршів і казок від рівненських письменників / ред.-упоряд. Н. Диб’як ; іл. Н. Осипчук. – Рівне : Формат-А ; Видавець О. Зень, 2021. – 16 с.: іл.

У книзі читач познайомиться з низкою дотепних віршів та казок про кумедні пригоди сучасної дітвори.

 

Одерако І. Дорогою : оповідання / І. Одерако ; ред. Є. Шморгун ; мал. авт. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2019. – 84 с.: іл.

Збірка оповідань письменниці Ірини Одерако – роздуми про жіночу долю, сімейне щастя, кохання.

 

Панченко М. О. Черепки нації : поезії / М. О. Панченко. – Рівне : Азалія, 2020. – 72 с.

Поезії, що увійшли до збірки, це крик душі по розбитих надіях і сподіваннях свідомих українців, яким болить сьогодення і майбутнє країни, які стомившись від «ярма привладної чуми», розлетілися по світу «черепками нації».

Сарказм і гротеск, присутні у віршах, закликають до роздумів та осмислення свого місця в сучасному вирі подій.

 

Пастушенко А. С. Радійте, бо Христос Воскрес : укр. великод. пісні : навч. посібник для студентів гуманітар. спеціальностей вищих та серед. навч. закладів, вчителів музики / А. С. Пастушенко. – Рівне : ПП «Формат-А», 2021. – 48 с.

До посібника увійшли великодні пісні композитора Андрія Пастушенка на слова відомих поетів: С. Жупанина, І. Голуб, Д. Чередниченка, Р. Завадовича, К. Перелісної, В. Тарана та ін.

 

Погорина : літ-краєзн. журн. Рівненщини. – 2021. – № 33.

Журнал містить прозові та поетичні твори письменників Рівненщини, письменницькі роздуми, рецензії, краєзнавчі дослідження, матеріали до знаменних та пам’ятних дат.

 

Премії Рівненщини за досягнення у сфері літератури, культури і мистецтва : біобібліогр. покажч. / уклад. : Л. М. Малишева, Т. В. Матушевська, В. П. Гуріна ; наук. ред. О. Л. Промська ; ред. З. М. Тирак ; відп. за вип. В. П. Ярощук. – Рівне : О. Зень, 2019. – 282 с. – (Славетні земляки).

Біобібліографічний покажчик містить відомості про 26 обласних, міських, районних премій Рівненщини у сфері літератури, культури та мистецтва, заснованих у незалежній Україні (за виключенням літературної премії імені Валер’яна Поліщука (1982) та літературно-мистецької премії імені Бориса Тена (1987), про лауреатів та їхні твори або діяльність, за які відбулося нагородження.

 

Пшенична Л. Запахло пирогами / Л. Пшенична ; худож. О. Микула. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 15 с.: іл.

Нова збірка віршів для дітей рівненської письменниці Любові Пшеничної.

 

Рачковська І. Смачна міжпланетна мандрівка / І. Рачковська ; іл. Б. Рачковська. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2021. – 22 с.: іл.

Друге видання наймолодшої авторки Рівненщини, лауреатки літературної премії імені Михайла Дубова Ірини Рачковської. Це захоплююча історія дружби дітей з планети Земля та інших планет, яких об’єднують сучасні інтереси та технологічні цікавинки – соцмережі, селфі, віртуальна реальність. Книжечка готує маленьких читачів до найближчого фантастичного майбутнього, адже міжпланетне спілкування вже так близько!

 

Рибенко Л. Коло : роман / Л. Рибенко. – К. : Ярославів Вал, 2020. – 256 с. 

Фантастичний роман рівненської письменниці Лідії Рибенко.

Новітній світ – оцифрований, міряний-переміряний, постійно фіксований у різних якостях і ракурсах, – здавалося б, увесь на виду. Чим іще можна здивувати сучасну людину? Хіба тим, що не потрапило до стрічки новин. Але не тому, що воно неявне! Насправді воно не менш зриме, як і все видиме, просто не всім дано його побачити, а головне – відчути…

 

Семенович М. Трояндовий запах смерті : зі спогадів «афганця» / М. Семенович. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 380 с.

У книзі учасник війни в Афганістані Микола Семенови з вражаючою відвертістю розповідає про військову авантюру Радянського Союзу.

Дорослий читач знайде в книзі не лише знеславлення, на чийсь погляд, подій, що стали вже історією, а й приклади справжнього солдатського побратимства та взаємовиручки, без яких вижити в цій неправедній війні було б неможливо.

 

Сидорчик І. С. Бал хризантем : вірші / І. С. Сидорчик. – Рівне : ПП «Формат-А», 2020. – 132 с.

Поетична збірка письменника, в якій поміщено як написані раніше найбільш знакові вірші, так і зовсім нові. У них відображено погляд автора на світ і прекрасний, а бува – й незбагненний через події, що у ньому відбуваються.

 

Скаче горобейко : дит. ігри Рівнен. Полісся / у записах В. Ковальчука. – Рівне : ПП «Формат-А», 2020. – 52 с.

Збірка вміщує народні дитячі ігри північних районів Рівненщини та містить 46 творів. Матеріали зібрані упродовж 1987-2001 років рівненським фольклористом Віктором Ковальчуком.

 

Собецька Т. Д. Ой, летіли птиці : абетка, вірші / Т. Д. Собецька ; мал. Р. Борконюк. – Рівне : ПП «Формат-А», 2020. – 36 с.: іл.

Книга допоможе малюкам, які ще не знають літер, вивчити їх та навчитися читати. Гортаючи сторінки цієї книжки, діти разом з дорослими вивчать напам’ять всі скоромовки і засвоять абетку.

 

Солтис-Смирнова М. Казкова Рівненщина / М. Солтис-Смирнова ; відп. ред. І. Рачковська. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2021. – 48 с.

Книга – літературно-видавничий портрет історії краю та туристичних «родзинок» області. Юні читачі познайомляться з історичними постатями Рівненщини, таємничими легендами про башти і замки, цікавими фактами про архітектурні об’єкти області у формі загадкових оповідок від авторки.

 

Солтис-Смирнова М. Лисеня Вогник / М. Солтис-Смирнова, К. Марченко ; іл. С. Кравець. – Житомир : Рута, 2021. – 48 с.: іл.

Казка відкриває цілий світ – чудовий і загадковий. У тихі сімейні вечори так цікаво разом з героями книги відчути диво…

Цікава для дітей дошкільного віку та читання в родині.

 

Солтис-Смирнова М. Мандрівка на Північний полюс / М. Солтис-Смирнова ; іл. А. Гомзяк. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2021. – 38 с.: іл.

Пінгвінятко Отті вирушає у мандрівку з Південного до Північного полюсу. Кого він зустріне на своєму шляху? Хто допоможе малому доплисти до друга? Читачі зможуть дізнатися з цієї книжечки.

 

Солтис-Смирнова М. Оленка / М. Солтис-Смирнова. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач» ; Кропивницький : ТОВ «Студія реклами та дизайну «Арідан», 2021. – 61 с. 

Книжка нагадує про маленькі дитячі радощі, страхи та способи їхнього подолання. А ще вчить, що допомагати батькам можна змалечку.

 

Солтис-Смирнова М. Пригоди гномів : казка / М. Солтис-Смирнова ; іл. В. Михалевич.– Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2021. – 32 с.: іл.

Казка про сімох братів-гномиків з незвичайними іменами: Буркотун, Пихатий, Бешкетник, Лінивець, Нечупара, Ненажера та Жаднюга. Всі вони доволі непогано вживалися разом. Розповідається про гномів та їхні позитивні і негативні риси характеру.

 

Солтис-Смирнова М. Хуртовина казок / М. Солтис-Смирнова. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2021. – 32 с.

Збірка зимових оповідок рівненської письменниці Марії Солтис-Смирнової. Вона допоможе малечі дізнатися, що таке справжнє зимове диво.

 

Столярчук Б. Й. Сміх крізь ноти / Б. Й. Столярчук ; ред. Ю. Береза. – Рівне : Видавець О. Зень, 2020. – 196 с.

Книга музиканта Богдана Столярчука – це пригорща почутих і записаних ним у різні роки веселих сцен із життя колег по мистецтву.

 

Ступчук А. Зимова казка / А. Ступчук ; обклад. худож. Л. Компанієць ; мал. учнів Школи образотворчого мистецтва Рівнен. міськ. палацу дітей та молоді. – Рівне, 2020. – 16 с.: іл.  

У казці розповідається, як лисенятко Пилипко став помічником Святого Миколая і здійснив мрію хлопчика Сашка. Книга для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

 

Ус А. Справжній друг : оповідання / А. Ус. – Рівне : Волин. обереги, 2021. – 84 с.

Герой книги Роман Приходько – звичайний сільський підліток. З ним постійно трапляються якісь неприємності.

Одного разу він рятує від місцевих бандюків собаку. Але благородний вчинок обертається великим клопотом для головного героя. Заради нового друга хлопець втікає з дому.

Та прогулянка лісом стає справжнім випробуванням для горе-мандрівників… Чи зможуть вони повернутися додому?

 

Шевчук С. О. Розбиті вітражі / С. О. Шевчук. – Рівне : Вид. О. Зень, 2021. – 152 с.

У прозовій книзі Софії Шевчук йдеться про непрості стосунки простих людей. Вони прийшли на сторінки видання з реального життя, яке вирує подіями і пристрастями, напружує проблемами, вигадливо сплітає у єдину сув’язь минуле і сьогодення.

 

Склала: провідний бібліограф Мартинюк З. Б

30.12.2021 

Новини краєзнавчої літератури

Інформаційний список книг, що надійшли до бібліотеки протягом

2020 року

Бабій С. Визбір : вибране-2 / С. Бабій. – Рівне : ПП «Формат»-А», 2020. – 308 с.

Збірка поезій видана напередодні 80-річного ювілею письменника. Містить кращі зразки громадянської, пейзажної та інтимної лірики.

 

Басараба В. Вогонь і вітер : роман / В. Басараба. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 244 с.

Герої твору – наші сучасники, представники молодого покоління. З вірою в добро і справедливість дивляться у дні прийдешні. Та на перешкоді цим сподіванням стають заворожені ворогом чорні сили зла і облуди, заброди і запроданці. Вогненний вітер обпалює долі людини і країни.

 

Береза М. П. Переселенці : повістина, новели / М. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 184 с.

У книзі Миколи Берези вміщено повістину «Переселенці» та низку новел.

Молоде подружжя з поліського села змушене виїхати з рідних місць після аварії на Чорнобильській АЕС. Рівно через тридцять років така ж доля спіткала й переселенців з окупованої території Донбасу. За дивним збігом обставин одні й другі опиняються в одному селі, неподалік будівництва нової АЕС…

 

Береза Ю. П. Сучасні тенденції : гумор і сатира / Ю. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 708 с.

Нову книгу українського поета і прозаїка Юрія Берези склали гумористично-сатиричні твори, написані впродовж останніх років.

 

Валентинович А. Тінь майбутнього / А. Валентинович, А. Башановська ; пер. з пол., упоряд. В. Романюк. – Рівне : О. Зень, 2020. – 256 с.

Перше українське видання автобіографічної книги Анни Валентинович (уроджена Любчик) – героїні польського і українського народів. Земний шлях Анни, яку називають «матір’ю польської Солідарності», розпочався на хуторі біля села Сінне (нині – Садове) під Рівним, й обірвався 10 квітня 2010 року під час катастрофи польського президентського літака під російським Смоленськом.

 

Велесик П. Весняний бунт : поезії / П. Велесик ; худож. В. Сергійчук. – Рівне : Вид. О. Зень, 2020. – 218 с.: іл.

Книга порадує читачів філігранністю слова, глибиною думок, умінням користуватися різноманітністю художніх засобів та жанрів. І усього тут в міру: і філософії, і сумнівів, і роздумів, і почуттів, і радощів, і оптимізму, і болю, і суму…

 

Воробей П. Гонитва : роман / П. Воробей. – Чернівці : Букрек, 2019. – 360 с.

Герой роману – вояк УПА Петро Смоляренко, деякі риси якого списано автором із реальної особи – Олійника Антона Якимовича, який із сімнадцятирічного віку почав боротьбу в лавах УПА, а потім, потрапивши до в’язниці, тричі втікав із найстрашніших і найвіддаленіших радянських концтаборів.

 

Вулиці Рівного Вам розкажуть : бібліогр. покажч. / Рівненська ЦБС, Центр. міська б-ка імені В. Г. Короленка ; уклад. Л. О. Грищук ; за наук. ред. канд. іст. наук, проф. А. А. Жив’юка ; ред.: Г. Є. Овсійчук, Н. Б. Гайдук, О. О. Сладковська ; відп. за вип.: В. О. Гупалюк, Ю. А. Фаєвський. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 288 с.

Бібліографічний покажчик присвячений вулицям міста Рівне. Містить інформацію про осіб та події, на честь яких названо вулиці , пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіальні та анотаційні дошки, що розміщені на вулицях, а також про музеї, культові споруди, навчальні заклади, бібліотеки тощо.

 

Гольонко Л. Веселі миші : пісні для дошкільнят та дітей мол. шк. віку / Л. Гольонко ; іл. А. Мельник ; муз. ред. А. Пастушенко. – Рівне : ПП «Формат-А», 2020. – 32 с.: іл., нот.

Книжка – пісенний збірник Лідії Гольонко, твори якого стануть гарним надбанням для репертуару на музичних заняттях, для проведення святкових заходів та розваг з дітьми.

 

Демедюк Н. Азимут : зб. поезій / Н. Демедюк. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2019. – 82 с.

Збірка віршів рівненської письменниці, журналістки, телерадіоведучої Н. Демедюк. Вона – автор трьох поетичних збірок, лауреат премії імені Михайла Дубова.

 

Демчук Р. С. Веселенькі посиденьки : фантаст. віршенята школярам і дошкільнятам / Р. С. Демчук ; худож. В. Дунаєва. – Рівне : М. С. Дятлик, 2019. – 24 с.: іл.

Про пригоди капосної мухи, бегемота, дивовижної кольорової корови та інших тварин читачі дізнаються з віршів відомого рівненського дитячого письменника Романа Демчука.

 

Демчук Р. С. Жахливі пригоди кота Воєводи : оповідки-страховинки від потішної совинки / Р. С. Демчук ; іл. В. Дунаєвої. – Рівне : М. С. Дятлик, 2018. – 24 с.: іл.

Збірка веселих віршів про тварин – совенятко, зайців, козу рогату, злючих мух, кабана, підступного комара та інших.

 

Єрмійчук І. М. Відродження. Друга част. / І. М. Єрмійчук. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 64 с.

В основі віршованого твору «Відродження» відтворені події, описані у творі Петра Вороб’я «Відблиск», що є продовженням трилогії про національний рух на Поліссі. Йдеться про долю людей, причетних до творення української державності. Читачі ознайомляться із долею внуків і правнуків сім’ї Орленків – Оверка і Христини та інших персонажів.

 

Іжик М. Волинське дербі: погляд з Рівного : (статистика, факти, спогади) / М. Іжик. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 144 с.

Видання присвячене протистоянню одвічних суперників на футбольному полі – командам Рівного та Луцька. В книзі наводяться статистичні дані, описи найрезультативніших матчів, спогади гравців та вболівальників різних років.

 

Книга Рівненщини 2019 : анот. кат. вид. : (з фондів Рівнен. обл. універс. наук. б-ки). Вип. 16 / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад.-ред. О. М. Зень ; наук. ред. О. Л. Промська ; відп. за вип. В. П. Ярощук. – Рівне : О. Зень, 2020. – 84 с.

Анотований каталог інформує читачів про щорічні надходження до фонду РОУНБ видань, випущених на Рівненщині, а також опублікованих за межами області книг місцевих авторів та видань про край.

 

Колеснік М. Диво / М. Колеснік. – Рівне : ПП «Формат-А», 2019. – 32 с.: іл.

Казки Марійки Колеснік, написані під час лікування у відділенні онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні. Вони просякнуті добротою, світлом та вірою у життя.

Нетипові сюжети вражають своєю глибиною. Гарна українська мова, безпосередність і щирість думки свідчать про багатий внутрішній світ мужньої дівчинки.

 

Кондратюк А. І. Спостереження і відчуття : повість, спостереження, спогади / А. І. Кондратюк. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 84 с.

До книги сучасного українського письменника Андрія Кондратюка увійшли повість «Батькова яблуня», розділи «Спостереження» та «Із криниці пам’яті».

 

Корнієнко В. О. Запорозький скарб : казка / В. О. Корнієнко ; худож. І. Стеценко. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 36 с.: іл.

Чарівну казку написав відомий український художник Василь Корнієнко (1867-1904). Ця фантастична книжка розповідає про пригоди юного мисливця.

 

Лимич (Войнарович) А. Лісові вигадки : розмальовки / А. Лимич (Войнарович) ; худож. оформ. О. Мельничука. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 20 с.: іл.

«Лісові вигадки» – віршована книжка-розмальовка для дітей молодшого шкільного віку, яких ваблять надзвичайні пригоди. У книзі розповідається про цікаве життя хижаків, які живуть у Дивовижному Лісі однією дружною родиною, допомагають один одному, незважаючи на свої, притаманні хижакам, особливості і повадки.

 

Люліч В. На білому білі : зб. поезій / В. Люліч ; ред. С. Пантюк. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 56 с.

До збірки увійшли експериментальні, нестандартні та філософські твори, написані за останні роки.

 

Мазаний В. С. Кров репортера : публіцистика / В. С. Мазаний. – Рівне : Оповідач, 2019. – 464 с.

Український письменник і журналіст Віктор Мазаний постає як пристрасний документаліст сучасного буття, відображаючи свої подорожі у США, роздумуючи про творчі елітарні ідеали, показуючи шлях Пересопницького Євангелія до набуття статусу книги державного чину, фіксуючи злети душі на Святій землі, уявно подорожуючи з Уласом Самчуком.

 

Медведєва О. Крамниця часу / О. Медведєва ; іл. Н. Серветник. – Рівне : ПП «Формат-А», 2019. – 20 с.: іл.

Казка-новела від рівненської письменниці та майстрині Олени Медведєвої. Між рядками твору причаїлась цінність часу, про яку так оригінально до сьогодні ще ніхто не розповідав.

В одній крамниці жителі країни купують десятками років минуле життя, кільканадцятьма кілограмами майбутнє, а от теперішнє ніхто й не запитує. Одного разу до магазину завітала дівчинка, яка бажала придбати лише теперішній час. Що спонукало її до такого кроку? Книжка відкриває цю таємницю.

 

Медведєва О. Таємниця з кавуновим присмаком / О. Медведєва. – Рівне : ПП «Формат-А», 2020. – 92 с.: іл.

Детективна історія про розкриття Великої Кавунової Таємниці. У книзі є і любов – і не одна, спецоперація, котра змінить життя у Холодній Країні, двійко чорних павуків, які навчалися в Гарварді та багато-багато іншого.

 

Мельникова В. О. Не думай, що там рай… / В. О. Мельникова. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 172 с.

Про житейські іспити, поневіряння співвітчизниць, котрих нестатки спонукали шукати по світу матеріального щастя, про боротьбу зі складними обставинами, про успіхи та поразки, шляхетні перемоги наших сучасників ідеться в книзі Віри Мельникової.

 

Мельничук А. Г. Історія України. Гощанський район на уроках історії : підруч. для 5-11 кл. загальноосвіт. шк. / А. Г. Мельничук. – Рівне : Вид. О. Зень, 2016. – 143 с.: іл.

У посібнику викладено матеріали регіональної історії Гощанського району Рівненської області для вивчення тем, що стосуються історії рідного краю на уроках історії у відповідності до навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Мороз В. Академія магії. Закляття ідеального світу / В. Мороз ; ред. Н. Яковлева. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2020. – 108 с.

Вікторія Мороз – молода і талановита письменниця Рівненщини у жанрі підліткового фентезі. Повість «Академія магії» – новий погляд у сучасній літературі. В ній є все: і яскравість сюжетів, і продуманість епізодів, насиченість чудовими емоціями та колоритними персонажами.

 

Ой на кота воркота : колискові пісні Рівнен. Полісся у записах В. Ковальчука. – Рівне : ПП «Формат-А», 2019. – 52 с.: іл., нот., СД.

Збірка вміщує 39 народних колискових пісень північних районів Рівненщини. Матеріали зібрані упродовж 1993-2010 років рівненським фольклористом Віктором Ковальчуком.

 

Пастушенко А. С. Музична спілка Рівненщини : довід. членів Рівнен. обл. від-ня Нац. всеукр. муз. спілки / А. С. Пастушенко, Б. Й. Столярчук. – Рівне : ПП «Формат-А», 236 с.

До навчального довідника увійшли біографічні статті про творчих людей міста та області.

Погорина : літ-краєзн. журн. Рівненщини. – 2020. – № 3.

Журнал містить прозові та поетичні твори письменників Рівненщини, письменницькі роздуми, рецензії, краєзнавчі статті, матеріали до знаменних та пам’ятних дат.

 

Поровський М. І. Щоб в синім небі – стрічка золота : записки «замполіта» полку кіборгів. –  Вид. 2, доп. / М. І. Поровський – Рівне ПП Лапсюк В. А., 2019. – 248 с.

Автор відтворює непрості будні підрозділу Збройних Сил України, порушує проблеми вдосконалення бойової майстерності захисників Української Держави в умовах війни з московськими агресорами.

 

Резнік Б. Зірки над містечком / Б. Резнік ; фот. С. Бусленко, Б. Резнік ; пер. з англ. К. Зень. – Рівне : Вид. О. Зень, 2019. – 103 с.

В альбомі представлені історико-краєзнавчі нотатки про єврейську громаду Рівного, а також живописні роботи художників Рівненщини з колекції Бориса Резніка.

 

Свентах Т. В. Українська пісня у звуках бандури : аранжування для капели бандуристів / Т. В. Свентах. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 132 с.

До навчально-методичного посібника увійшли вокальні твори українських композиторів та українські народні пісні.

 

Солтис-Смирнова М. Бережімо Землю / М. Солтис-Смирнова ; худож. І. Герчанівська. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2020. – 34 с.: іл.

Це екологічна збірка казок. Вона дає відповіді на кілька важливих питань, що допоможуть Землі довше залишатися чистою.

 

Солтис-Смирнова М. Пташенята / М. Солтис-Смирнова ; худож. А. Хальзова. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2020. – 34 с.

Літературна казка рівненської письменниці Марії Солтис-Смирнової для найменших читачів. Вона розповідає про пташину сім’ю, братика Піка та сестричку Кнопу, про те, як вони вчаться літати, про дружбу та взаємодопомогу.

 

Солтис-Смирнова М. Сім професій Гарбузика / М. Солтис-Смирнова. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2020. – 24 с.

Книга познайомить малюків з деякими професіями: кухаря, спортсмена, письменника, вчителя, танцівника, музикантами та ін.

 

Стецький Т.-Є. Місто Рівне. Сторінка історії Волині / Т.-Є. Стецький ; ред., передм. В. Мазаного ; пер. з пол. Л. Рибенко. – Рівне : Оповідач, 2019. – 40 с.

Історико-публіцистична повість краєзнавця і письменника Тадеуша Єжи Стецького. Тут охоплено події ХVІ – середини ХІХ століття і йдеться про видатних особистостей, котрі у різні часи володіли містом. Показано роль фундаторки Рівного Марії Несвицької, князів Острозьких, а особливо Любомирських.

 

Талант, помножений на долю : пам’яті Андрія Кондратюка : кн.-спомин / упоряд. Б. Боровець. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 240 с.

До книги про знаного українського письменника увійшли окремі матеріали: публікації в періодиці, а також листи, документи, статті, передані ним у свій час на зберігання упорядникові цієї книги з надією, що колись вони будуть оприлюднені.

 

Тибель В. Медова казка : для дітей мол. та серед. шк. віку / В. Тибель ; іл. О. Пелих. – К. : WISE BEE, 2020. – 216 с.: іл.

Книга про неймовірно цікаві пригоди бджілки Рудки та її друзів не залишить читачам шансів відкласти книгу, поки не дочитають до заповітного слова «Кінець».

 

Тимчак М. М. Дарунок від Миколая : вірші для мол. та серед. шк. віку / М. М. Тимчак ; ред.-уклад. Г. Гнатюк. – Рівне : Оповідач, 2020. – 16 с.

Нова книжка віршів для дітей письменника Миколи Тимчака. Вона вчить читачів любити калинову мову, шанувати сім’ю та родину, берегти свою Українську державу.

 

Титечко В. Вчився зайчик рахувати / В. Титечко. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2019. – 32 с.

Збірка адресована читачам молодшого шкільного віку. Вона сподобається дітям цікавими і непередбачуваними історіями про кумедних звіряток та явища природи.

 

Ус А. Остання надія Землі, або Завдання – врятувати! : казк. повість / А. Ус. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 116 с.

Як і повинно бути в казці, боротьба добра зі злом, в якій, з одного боку, виступають юні представники нашої планети, а з іншого – жорстокі й аморальні пришельці-загарбники, увінчується перемогою добра.

 

«Час говорити!» : альм. творчості людей з онкологією: хто бореться та переможців війни з хворобою. – Рівне : ПОГ «Письмен. робітня “Оповідач”», 2020. – 62 с.

«Час говорити!» – соціально-видавничий проєкт Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України та видавництва «Письменницька робітня “Оповідач”», спрямована на створення літературно-мистецького альманаху людей з онкологією.

Рефлексії у соціальних мережах, щоденникові записи, вірші, проза, історії, малюнки, світлини – це все творчий підхід до лікування власної душі, почуттів, відчуття світу і спілкування із собою особисто-щиро і відверто.

 

Шморгун Є. Майва : записки на полях зошита моїх днів / Є. Шморгун. – Рівне, 2020. – 112 с.

У автора книги – Євгена Івановича Шморгуна – пильне око спостерігача, що помічає найменші порухи всього живого. Його етюди, замальовки, як прозово, так і поетично обрамлені, писані на лоні природи. Він малює словом, як художник барвою. І це – неабиякий талант.

 

Шморгун Є. І. Погорина : поезії / Є. І. Шморгун. – Рівне, 2019. – 204 с.

Цією книжкою письменник зустрічає своє 80-річчя. Із обширного творчого доробку до ювілейної книжки автор запропонував півтори сотні поезій. 

Склала провідний бібліограф Мартинюк З. Б.

18.12.2020

Новини краєзнавчої літератури

Інформаційний список книг, що надійшли до бібліотеки протягом

2019 року

Бабій О. Наш політичний світогляд / О. Бабій. – Рівне : Вид. О. Зень, 2019. – 64 с.

Книга вперше вийшла друком 1998 року й відіграла суттєву роль у формуванні ідеології УНА-УНСО. Читач матиме можливість порівняти сьогодення із передбаченням державного і суспільного розвитку України, очолюваної вчорашньою комуністичною і новітньою ліберальною верхівкою.

 

Басараба В. Блекота / В. Басараба. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 348 с.

Події в творі розгортаються впродовж ХХ століття. Життя в тридцятих роках, війна, окупація, злочинні репресії, від яких потерпають люди волинського села. Показана трагедія єврейського народу – Голокост. На тлі трагедій – справжні людські стосунки представників різних національностей… Все це в записах, свідченнях очевидців.

 

Бацмай Т. Їжачок-Хитрячок / Т. Бацмай ; мал. О. Мудрик. – Рівне : Дятлик М, 2018. – 12 с.: іл.

Книжечка для спільного читання батьків та дітей, головна мета якої навчити дитину отримувати задоволення від процесу пізнання та власних роздумів, викликати інтерес до пізнання довкілля, любові до природи, до рідної землі.

 

Бацмай Т. Моя Україна / Т. Бацмай ; мал. О. Мудрик. – Рівне : Дятлик М., 2018. – 12 с.: іл.

Розповідається про унікальну землю – нашу Україну, багату надрами, історією, традиціями, працьовитими людьми.

 

Бацмай Т. Сом і сон / Т. Бацмай ; мал. О. Мудрик. – Рівне : Естеро, 2019. – 12 с.: іл.

Увазі дітей дошкільного віку пропонується історія про дивовижний сон старого втомленого сома, який мріяв про нові та цікаві пригоди. Адже в спокійному ставку було все виважено, раціонально та, навіть, сумно.

Книжечка навчатиме малюків цінувати дружбу, спонукатиме до роздумів, вміння позитивно сприймати навколишній світ, тішитися добрими вчинками.

 

Береза М. З повним серцем… : нові поезії, драмат. поема / М. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 140 с.

У новій книзі члена Національної спілки письменників України, лауреата літературної премії імені В. Поліщука Миколи Берези вміщено найсвіжіші вірші, драматична поема-спостереження «Шосте коло».

 

Береза Ю. П. Чесне пенсіонерське : гумор, сатира, лірика / Ю. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 388 с.

До нової книги письменника, лауреата літературної премії імені Остапа Вишні Юрія Берези увійшли твори, написані за останні роки.

 

Береза Ю. П. Що кому : гумор і сатира. Лірика / Ю. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 476 с.

Книгу українського письменника, лауреата багатьох літературних премій складають нові гумористично-сатиричні та ліричні твори

 

Берестяний О. Схвильований світ / О. Берестяний. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 40 с.

Автор із почуттям гумору змальовує словом веселковий всесвіт рідної української мови, не упускаючи можливості написати вірші, в яких усі слова починаються на одну і ту ж літеру.

 

Боровець Б. Т. Завія : повістини, оповідання, окрушини, силуети / Б. Т. Боровець. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 264 с.

Вихоплені з нашої буденності сюжети перших двох розділів нової книги автора сповнені пристрастей і переживань, які в одних випадках возвеличують героїв, а в інших приводять їх до переступу норм співжиття. В третій частині збірки вміщені відгуки на книги інших авторів, публікації в періодиці, літературні події.

 

Велесик П. Містраль : новели / П. Велесик. – Рівне : ПП Лапсюк, 2019. – 192 с.

З дійовими особами цих новел читачеві неодноразово випадало зустрічатися у своєму житті. Вони – звичайні люди, однак за тою звичайністю ховається так багато страждань, болю і милосердя, які з ними автор неначе ділить навпіл. Спільний герой цієї збірки – людська душа зі своїми лабіринтами й незбагненністю.

 

Годун Д. Незаконнонароджений / Д. Годун. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2019. – 380 с.

Книга Дмитра Годуна, котрий невдовзі після її написання відійшов у вічність, – це історія долі власної родини і безпосередньо життєпис батька автора – відомого на Поліссі лицаря УПА на псевдо «Вихор». Видання охоплює історію національно-визвольного руху на Рівненщині, боротьбу УПА за волю та незалежність української нації проти тоталітарного режиму та окупації рідної поліської землі.

 

Голуб І. Матусині віршики / І. Голуб ; іл. А. Іллюк, А. Голуб. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2018. – 24 с.: іл.

Книга віршів цікава для сімейного читання та загального індивідуального розвитку дитини. Добро, краса, любов, щастя – ось основні цінності, яким вчить авторка, мама п’ятьох чудових дітлахів в кожному рядку своєї поезії для найменших поціновувачів українського літературного слова.

 

Голуб І. П’ять сонячних казок / І. Голуб. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2018. – 24 с.

Книга рівненської письменниці припаде до душі наймолодшим читачам нашого краю. Пригоди звірят, природа, лісові історії – все це далеке від міського буття, де панує суцільний рух і вирує життя. Казочки сповнені теплотою та простотою, затишком та спокоєм, добротою та справжністю.

 

Голуб І. Я вишиваю власними сльозами… : поезії / І. Голуб ; ред. А. Лимич. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2018. – 84 с.

Збірку складають вірші, написані упродовж двадцяти років. Життєві ремінісценції переплетені з буденними турботами жінки, як Берегині роду, краю, держави і жінки, сповненої ніжності і тепла, котра шукає уявну квітку папороті свого кохання.

 

Гольдін С. Квінтесенції : вибране / С. Гольдін. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 168 с.

До цієї книжки увійшли вибрані твори з чотирьох збірок автора («Рівненський полонез» – 2007 р., «Пелюстки» – 2009 р., «Міста грішних» – 2011 р., «Недійсність правочину» – 2017 р.), а також вірш «На старих обрізаних сливах».

 

Гон М. Місто пам’яті – місто забуття: палімпсести меморіального ландшафту Рівного : монографія / М. Гон, П. Долганов, Н. Івчик. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 232 с.

У монографії висвітлено сутність символічного простору, вплив політики пам’яті на формування меморіальних ландшафтів міст. На основі сучасних теоретичних підходів розкрито формування меморіального простору Рівного з часу здобуття Україною суверенітету, вплив на нього декомунізації, проаналізовано меморіальний ландшафт у гендерному ракурсі.

 

Гон М. Równe: обриси зниклого міста / М. Гон. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 196 с.

У книзі висвітлено життєдіяльність однієї з національних громад, яка в десятиліття, що пролягли між двома світовими війнами, становила більшість населення Рівного – євреїв. Автор розкриває їхню участь у суспільно-політичному житті, економіці міста, діяльність громадських організацій, відображає окремі аспекти міжнаціональних взаємин.

 

Городний О. О. Слова-зоряниці : вірші, загадки, скоромовки, казки, лічилки / О. Городний ; мал. М. Мороз. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 96 с.: іл.

Твори, які входять до збірки Олексія Городного, допоможуть батькам, вихователям і вчителям довірливо спілкуватися з дітьми, а дітям – не тільки почерпнути знання, а й краще зорієнтуватись у таких поняттях, як дружба, родина, природа, екологія, духовність.

 

Городний О. О. Я полюбив тебе не за красу : громадян., інтим., пейзаж. лірика, переспіви, байки. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 160 с.

Ця книга – поетичний відгук автора на ті доленосні й часто неоднозначні події, якими повнилося життя нашої країни і нашого народу впродовж майже півстоліття. У ній зібрано написані у різні роки ліричні твори, переспіви з інших поетів й авторські спроби у жанрі байки.

 

Гридін С. Дорослі зненацька : повість / С. Гридін. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 144 с.

Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те, що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, він намагається не закинути школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій – п’ятнадцятирічній Юлі – доводиться швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя.

 

Довкілля Рівненщини – 2017 : доп. про стан навколиш. природ. середовища в Рівнен. обл. – Рівне, 2018. – 280 с.

Інформація про стан природного середовища в Рівненській області у 2017 році, підготовлена департаментом екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації відповідно до вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

 

Кирильчук М. Чи_та_ти?! : поезія / М. Кирильчук. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 116 с.

Книга поезій – це місточок у наші спогади, це історії про людей на межі чи вже й за межею, історії про вічні теми, про старенькі сади і хатинки у них, про господарів цих осель. Кожна з таких історій особлива й по-особливому болюча…

 

Кідрук М. Доки сонце не згасне назавжди : роман / М. Кідрук. – Харків : Книжк. Клуб «Клуб Сімейн. Дозвілля», 2019. – 560 с.

Сестри Рута й Індія, попри незвичні імена, проживають цілком буденні життя: Індія навчається на лікаря, Рута закінчує одинадцятий клас. Усе змінюється, коли гине наречений Індії. Сестри віддаляються одна від одної. Саме тоді Рута виявляє, що здатна впливати на реальність у снах. Невдовзі в її сновидіннях з’являються химерні тіні, і що ближче вони підступають, то дужче меркне світло довкола дівчини. За нестримним бажанням повернути колишнє життя Рута не помічає, як кожен наступний сон стає дедалі темнішим.

 

Кідрук М. Заради майбутнього : оповідання / М. Кідрук. – Харків : Книжк. Клуб «Клуб Сімейн. Дозвілля», 2019. – 304 с.

Це збірка різних історій. У ній є все: горор, техно, містика, гостросоціальні та гумористичні оповідання. Більшість із них написана давно і лише три – «Р61», «Знову і знову» та «Заради майбутнього» – опубліковано вперше. Решта сім були надруковані в різноманітних журналах та колективних збірниках упродовж 2011-2017 років.

 

Книга Рівненщини 2018 : анот. кат. вид. : (з фондів Рівнен. обл. універс. наук. б-ки). Вип. 16 / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад.-ред. О. М. Зень ; наук. ред. О. Л. Промська ; відп. за вип. В. П. Ярощук. – Рівне : О. Зень, 2019. – 88 с.

Анотований каталог інформує читачів про щорічні надходження до фонду РОУНБ видань, випущених на Рівненщині, а також опублікованих за межами області книг місцевих авторів та видань про край.

 

Левчук І. Промоутерки змін : діяльність жіночих організацій у Польщі міжвоєн. періоду : [монографія] / І. Левчук ; за ред. проф. М. М. Гона. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 248 с.

Книга присвячена проблемі емансипації жінок. Авторка досліджує цю тему на сюжетах, почерпнутих з історії Польщі міжвоєнного періоду. Героїні оповіді – ті, хто своїми ідеями та справами сприяли формуванню нового образу жінки, подоланню усталених гендерних стереотипів.

 

Людина мистецтва Галина Золіна: поліфонія життя : сторінки з біогр. та спогади / авт.-упоряд. О. О. Гумінська. – Рівне : ПП Дятлик М. С., 2019. – 161 с.

У книзі окреслено віхи життя та професійної діяльності Галини Золіної, викладача літератури, музики та хореографії, вчителя-методиста, відмінника освіти і просто залюбленої в життя та в ту справу, яку робить, жінки.

 

Люліч В. World of words : пер. / В. Люліч. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 124 с.

У збірці вміщено переклади авторів різних континентів, країн, світоглядів, мов.

 

Люліч В. Як зайченя сонечко шукало / В. Люліч ; худож. М. Марчук. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 15 с.: іл.

Кумедна казка для наймолодших читачів про зайчика на ймення Пиріжок та про те, як воно шукало сонечко.

 

Марцинюк Т. І. Забери мене в літо своє : поезії / Т. Марцинюк. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 216 с.

Поетична збірка, наповнена щирими мотивами про жіночі почуття, а в них – любов, душевні поривання до справедливості, добра, вірності, щастя.

 

Микола Годун очима друзів / ред.-уклад. Б. Столярчук. – Рівне : Вид. О. Зень, 2016. – 140 с.

У книзі розповідається про художника Миколу Петровича Годуна, який жив і працював у селі Бабин на Рівненщині. У творчому доробку митця значне місце займають роботи пейзажної лірики, пов’язані як з рідним краєм – Гощанщиною, Рівненщиною, Україною, так і з творчими поїздками до Єгипту, Туреччини, Італії та ін.

 

Народна музика Рівненського Полісся : у записах В. Ковальчука / за заг. ред. Ю. П. Рибака. – Рівне : Дятлик М. С., 2018. – 316 с.

Антологія народномузичних творів північних районів Рівненщини містить 238 різножанрових пісенних та інструментальних зразків, зафіксованих впродовж 1993-2006 років рівненським фольклористом Віктором Ковальчуком.

 

Оберемок віршів і казок від рівненських письменників / ред.-упоряд. Н. Диб’як. – Рівне : Вид. О. Зень, 2018. – 16 с.

У другому виданні рівненських письменників читач віднайде низку дотепних віршів і казок про кумедні пригоди сучасної дітвори.

 

Повстанська ватра. Вип. 1 : [літ.-худож. альм.] / упоряд. І. С. Мельник. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 96 с.

Альманах спрямований на осмислення патріотизму ХХ-ХХІ століття у діалозі з художниками, скульпторами, письменниками, які спостерігали, передчували і переживали зміни в житті України. Книга складається з двох частин – візуальної і текстуальної. До візуальної відносяться роботи українських художників у різних жанрах. До текстової частини увійшли поетичні та прозові твори та статті, які стосуються найважливіших аспектів життя нашої держави.

 

Погорина : літ.-краєзн. журн. Рівненщини. – 2019. – № 30-31.

Журнал містить прозові та поетичні твори письменників Рівненщини, письменницькі роздуми, рецензії, краєзнавчі дослідження, матеріали до знаменних та пам’ятних дат.

 

Поліські перлини : укр. народ. пісні с. Михалин Березнів. р-ну Рівнен. обл. в записах Йосипа Федаса (1965-1968 рр.) / упоряд., передм., комент. та прим. Л. Іваннікової ; [відп. ред. Г. А. Скрипник]. – К. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 540 с.

Вперше публікуються фольклорні записи кандидата філологічних наук Йосипа Юхимовича Федаса (1948-2013). Записи зроблені в рідному селі фольклориста і представляють усну пісенну традицію Рівненського Полісся середини ХХ століття.

 

Прокопчук С. Святині рідного краю : православ. храми Володимиреччини : іст. нарис / С. Прокопчук. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 184 с.

У нарисі висвітлено історію заснування та функціонування восьми храмів Володимиреччини – пам’яток архітектури, котрі знаходяться у селах Стара Рафалівка, Володимирець, Городець, Полиці, Мульчиці, Озеро, Острівці, Воронки.

 

Проріст. Вип. 16 : літ. альм. – Рівне : Азалія, 2019. – 64 с.

В альманасі вміщено кращі твори переможців традиційного конкурсу «Перло многоцінне», проведеного обласною «Просвітою» в 2018 році до Дня української писемності та мови.

 

Рачковська І. Казки на шафі / І. Рачковська. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2019. – 14 с.

Книжка дуже юної рівненської авторки Ірини Рачковської користуватиметься успіхом серед читачів її віку, адже чарівний дитячий світ, який описується в трьох оповідях цієї яскравої книги, це повноцінний реальний Всесвіт у якому живуть самі діти, – його творці. Казкова фея Еммі, Жар-птиця, яка любить пиріг із помідор, прекрасні ангели, які приносять людям щастя на Великдень – чарівні герої казок.

 

Реабілітовані історією. Рівненська область. Кн. 7 / редкол.: М. М. Драганчук, О. В. Муляренко ; відп. секретар, упоряд. А. А. Жив’юк та ін. – Рівне : Дятлик М., 2017. - 680 с.

Книга вміщує анотовані біографічні довідки про 2618 осіб, які зазнали політичних репресій з боку радянського тоталітарного режиму, а згодом були реабілітовані. Видання також містить тематичні колекції матеріалів до 100-річчя Української революції 1917-1921 років та 70-річчя операції «Захід».

 

Ремель. Урок історії / упоряд. та підгот. текстів Р. Горак. – Львів : Апріорі, 2018. – 168 с.

З тих, хто вцілів і вийшов живим із жахливої трагедії, яка сталася у невеличкому волинському селі Ремель – одному з осередків УПА, дотепер залишилося всього п’ятеро людей. 17 березня 1943 року це село було оточене есесівцями і польською шуцманшафт-поліцією, які розстріляли мешканців села, а відтак спалили його дотла.

Про трагедію Ремеля мало хто й знає. Радянська історіографія довгий час замовчувала цей факт.

 

Рівне в мистецтві художників 18-21 ст. = Rivne in the art of painters 18-21 c. : живопис, графіка / авт. проекту О. Харват ; літ. ред. О. Готко. – Рівне, 2015. – 135 с.: фотоіл. 

Альбом представляє спробу показати за допомогою творів живопису й графіки, як змінювалися місто Рівне та світогляд митців у різні часи. Ілюстрації сорока двох художників яскраво демонструють, як кожне покоління майстрів вело свою неповторну образотворчу розповідь про сучасне їм Рівне.

 

Рівненщина туристична / худож. О. Огонь ; текст Т. Кушнірук. – Рівне, 2019. – 21 с.: іл.

Двомовний (українська, англійська мови) путівник знайомить мандрівників та туристів з пам’ятками культури та природи Рівненщини: Тунелем кохання, Тараканівським фортом, Базальтовими стовпами, замком князів Острозьких, Музеєм бурштину та ін.

 

Рожко В. Втрачені православні святині західної історичної Волині 1944-1988 рр. / В. Рожко. – Луцьк : ПрАТ «Волинська обласна друкарня», 2019. – 352 с.

Книга розкриває генезис, причини, методи нищення наших православних святинь московським тоталітарним режимом. Іде мова також про закриття монастирів і нищення чернечого життя на Рівненщині. Праця доповнена низкою документів та світлин.

 

Сидорук В. Мій храм : сторінки історії Свято-Воскресенської парафії с. Бригадирівка Радивилів. р-ну благочиння Рівнен. єпархії УПЦ КП / прот. В. Сидорук. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 48 с.

Книга присвячена 140-річному ювілею храму.

 

Солтис-Смирнова М. Звідки взялася новорічна коробочка? / М. Солтис-Смирнова. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2019. – 24 с.

Ця історія про те, який шлях проходить папір, починаючи своє життя гілочкою на дереві і аж до новорічної коробочки

 

Солтис-Смирнова М. Кроленята і чарівний глобус / М. Солтис-Смирнова. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2019. – 30 с.

Кроленя Локкі й подумати не могло, що його життя наповниться надзвичайними пригодами – мандрівками у дивовижні місця, новими відкриттями, цікавими знайомствами… Але завдяки його чарівним вмінням не лише Локкі, а й його подруги, могли поринути у світ традицій, архітектури чи кулінарії народів світу.

Надзвичайно цікаві історії для дітей рівненської письменниці Марії Солтис-Смирнової запрошують юних читачів опинитися віч-на-віч із дивовижним і чарівним.

 

Харват О. Рівне, яке було… : фотоальб. / О. Харват. – Рівне : У фарватері істин, 2018. – 88 с.: фотоіл.

Фотоальбом містить понад 150 світлин про старе Рівне. Призначений для науковців, краєзнавців, рівнян та гостей міста, усіх, хто цікавиться історією Рівненщини та її обласного центру.

 

«Цей світ – вертеп…» : до 70-річчя від дня народж. поета, пер., дисидента Грицька Чубая / упоряд. Г. Чубай, М. Пшеничний. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 88 с.

Грицько Чубай стартував у велику літературу в місті Дубно Рівненської області. Ще навчаючись у Козинській середній школі писав талановиті вірші, згодом почав перекладати – з німецької, польської, білоруської, словацької, чеської, російської мов. 

Спогади, які увійшли до цього видання, належать батькам, друзям, землякам із Рівненщини, де є вулиці його імені, обласна просвітянська премія імені Грицька Чубая, де тиражуються книги передчасно згаслого Майстра Українського Слова, де його пам’ятають і шанують.

 

Шевчук С. О. Постріл з минулого : оповідання, новели, есе / С. О. Шевчук. – Рівне : Вид. О. Зень, 2019. – 112 с.

У новій прозовій книзі Софії Шевчук ідеться про непрості стосунки простих людей. Вони прийшли на сторінки видання з реального життя, яке вирує подіями і пристрастями, напружує проблемами і суперечностями, вигадливо сплітає у єдину сув’язь минуле і сьогодення. Запропоновані твори імпонують своїм ідейно-художнім наповненням і здатні зацікавити широке коло читачів.

Склала провідний бібліограф Мартинюк З. Б.

26.12.2019


Новини краєзнавчої літератури

Інформаційний список книг, що надійшли до бібліотеки протягом

2018 року

Ангел на ротації : альм. творчості дітей із сімей захисників України. – Рівне : «Письмен. робітня «Оповідач», 2017. – 43 с.

Видання містить поетичні та прозові доробки наймолодших письменників Рівненщини, яких безпосередньо торкається питання української жертовності та героїзму, котрі проявляють їхні батьки та рідні. Про патріотизм, любов до близьких, друзів, України та рідного краю говорять діти із родин учасників АТО та загиблих за часів Майдану.

 

Баковецька-Рачковська І. Пластилін : детектив з елементами психологізму / І. Баковецька-Рачковська ; передм. С. Пантюка. – Дніпро : Моноліт, 2018. – 256 с.

Детективний роман – це неординарний, сміливий погляд на сутність буття й природу самовизначення людини. Головний герой роману – журналіст на прізвисько Кекс – береться за розслідування вбивства одинадцятьох своїх колег, заразом поринаючи в глибини власної душі й ув’язаючи в пластиліновій масі людської буденності.

 

Баковецька-Рачковська І. Write, tomboy, write або Якби Бенксі жив у місті Ра : етно-вірші / І. Баковецька-Рачковська. – Рівне : «Письмен. робітня «Оповідач», 2017. – 60 с.

Новий етноавангардизм соціальної лірики, революційне бачення різних аспектів сучасного життя крізь призму поліської онтології автентизму – домінуючий мотив книги, котра складається з вербально-звукових текстів.

 

Бацмай Т. Абетка : вірші для дітей / Т. Бацмай ; мал. В. Лопарьова. – Рівне : Дятлик М., 2017. – 32 с.: іл.

Абетка допоможе дитині зробити перші кроки в навчанні грамоти, навчить розрізняти звуки та букви української мови, сприятиме розвитку дикції, пам’яті, образного мислення у дітей 3-6 років.

 

Бацмай Т. Павучок : вірші для дітей / Т. Бацмай ; мал. В. Лопарьова. – Рівне : М. С. Дятлик, 2017. – 12 с.: іл.

Книжка для спільного читання батьків та дітей, головна мета якої навчити дитину отримувати задоволення від процесу пізнання та власних роздумів, розвинути уважність, логічне мислення, загальну культуру мовлення.

 

Береза Ю. П. Ми – у грі! : історія футболу – у дотепному слові / Ю. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 92 с.

Книгу складають поеми про найсвіжіші чемпіонати світу та Європи з футболу. Це своєрідні художньо-публіцистичні з відтінком гумору фіксації непересічних спортивних подій, до яких були причетні й гравці збірної України.

 

Береза Ю. П. Перелаз на Парнас : літ. пародії / Ю. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 192 с.

Книгу українського пересмішника Юрія Берези складають його найкращі літературні пародії.

 

Бондарчук Я. В. Історія Острозької академії : навч. посіб. / Я. В. Бондарчук. – Острог : Вид-во Нац. ун-ту «Острозька академія», 2015. – 548 с.: іл.

Висвітлено найважливіші етапи діяльності Острозької слов’яно-греко-латинської академії (1576-1636). Розглянуто культурно-освітню працю її засновника князя Костянтина-Василя Острозького та найвідоміших просвітників Острозького осередку. Показано нелегкий шлях відродження та розвитку сучасної академії – від колегіуму до Національного університету – одного з провідних вузів України.

 

Боровець Б. Т. У пам’яті і в серці : есеї, листування / Б. Т. Боровець. – Рівне : Волин. обереги, 2015. – 272 с.

Автор розповідає про рідних йому людей, а також тих, які Божою волею чи волею випадку зустрілися на життєвому шляху і назавжди залишилися в його пам’яті і серці.

 

Велесик П. Летовище : повість / П. Велесик ; ред. Є Шморгун ; худож. В. Сергійчук. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2016. – 164 с.: іл.

В основу повісті лягли реальні події, що відбувалися на Рівненщині напередодні Другої світової війни, в її перебігу та перші повоєнні роки. Герої твору – місцеві жителі різного віку, які в лавах повстанців борються проти німецьких окупантів, а також перевертнів-провокаторів, котрі розставляють свої хитромудрі сіті, аби винищувати українських патріотів.

 

Воробей П. П. Заграва : роман у 3-х т. Т. 1-3 / П. П. Воробей. – Чернівці : Букрек, 2017.

У центрі уваги першого тому – сільська родина, на долю якої випали неймовірні труднощі та випробування, які пережили українці у ХХ столітті.

Дія другого тому «Відблиск» припадає на 1944-1977 роки минулого століття. Про боротьбу жменьки героїв, ім’я яким УПА, про насильну «радянізацію» дізнається читач зі сторінок книги.

Завершальний том «Сяйво» охоплює період нашої історії 1980-2017 роки. Закінчується «радянський» період в житті українського народу, починається доба незалежності України, за яку боролися і гинули діти нинішніх героїв книги. Чи будуть гідними вони дідівської і батьківської слави? Про це можна довідатись, прочитавши третій том роману.

 

Гольонко Л. Легенда про поліський бурштин / Л. Гольонко. – Рівне : О. Зень, 2015. – 36 с.

Це не просто поетична розповідь про ту красу, яку тримають у собі земні надра. Це – передовсім щира оповідь авторки про ставлення до нашого довкілля, про глибинний зміст великих і простих речей нашого буття, про людські цінності, які почасти важать більше, аніж найкоштовніше каміння.

 

Гольонко Л. Сім нот любові і печалі : поезія / Л. Гольонко. – Рівне : Волин. обереги, 2015. – 96 с.

Поетична палітра Лідії Гольонко пронизана поняттями морально-релігійного змісту – сором, каяття, гординя, спокуса, гріх, віра, – що являє собою своєрідну світоглядну матрицю творчого пошуку авторки.

 

Гольонко Л. Строката хата / Л. Гольонко ; іл. В. Гордієнко. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2017. – 40 с.: іл.

Пізнавальний характер поетичних творів книги кличе маленького читача у чарівний світ природи, вчить добру, повазі і милосердному відношенню дітей до всього живого і прекрасного.

 

Городний О. О. Я по сходинках іду : вірші, загадки, скоромовки, казки, лічилки, вихвалялки, страшилки, шаради / О. О. Городний. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 208 с.

Книга не тільки допоможе виховати дітей добрими і щирими, кмітливими і життєрадісними, розважливими і розумними, а й подарує дошкільнятам і молодшим школярам радість спілкування з творчістю.

 

Гридін С. Відчайдушні : повість-детектив / С. Гридін. – К. : ВЦ «Академія», 2017. – 128 с.

Дмитро та його друзі, намагаючись дізнатися, чому і куди в Озерному зникають діти, опинилися в центрі складної інтриги. Долаючи небезпеки, вони встановлюють особу злочинця і дивують навіть оперативників. Повість захоплює читача сюжетними і психологічними несподіванками.

 

Гридін С. Віраж : повість / С. Гридін. – К. : ВЦ «Академія», 2018. – 128 с. – (Ім’я).

Розмірені дні, сповнені звичайних людських радощів і батьківської любові, раптово руйнує негідник. Під колесами автомобіля, за яким був нашпигований наркотою мажор, загинуло все – єдина донечка, віра в людей і бажання жити. Ним керує нестримна жага помсти, але несподівані обставини виводять на крутий життєвий віраж.

 

Гридін С. І паралельні перетинаються : повість / С. Гридін ; фото на обклад. О. Тисовська ; післям. А. Слотвінська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 128 с.

У книзі автор не боїться чесно і відверто проговорювати болючу для суспільства тему підліткового самогубства і вплив на свідомість хлопців і дівчат «груп смерті» у соціальних мережах. Герой повісті – Роман через непорозуміння з батьками і прикрощі в школі намагається звести рахунки з життям. Отямившись у лікарні, хлопець переосмислює свій вчинок і усвідомлює, що є заради чого жити.

 

Гридін С. Не-ангел : повість / С. Гридін. – К. : ВЦ «Академія», 2016. – 144 с.

Багато що мучило Олеся: важко сприймав батька ; обурювався, чому така терпляча з ним мама ; пережив біль утрати. А потім – вулиця з усіма її загрозами і зовсім не схожими на шкільні колючими уроками. Повість Сергія Гридіна відкриває ще одну грань складного життя юної особистості у власному світі і на межі зі світом дорослих.

 

Гридін С. Незрозумілі : повість / С. Гридін ; ред. Н. А. Ганджа. – К. : Академвидав, 2016. – 128 с.

Книга про сучасне життя підлітків, конфлікти, перше кохання, проблема відносин підлітків та дорослих.

 

Гридін С. Сапери : повість / С. Гридін. – К. : ВЦ «Академія», 2017. – 192 с. – (Ім’я).

Письменник відверто дивиться в очі дійсності. І показує її такою, якою бачить. Його повість «Сапери» – про мобілізованих четвертої хвилі. У ній багато неприкрашених і навіть брутальних деталей. Бо ця повість – про чоловіків, яким випало йти між життям і смертю. 

 

Демедюк Н. Сім кроків : зб. поезій / Н. Демедюк. – Рівне : Дятлик М., 2016. – 96 с.

До збірки увійшли поетичні твори, написані впродовж останніх семи років, а також деякі ранні вірші, які досі не публікувалися.

 

Демчук Р. С. Ходить казочка Поліссям : пізнавальні казковинки для цікавої дитинки / Р. С. Демчук ; худож. В. Дунаєва. – Рівне : М. С. Дятлик, 2017. – 24 с.: іл.

Цікаві казки про борсука, зайця, козенят прудконогих, горобців, що люблять сливи, шпаченят галасливих, лисенят хитруватих та інших тварин.

 

Диб’як Н. Волинь історична: витоки / Н. Диб’як. – Рівне : Волин. обереги, 2016. – 52 с.

Історія Великої Волині, до складу якої у свій час належали землі Волинської, Рівненської  та Житомирської областей. Книга висвітлює самобутні картини життя, вірувань і звичаїв наших предків, їхній впевнений поступ на шляху Україногенезу.

 

Диб’як Н. Городищенські ретроспекції / Н. Диб’як. – Рівне : Волин. обереги, 2015. – 416 с.

Дослідження історії сіл та хуторів Городищенської сільської ради Рівненського району, Рівненської області з прадавніх часів до наших днів.

 

Дубровиччина: історія і сьогодення : наук.-допом. бібліогр. покажч. / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад.: Л. М. Малишева, Т. В. Матушевська ; наук. консультант В. Т. Борщевич ; наук. ред. О. Л. Промська ; ред. З. М. Тирак. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 206 с.

Представлені відомості про документи, у яких відображаються основні аспекти історичного, економічного, політичного та культурного розвитку Дубровиччини від найдавніших часів до сьогодення, а також матеріали, що розповідають про пам’ятники історії та культури, про видатних діячів та письменників краю.

 

Каландайка. Історія Дикого Заходу України про бурштинові війни, кохання, зради і перемоги : зб. короткої прози. – Рівне, 2017. – 232 с.

Зараз Полісся згадують переважно в новинах про нелегальне добування бурштину : перестрілки, страйки і чергові затримання корумпованих посадовців. Збірка містить і краєзнавчі нариси, і твори, у яких розповідається про минуле краю. Є й про сьогодення. Зокрема, про бурштинокопачів.

 

Кащук М. Весела дітвора / М. Кащук ; худож. Н. Велігурська. – Рівне : ТОВ «Принт Хауз», 2016. – 14 с.: іл.

Книга для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку з порами року, дитячим гумором, загадковими акровіршами.

 

Кащук М. Загадкові гості / М. Кащук ; худож. О. Побережна, Є. Чорний. – Рівне : ТОВ «Принт Хауз», 2016. – 16 с.: іл.

Вірші-загадки ведуть читача у чарівний світ живої природи, спонукають їх до роздумів, пошуку і знань, самостійного мислення, вчать любити рідний край.

 

Кащук М. Південні гості / М. Кащук ; худож. О. Побережна, Н. Велігурська. – Рівне : ТОВ «Принт Хауз», 2017. – 12 с.: іл.

Сімнадцять представників флори і фауни південного краю – це своєрідний поетичний екскурс у чарівний світ пізнання. Форма спілкування з юним читачем – з допомогою «загадок-відповідей», коли самі діти стають співавторами написаного.

 

Кащук М. Подарунки від рослин / М. Кащук ; худож. О. Побережна, Н. Велігурська. – Рівне : ТОВ «Принт Хауз», 2017. – 16 с.: іл.

Книга ознайомить дітей з дарами рослинного походження, хлібними злаками, фруктами, овочами, ягодами, грибами. Вірші-загадки піднімають значимість рослин у житті людини.

 

Кащук М. Якби знав, козу мав… : гуморески та сатирич. мініатюри / М. Кащук. – Рівне : Print House, 2015. – 90 с.

До збірки увійшли віршовані гумористичні та сатиричні мініатюри, прозові твори: діалоги, афоризми, фрази і перефразування, пародії. Автор засуджує бюрократів, хапуг, п’яниць та інших негативних персонажів.

 

Кідрук М. Де немає Бога : роман / М. Кідрук. – Харків : Книжк. клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. – 480 с.

«Де немає Бога» – спроба збагнути, чи є всередині нас те, що втримує від перетворення на звірів у місці, де не діє мораль, у місці, де немає Бога. Герої книги – люди з різними долями. Єдине спільне для них – рейс 341, і він веде до найбільшого випробування у їхньому житті.

 

Кідрук М. Зазирни у мої сни : роман / М. Кідрук ; автор іл. до обклад. М. Вепріков. – Харків : Книжк. клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 528 с.

Роман у жанрі драматичного технотрилера. Це історія про малого хлопчика Теодора, світ якого руйнується через те, що його своєчасно не відвели до лікаря, є водночас сумною, моторошною, захопливою.

Під час операції у хлопчика на тридцять шість секунд зупиняється серце. А потім з ним починає відбуватися щось надприродне. Уві сні до нього навідується якась лиха сила. Родина намагається дізнатись, що ж не так із їх сином і звертається до лікарів. Але це «лихе» починає усвідомлювати, що за ним спостерігають…

 

Кідрук Не озирайся і мовчи : роман / М. Кідрук ; дизайнер обклад. А. Ачкасова. – Харків : Книжк. клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2018. – 512 с.

Містичний роман з елементами жахів і техно українського письменника Макса Кідрука. Події розгортаються довкола чотирнадцятирічного юнака на ім’я Марк, який у своїй школі є об’єктом постійних цькувань і знущань. Знайомство хлопчака з дівчиною Сонею приводить його до місця, що зупинилось у часі, де той може сховатись від своїх життєвих негараздів, однак ця місцина є осередком набагато страшніших речей.

 

Кімстач Н. Дарина. Ініціація : повість / Н. Кімстач. – Рівне : О. Зень, 2017. – 160 с.

Дебютний прозовий твір рівненської письменниці Ніни Кімстач присвячений неординарній темі – впливу позарелігійних магічних практик на життя звичайної людини. Авторці вдалося донести до вдумливого читача свою ідею: лише справедлива, чесна насамперед перед собою людина, може розраховувати на щасливе життя, на соціалізацію в нинішньому надзвичайно складному суспільстві.

 

Книга Рівненщини 2017 : анот. кат. вид. : (з фондів Рівнен. обл. універс. наук. б-ки). Вип 15 / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад.-ред. О. М. Зень ; наук. ред. О. Л. Промська ; відп. за вип. В. П. Ярощук. – Рівне : О. Зень, 2018. – 112 с.

П’ятнадцятий випуск анотованого каталогу інформує читачів про щорічні надходження до фонду Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

 

Кравчук С. Г. Камертон : публіцист. роман-дилогія в 2-х ч. Ч. 1-2 / С. Г. Кравчук. – Рівне : О. Зень, 2014-2015. 

Події, описані в романі, відбувалися на території Кременецького та Рівненського повітів, Мізоцької, Здолбунівської, Гощанської, Межиріцької, Корецької волостей, містах Росії – Камишині, Сталінграді, Астрахані в період 1918-1942 років. В основу роману-дилогії покладено матеріали карних справ НКВС від 1941-1942 років, що зберігаються в Державному архіві Рівненської області.

 

Кривий М. В. Буковина кличе : нариси, есеї, повість, оповідання / М. В. Кривий. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2016. – 240 с.

У книзі зібрано твори різних жанрів – нариси, есе, повість, оповідання, написані протягом 2012-2016 років. До створення книги автора підштовхнули товариші-колеги з Буковини, які запропонували розповісти про час і про себе, сувору школу повоєнних літ – людей, з якими доводилося спілкуватися і працювати на малій батьківщині.

 

Криловець А. Корона : поема-ода / А. Криловець. – Острог : Вид-во Нац. ун-ту «Острозька академія», 2015. – 20 с.

Поема присвячена новітньому відродженню та становленню Національного університету «Острозька академія», наступнику першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів – Острозької слов’яно-греко-латинської академії.

 

Куц А. Тарас Бульба-Боровець, засновник і організатор УПА : документ. нарис / А. Куц ; ред. Є. Шморгун. – Рівне : Лапсюк В. А., 2017. – 56 с.

Багаторічна дослідниця життя та діяльності Тараса Бульби-Боровця Алла Володимирівна Куц пропонує читачам власне бачення повстанського руху знаменитого поліського отамана.

 

Лимич А. Атон і таємниця атома : казка про Чорнобиль / А. Лимич ; худож. Н. Рябушко. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 12 с.: іл.

Це – героїчна, правдива й водночас оптимістична казка, створена автором для увічнення подвигу чорнобильців в ім’я рідної країни. Твір призначений для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

 

Матвійчук Ю. HameleON : поезії / Ю. Матвійчук ; ред. А. Криловець ; відп. ред. І. Рачковська. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2017. – 72 с.

Книга наповнена новою сучасною поезією, котра пропускає крізь себе особистісні почуття автора та світоглядні позиції відносно сьогодення та ситуації, яка існує в нинішньому українському суспільстві.

 

Медведєва О. Кольорові равлики / О. Медведєва ; іл. В. Гордієнко. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2017. – 32 с.: іл.

У цій книзі юний читач познайомиться з дружелюбними, допитливими, милими, іноді кумедними равликами, які стали героями цікавої пригодницької історії. А вона – про розуміння важливого символу міста Рівного – його прапора.

 

Олійник Г. П. Пора співати : поезії / Г. П. Олійник. – Рівне : ПП Лапсюк В. А.,2015. – 84 с.

Четверта збірка поезій письменниці, яка є досить вагомим набутком сучасної української поезії.

 

ОУН-УПА на теренах Дубровиччини. Ч. 1 / упоряд. В. Р. Мозоль. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 432 с.

Матеріал, вміщений у праці, на основі архівних документів Дубровицького РВ НКВС та кримінальних справ НКВС-МДБ періоду 1944-47 років, спогадів та розповідей родичів тих, хто боровся за незалежну Україну протягом 1939-55 років на теренах Дубровицького району.

 

Панченко М. О. Твори / М. О. Панченко. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2017. – 344 с.

У книзі представлено все краще із творчого доробку українського письменника Миколи Панченка.

 

Повх А. Де шукати диво / А. Повх ; іл. В. Скаканді. – Харків : Ранок, 2018. – 18 с.: іл. – (Моя Україна).

Книга Анни Повх, школярки з міста Дубна, про подорож Україною дівчинки Ксенії. Чарівні Карпати і велична Софія Київська, затишна «Софіївка» і витончене «Ластівчине гніздо» – це все наша країна, чудова і мальовнича.

 

Погорина 2017 : літ.-краєзн. альм. Рівненщини. – Рівне, 2017. – 275 с. 

Альманах містить прозові та поетичні твори письменників Рівненщини, письменницькі роздуми, рецензії, краєзнавчі статті, матеріали до знаменних та пам’ятних дат.

 

Романюк Л. З любов’you : поезії / Л. Романюк ; ред. О. Самардак ; відп. ред. І. Рачковська. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2017. – 40 с.

Початки літературної творчості Люби Романюк – політика, журналіста, громадської діячки – це не просто прожите й пережите, це – відчуте й переосмислене. Тут є багато загальновідомих істин і повторюваних життєвих теорем, але в цій книзі вони звучать індивідуально, так, як це промовляє Любов, а саме – з Любов’ю.

 

Самчук В. Свічі моєї не гасіть : вибране / В. Самчук. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 208 с.

Збірка творів Вікторії Самчук, до якої увійшли вибрані поезії та проза з двох попередніх книг «Каркаде» та «Тобі емоції справжні», а також твори, написані у 2014-2017 роках, які друкуються вперше.

 

Самчук У. О. Плянета ДІ-ПІ : нотатки й листи. П’ять по дванадцятій : записки на бігу / У. О. Самчук. – Острог : Вид-во Нац. ун-ту «Острозька академія», 2017. – 394 с.

Автобіографічний твір Уласа Самчука про долю українців із таборів переміщених осіб у Німеччині 1945-48 років. Це оповідь про післявоєнну хвилю еміграції, представники якої не хотіли жити в «радянському краї» і свідомо обрали для себе вільний світ.

 

Собецька Т. Де ти, зайчику, бував? : вірші для дітей дошк. та молод. шк. в. / Т. Собецька ; худож. У. Зарицька – Кам’янець-Подільський : Аксіома, 2017. – 48 с.: іл.

До книжки увійшли патріотичні, ліричні, веселі вірші, безкінечна казочка, вірш-безкінечник.

 

Собецька Т. Лінива жабка / Т. Собецька. – Кам’янець-Подільський, 2018. – 16 с.

Прочитавши ці історії, діти зрозуміють, як потрібно допомагати друзям і ставати у пригоді, з любов’ю ставитись до праці й переборювати лінощі, поважати старших та не ображати молодших.

 

Собецька Т. Меле, меле, меле млин… : абетка : кн.-розмальовка / Т. Собецька ; ред. Л. Пшенична ; худож. І. Докійчук. – К. : ТОВ «Юрка Любченка», 2016. – 32 с.: іл.

Абетка у віршах для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. У книзі є цікаві замальовки із життя рослин, тварин і птахів.

 

Собецька Т. Під горою, під крутою : математ. абетка, загадки для дітей дошк. та молод. шк. в. / Т. Собецька ; ред. Л. Пшенична ; худож. У. Зарицька. – Кам’янець-Подільський : ПП «Медобори-2006», 2016. – 24 с.: іл.

Книга загадок, цікавинок, незвичних ситуацій навчить дітей мислити, тренуватися в кмітливості, розвивати логіку.

 

Станкова Т. В. Підказка синички / Т. Станкова. – Рівне, 2017. – 24 с.

Щоб писати для дітей, потрібно насамперед розуміти їх мрії, думки, сподівання. Коли читаєш вірші цієї книги, з перших рядків переконуєшся, що якраз цим мистецтвом авторка володіє. І саме тому твори випромінюють безпосередність, дотепність, своєрідне мислення малечі.

 

Стрихарчук З. Казки від бабусі Зої / З. Стрихарчук. – Рівне, 2015. – 88 с.: іл.

Зоя Стрихарчук – член Національної Спілки журналістів України. Народилася у с. Сіянці Острозького району. Нині проживає на Хмельниччині. Ця книга – збірка авторських казок.

 

Титечко В. Впади, дощику, впади / В. Титечко ; худож. О. Дуліпа. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2017. – 32 с.: іл.

Книга-розмальовка наповнить серця добротою, щирою посмішкою та світлом чарівного дитинства. Юні читачі отримають насолоду від знайомства з головними героями та їхніми непересічними історіями. 

 

Титечко В. Подарунок для матусі : казки / В. Титечко ; худож. Т. Рубель. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2017. – 40 с.: іл.

Нова книга казок відомого рівненського письменника Василя Титечка, через яку автор впускає у дитячі серця промінчики добра, працьовитості, справедливості, любові до ближніх та природи.

 

У дзеркалі слова : 20-річчю створення Дубен. орг. Нац. спілки письменників України присвячується : імен. довід. – Вид. 2-ге, доп. – Дубно, 2017. – 36 с.

Ювілейне бібліографічне видання, присвячене 20-річчю створення Дубенської організації Національної спілки письменників України.

 

Українець Алла Миколаївна: етнограф, краєзнавець, музейний фахівець : до 60-річного ювілею від дня народження : наук.-допоміж. бібліогр. покажч. / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. Н. М. Кожан ; наук. ред. О. Л. Промська ; ред. З. М. Тирак. – Рівне : Вид. О. Зень, 2017. – 168 с. – (Дослідники Рівненського краю).

У покажчику відображено матеріали про життєвий та творчий шлях відомої на Рівненщині та в Україні дослідниці, етнографа, краєзнавця, просвітянина, завідувача відділу етнографії Рівненського обласного краєзнавчого музею, заслуженого працівника культури України А. М. Українець.

 

Хуткий А. Г. Що я чую в імені твоїм : художньо-істор. повість-гіпотеза / А. Г. Хуткий. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 80 с.

У книзі автор викладає особисту версію виникнення міста Володимирець, що у Рівненській області, а також подій, що відбувалися на цій території понад тисячу літ тому.

 

Шморгун Є. Розказочки : кн.-розмальовка / Є. Шморгун ; худож. І. Нагорна. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2018. – 32 с.: іл.

Книжка знайомить юного читача з цікавинками дивосвіту рідної природи.

 

Шульжук Н. Між полукіпками літа : поезії / Н. Шульжук ; ред. Н. Ярмолюк. – Рівне : ФОП Олейник В. А., 2017. – 108 с.

Вірші письменниці дихають щирою любов’ю до України, отчої землі, до рідної поліської природи, до батьківських порогів і маминої пісні, що перехоплює подих.

Склала провідний бібліограф Мартинюк З. Б.

18.12.2018


Інформаційний огляд краєзнавчої літератури для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

Рідний край! Скільки величі, краси та добра втілено в цих двох словах. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась. Адже рідний край – це немовби батькова колиска, яка безсмертно жевріє вогником у наших серцях, до якої ми готові щодня і щоночі припадати серцем і радіти душею. У снах і наяву ми бачимо свій рідний край в довершеності і неповторній красі, адже він для нас найкращий, наймиліший, найрідніший. На повні груди вдихаємо повітря рідних земель, подихи знайомого вітру і красу місця, де змалечку пізнавали життя. Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру, літературу. І кращий засіб для цього пізнання – книга.

Запрошуємо вас до світу краєзнавчих новинок, де представлені цікаві видання, які надійшли до нашої бібліотеки.

Бацмай Т. Абетка : світ навколо нас / Т. Бацмай ; мал. В. Лопарьова. – Рівне : Дятлик М., 2017. – 32 с. : іл.

У книжці живе цікава сімейка літер. Гуртуються літери в слова та рядочки і розповідають нам цікаві історії. А називається ця щаслива сімейка «абеткою». Абетка знайомить з буквами та звуками рідної мови і показує, що звуки ми вимовляємо і чуємо, а букви пишемо і бачимо.

Бацмай Т. Працьовитий павучок : світ навколо нас / Т. Бацмай ;  мал. В. Лопарьова. – Рівне : М. С. Дятлик, 2017. – 32 с. : іл.

Читаючи історію про працьовитого павучка, діти навчаються виявляти співчуття та надавати підтримку своїм близьким і друзям у важку хвилину. Автор звертає увагу на певну складність засвоєння дитиною звуку «П». Тому її текст насичений даним звуком у різних варіаціях, що не тільки сприяє виправленню мовних дефектів у дітей, але й звертає увагу на багатство та різноманітність рідної мови.

Городний О. Я по сходинках іду: вірші, загадки, скоромовки, казки, лічилки, вихваляки, страшилки, шаради / О. Городний. – Рівне: Волинські обереги, 2017. – 208 с.

Збірка містить кілька сотень віршів, загадок, скоромовок, лічилок, вихвалянок, страшилок, шарад, головоломок і казок. Книга подарує читачам радість та незабутню насолоду від прочитаного.

Демчук Р. Ходить казочка Поліссям : пізнавальні казковинки для цікавої дитинки / Р. Демчук ; художник Вікторія Дунаєва. – Рівне : ПП Дятлик М. С., 2017. – 24 с. : іл.

 Чарівним поліським краєм гуляє казочка і розповідає цікаві історії борсукові, зайцю, козенятам, горобчикам, шпаченятам, лисенятам та їжачкам про неймовірний світ рідної природи. Казкові історії знайомлять з красою, багатством та різноманіттям природи  Полісся, з річками та озерами рідного краю. До того ж, книга яскраво проілюстрована.

Кащук М. Весела дітвора / М. Кащук ; ред. Василь Басараба ; художник Наталія Велігурська. – Рівне : ТОВ "Принт Хауз", 2016. – 14 с. : іл.

В цій книжці чекають на дітей вірші- загадки про красу рідного краю, про традиції та звичаї українського народу. Кому до вподоби цікаві смішні історії, зазирніть у розділ  «дитячі гуморинки».

Кащук М. Загадкові гості / М. Кащук ; ред. Любов Пшенична ; художники Ольга Пебережна, Євген Чорний. – Рівне : ТОВ "Принт Хауз", 2016. – 16 с. : іл.

Вірші-загадки «Загадкові гості» Миколи Кащука заведуть у загадковий і чарівний світ живої природи, познайомлять з різновидами тварин, птахів рідного краю та України.

Кащук М. Південні гості / М. Кащук ; ред. Любов Пшенична ; художники Ольга Побережна, Наталія Велігурська. – Рівне : ТЗОВ "Принт Хауз", 2017. – 12 с. : іл.

До книжки увійшли твори майстра поетичного слова Миколи Кащука про чарівний світ сімнадцяти представників фауни і флори південного краю.

Кащук М. Подарунки від рослин / М. Кащук ; ред. Любов Пшенична ; художники Ольга Побережна, Наталія Велігурська. – Рівне : ТОВ "Принт Хауз", 2017. – 16 с. : іл.

До книжки увійшли чудові вірші-загадки про чарівний і неповторний світ живої природи. Вірші знайомлять з дарами рослинного походження, хлібними злаками, фруктами, овочами, ягодами, грибами.

Лимич А. Атон і таємниця Атома : казка про Чорнобиль / А. Лимич ; художник Наталія Рябушко. – Рівне : Волинські обереги, 2017. – 12 с. : іл.

Казка заснована на реальних подіях в Україні. 26 квітня 1986 року. На Чорнобильській АЕС сталася надзвичайна катастрофа великого масштабу, яка перетворилася у трагедію для кількох поколінь українців. Це героїчна, правдива й водночас оптимістична казка, створена автором для увічнення подвигу чорнобильців в ім’я рідної країни.

Титечко В. Впади, дощику, впади : книга-розмальовка / В. Титечко ; ред. Людмила Жакун ; худож. Ольга Дуліпа . – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2017. – 32 с. : іл.

Книга-розмальовка містить прості і захопливі вірші. Разом з головними героями читачі познайомляться з цікавими непересічними історіями, що наповнять серця добротою, щирою посмішкою та світлом чарівного дитинства. До кожного твору подається розмальовка, що обов’язково сподобається малечі.

Склала провідний бібліограф Романова М. М.

18.12.2017


Новини краєзнавчої літератури

Інформаційний список книг, що надійшли до бібліотеки протягом

2017 року

Барви слова : кн. про життєвий і творчий шлях Григорія Дем’янчука / упоряд. В. Басараба, Л. Дем’янчук. – Рівне : Волин. обереги, 2016. – 224 с.: іл. – (Золоті імена Рівненщини).

 

Розповідається про заслуженого журналіста України, почесного члена Всеукраїнської спілки краєзнавців, письменника Григорія Семеновича Дем’янчука (1936-2001).

 

Бачинська Л. Волошкове дитинство : зб. худож. творів та іл. / Л. Бачинська, А. Бачинська. – Рівне : М. С. Дятлик, 2015. – 48 с.

 

Читачі потраплять у волошковий світ дитинства та насолоджуватимуться самобутньою красою поліського краю. Книга ознайомить із звичаями та традиціями наших батьків, навчить поважати і шанувати старших, любити рідну мову, Батьківщину. Книга обрамлена авторськими ілюстраціями та витинанками.

 

Береза Ю. Усмішкою витру сльозу : лірика : гумор і сатира / Ю. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2016. – 940 с.

 

Книгу українського письменника, лауреата премії імені Остапа Вишні складають ліричні та гумористичні твори, написані в останні роки.

 

Гольдін С. Недійсність правочину : [поезії] / С. Гольдін. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 40 с.

 

До збірки увійшли вірші-роздуми про сучасність та ліричні поезії про кохання.

 

Грель А. Мамині рушники : пісенні поезії / А. Грель. – Дубно, 2016. – 24 с.

 

Друга книжка поета, якому рідними стали мирогощанські простори поблизу старовинного міста Дубна. У ній він пісенно відгукується на події сьогодення, ретельно переосмислює втрачене, з надією задивляється в майбутнє.

 

Книга Рівненщини 2016 : анот. кат. вид. : (з фондів Рівнен. обл. універс. наук. б-ки). Вип. 14 / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. та ред. Л. Г. Сахнюк, О. М. Зень ; наук. ред. О. Л. Промська ; відп. за вип. В. П. Ярощук. – Рівне : О. Зень, 2017. – 112 с.

 

Щорічні надходження до фонду книгозбірні видань, випущених на Рівненщині, а також опублікованих упродовж року за межами області книг місцевих авторів та видань про край.

 

Лимич А. Ельвіра в Країні Котів / А. Лимич ; худож. О. Мельничук. – Рівне : Волин. обереги, 2016. – 120 с.: іл.

 

Пізнавально-пригодницька книга розкриває великий світ наших маленьких домашніх друзів. Герої книги – Коти – не лише оповідають свої історії та легенди, але й виконують психотерапевтичну функцію, адже родина котячих щедро наділена здатністю лікувати людей.

 

Літературний музей Уласа Самчука в Рівному : путівник. Число 28 / упоряд. І. Нагорна ; ред. Є. Шморгун. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2017. – 32 с.

 

Музей повертає імя видатного письменника-земляка Уласа Самчука в Україну, знайомить із його кипучою творчістю і громадською діяльністю, з його многотрудним і складним життям.

 

Медведєва О. А. Рівненський буквар : краєзнавство для дітей і дорослих / О. Медведєва. – Рівне : Письменницька робітня „Оповідач”, 2016. – 148 с.: іл.

 

Книга буде цікава юному дослідникові, якого вабить безліч невідомих місць. Із цією книгою допитливі мрійники мандруватимуть мальовничими куточками Рівненщини, важливими дорослими установами, на територію яких діти не завжди можуть потрапити.

Книга допоможе не лише розвинути техніку читання, а й збагатить знаннями. Адже кожна літера познайомить читача з відомими та маловідомими фактами про рідний край.

 

Правоторова В. Віршики та оповідки з бабусиної валізки / В. Правоторова ; іл. І. Потапенко. – К. : Гамазин, 2017. – 48 с.: іл.

 

Видання для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку запрошує у барвистий світ, наповнений добротою і радістю. Твори авторки легкі для запам’ятовування. Вони пробуджують яскраву уяву дитини, дають поштовх до творчого розвитку, прищеплюють любов до рідного слова.

 

Пшенична Л. Золоті ключики : абетки / Л. Пшенична. – Дубно, 2017. – 68 с.

 

Українська письменниця Любов Пшенична створила абетки, щоб зацікавити дітей вивченням літер.

 

Пшенична Л. Моє королівство : поезії / Л. Пшенична. – Дубно, 2017. – 56 с.

 

Читаючи поезії Любові Пшеничної, відчуєте барвисту гаму почуттів, освітлених сяйвом любові – від щасливих до болючих, від захоплюючих до стримано різких.

 

Пшенична Л. У сяйві соняхів : поезії / Л. Пшенична. – Дубно, 2017. – 56 с.

 

Війна зробила нас інакшими. Змусила зрозуміти ціну любові і зради, мужності і побратимства, гостріше відчути біль і прощення, важливість допомоги і взаємовиручки. Врешті – збагнути ціну життя, за яке хтось розплачується своїм. Про це йдеться у новій книзі Л. Пшеничної.

 

Пшенична Л. Хто впізнає? : загадки-недомовки та ломи головки на сторінках кн.-розмальовки : для дітей-дошкільнят та школяриків-малят / Л. Пшенична. – Дубно, 2016. – 40 с.

 

Книжка загадок-недомовок про тварин, овочі, казкових героїв.

 

Пшенична Л. Чемер’ян : казка : для дошк. та молод. шк.. віку / Л. Пшенична. – Дубно, 2017. – 28 с.

 

Казкова історія про кота Чемер’яна, його прагнення захистити інтереси невеликої, але дружної, лісової громади.

 

Рогашко А. Її сукня : роман / А. Рогашко. – Харків : Книжк. Клуб „Клуб сімейн. Дозвілля”, 2017. – 192 с.

 

Книга – містично-пригодницький твір з елементами психоаналізу.

Головна героїня – Ніла – пройде шляхом пращурів, знайде старовинну сукню, що споконвіку передавали в її родині від матері до доньки. Та, вбравшись у неї, дістане сили змінити своє життя і вибороти у давньої богині право на щастя!

 

Тибель В. Медова казка : роман-казка : для дітей молод. та серед. шк. віку / В. Тибель. – Луцьк : ПВД „Твердиня”, 2016. – 172 с.

 

Що ми знаємо про бджіл? Певно ж, тільки те, що вони носять смачний мед. А про те, що бджоли живуть у справжнісінькому бджолиному королівстві зі своєю королевою, солдатами, вартовими, придворними дамами, лінивцями-трутнями й бджілками-трудівницями, ми і не здогадувалися. На сторінках книги читачів чекають неймовірно цікаві пригоди бджілки Рудки та її друзів, чекає захоплива солодка "Медова казка".

 

Тибель В. Тріанські рішкунці : гуморист. роман з елементами фантастики / В. Тибель. – Луцьк : ПВД „Твердиня”, 2015. – 200 с.: іл.

 

Цей роман написаний в легкому жанрі як пародія на нашу дійсність. Усі герої твору, потрапляючи у фантастичні обставини, ведуть себе надто по-людськи, навіть трішки по-голлівудськи. Автор обрав це свідомо, аби читач відчув запах того кіно, коли головний герой запросто справляється з безвихіддю.

 

Титечко В. Ми в гаю пісні співали / В. Титечко ; худож. В. Сосюк. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2017. – 40 с.: іл.

 

Книга – спільна творча праця дитячого письменника Василя Титечка та композитора Миколи Ведмедері, які дарують дітям неперевершені пісеньки, що веселково випромінюють безмірну радість та щастя.

 

Циганчук К. Коли приходить темрява : роман / К. Циганчук ; передм. А. Кокотюхи. – Харків : Книж. Клуб „Клуб Сімейн. Дозвілля”, 2016. – 256 с.

 

Книга – дебютний роман Ксенії Циганчук, викладачки іноземних мов, яка захоплюється Фрейдом і полюбляє подорожувати.

Роман став лауреатом конкурсу „Коронація слова”, володарем спеціальної премії Андрія Кокотюхи „Золотий пістоль” за найкращий гостро сюжетний роман цього жанру.

 

Шморгун Є. Снігури : повість / Є. Шморгун. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2017. – 72 с.

 

У повісті простежується, як нинішня війна з Росією відлунює в серцях і долях сибіряків – нащадків колишніх спецпереселенців із України.

Склала провідний бібліограф Мартинюк З. Б.

14.11.2017


Новини краєзнавчої літератури

Інформаційний список книг, що надійшли до бібліотеки протягом

2016 року

 

        Гридін С. Незрозумілі : повість / С. Гридін. – К.: Академвидав, 2016. – 128 с. 

         Про шлях і досвід юного героя цієї повісті, сповненої драматичних напружень, неординарних пригод і щемливих переживань.

 

         Гуля С. І. На світанку : повість : оповідання : ст. / С. Гуля. – Рівне: Волин. обереги, 2016. – 216 с. 

         У повісті йдеться про життя народу в умовах післявоєнної відбудови країни. Головний герой стоїть перед непростим моральним вибором, але з гідністю виходить із складних ситуацій. До книги „На світанку” увійшла однойменна повість, оповідання та статті, написані у різні роки.

 

         З історії бібліотек краю : наук-допом. біобібліогр. покажч. / Рівнен. обл. універ. наук. б-ка; уклад.: Л. А. Костильова; ред.: З. М. Тирак; відп. за вип.: В. П. Ярощук. – Рівне: Волин. обереги, 2016. – 248 с. 

         Видання висвітлює роботу бібліотек Рівненщини з моменту їхньої появи на території області й по сьогоднішній день.  

 

         Захарченко О. Хутір / О. Захарченко; худож. оформ.: Л. Фекай. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2015. – 236 с.: ілюстр. 

         У книзі Олени Захарченко буденність, пригоди, історія та міфологія переплітаються так тісно, як гілля дерев у таємничому лісі біля села, де ще навіть можна зустрітися... зі справжнісінькими повстанцями.

 

         Кащук М. Є такі професії / М. Кащук; худож.: Н. Велігурська. – Рівне: Волин. обереги, 2016. – 12 с.: ілюстр. 

         „Є такі професії” – дванадцята дитяча книга письменника. Знайомить дітей з професіями, пророщує в юних читачів зерна любові до працьовитих людей і праці.

 

         Кідрук М. Мексиканські хроніки : роман / М. Кідрук. – Х.: Книжк. клуб „Клуб сімейн. дозвілля”, 2016. – 256 с. 

         Роман українського письменника та журналіста присвячений першій подорожі Мексикою, яку він здійснив ще аспірантом. Ця книга принесла йому 2009 року другу премію на всеукраїнській „Коронації слова” та друге місце в конкурсі „Найкраща українська книга” від журналу „Кореспондент”.

 

         Кідрук М. Подорож на Пуп Землі : роман / М. Кідрук. – Х.: Книжк. клуб „Клуб сімейн. дозвілля”, 2016. – 368 с.

         Двоє друзів – українець Макс і чех Ян – вирушили в мандрівку на острів Пасхи. На острові – на Рапа Нуї, Пупі Землі, - біля кам’яних велетнів моаї, вони зможуть доторкнутись до однієї з найбільших таємниць людства...

 

         Лимич А. Мура-Гламура : вірші для дошкільнят та дітей молод. шк. віку / А. Лимич. – Рівне: Волин. обереги, 2016. – 32 с. 

         Нова книга для дітей письменниці Анни Лимич (Войнарович). У ній розповідається про котячі пригоди улюбленої кицьки Гламури, але герої віршів – усі, кого ми називаємо братами меншими. Поетичні твори вчать добру, любові, повазі і милосердю до тварин.

 

         Музей лісу запрошує. – Б. м., 2015. – 12 с.: ілюстр. 

         Путівник по музейно-парковому комплексу „Музей лісу”.

 

         Наше коло. Вип.. 5 : літ. альм. / упоряд.: Л. Рибенко ; ред.: В. Климентовська. – Рівне: Волин. обереги, 2016. – 168 с. 

         Опубліковано твори членів літературного об’єднання „Поетарх”.

 

         Немиро М. Імена їх Ти, Господи, знаєш... / М. Немиро. – Рівне: Волин. обереги, 2016. – 252 с. 

         Нема в світі вищих братських могил, ніж ті, що заповнені останками жертв Голодомору в Україні. У книзі зібрані свідчення рідних, близьких, знайомих, свідків Голодомору.

 

         Правоторова В. Веселі віршики з мальованого глека / В. Правоторова; худож.: О. Мойсюк, Н. Серветник. – К.: Гамазин, 2016. – 44 с.: ілюстр. 

         Видання для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, яке у доброзичливій та легкій для сприйняття формі через призму українського слова та яскравих ілюстрацій допоможе дитині позитивно сприймати оточуючий світ, дає поштовх до розвитку, почуття ритму, творчої уяви й фантазії.

 

         Правоторова В. Віршенята й віршики з оксамитової торбинки / В. Правоторова ; худож.: О. Мойсюк. – К.: Гамазин, 2015. – 40 с.: ілюстр. 

         Усі герої видання наблизять дитину до розуміння понять доброти, милосердя і співчуття, підкажуть як подружитися із власним Янголом, навчать мріяти і фантазувати, зрозуміти мову всіх живих істот.

 

         Проріст. Вип. 11 : літ. альм. – Рівне: Азалія, 2015. – 48 с.

         Вміщені кращі твори переможців традиційного конкурсу „Перло многоцінне”, який проводиться щорічно до Дня української писемності та мови.

 

         Собецька Т. Лісовик і звірята / Т. Собецька; худож. оформ.: Н. Рябушко. – Рівне: ПП Дятлик М. С., 2015. – 32 с.: ілюстр. 

         Прочитавши книжечку, ви більше дізнаєтесь про лісових мешканців, кожен твір вчить доброти і спостережливості.

 

         Степанюк М. І. Твори / М. Степанюк. – Рівне: ПП Лапсюк В. А., 2016. – 572 с. 

         У книзі представлено все краще із творчого доробку відомого українського письменника Михайла Степанюка.

 

         Степчук А. Квока та її діти : оповідання / А. Степчук. – Львів, 2016. – 16 с. 

         Цікава розповідь про канікули міських школярок у селі в бабусі, дружбу дівчаток з куркою Квокою та її курчатками, добре і щире ставлення до природи і тварин. Книга для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

 

         Титечко В. Г. Босоноге літечко, прощавай! : кн.-розмальовка / В. Титечко. – Рівне: ПП Лапсюк В. А., 2015. - 32 с. 

         Нова книга Василя Титечка відкриває нові стежини райдужного дитинства, де щемливі почуття веселощів та доброзичливості наповнюють щирим різнобарв’ям найщасливіші дня життя. 

Склала завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Мартинюк З. Б.

24.11.2016


Новини літератури про наш край

Інформаційний список книг, що надійшли до бібліотеки протягом

2015 року

Велесик П. Косить зайчик осоку : книга для дітей / П. Велесик; худож. І. Нагорна. – Рівне: ФОП Колодязний Р. М., 2015. – 32 с.: ілюстр. 

         Нова дитяча книга відомого письменника, зі сторінок якої і звірята, і комахи, і квіти, і дерева ведуть веселі і серйозні розмови не тільки між собою, а й з маленькими читачами.

 

         Гридін С. Кігтик Ковбаско / С. Гридін; іл. А. та Д. Нечаєвських. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2015. – 151 с.: ілюстр. 

         Нова книга Сергія Гридін для дітей середнього шкільного віку про дивне перетворення п’ятикласника Олега на власного кота Кігтика Ковбаска. Якими пригодами обернулося це перетворення, можна прочитати у книзі.

 

         Гридін С. Не такий : повість для підлітків, які шукають себе / С. Гридін; іл. Н. Гайди. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2013. – 176 с. – (Майже дорослі). 

         Ця книга вражає своєю відвертістю. Про школу, родину, суспільство, полишених самих на себе дітей, і взагалі про життя, яким воно є без прикрас, сповнене суворих реалій і випробувань.

 

         Демчук Р. С. Рукавичка-чарівничка : казочок відомих ряд на новий, сучасний лад / Р. С. Демчук; худож. В. Дунаєва. – Рівне: М. С. Дятлик, 2015. – 24 с. 

         Всі діти добре знають народні казки – „Колобок”, „Ріпка”, „Вовк і Козенята”, „Курочка ряба”. Відомий рівненський письменник Роман Демчук переробив народні казки на сучасний лад.

 

         Демчук Р. Техніка для Петрика : пізнавальні віршенята зацікавленим малятам / Р. Демчук. – Рівне: М. С. Дятлик, 2015. – 24 с.

 

         Кідрук М. Небратні / М. Кідрук; передм. А. Любки. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2015. – 304 с. 

         Відомий як автор гостросюжетних пригодницьких книг, цього разу Макс Кідрук виступає у новому для себе жанрі – гострої публіцистики. До уваги читачів – найактуальніше дослідження відносин України та Росії від часів Переяславської ради до сьогодення, розвінчування сталих міфів щодо „вікової дружби” двох народів, аналіз причин сьогочасного конфлікту та прогнози стосовно Першої гібридної війни.

 

         Майдан. Війна : зб. / упоряд. Л. Рибенко; худож. Ю. Журавель. – Рівне : Волинські обереги, 2014. – 118 с. 

         До збірника увійшли поетичні, прозові, публіцистичні твори письменників, чиє гаряче серце і натхненне слово відгукнулися на українську Революцію Гідності.

 

         Медведєва О. А. По цей бік неба : листи улюбленій доньці. Ч. 2 / О. А. Медведєва. – Рівне: М. С. Дятлик, 2014. – 116 с. 

         Листи містять у собі чимало мудрих притч, цікавих історій, сповнених любові та лагідності. Вони не повчають, а просто ознайомлюють читача зі святом життя, в якому чільне місце посідає Істина.

 

         Нагорна І. Пам’ятник, який ще постане : до 20-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка / І. Нагорна; ред. Є. Шморгун. – Рівне: ПП Лапсюк В. А., 2014. – 40 с. – (Б-чка літ. музею Уласа Самчука в Рівному). 

         Проект пам’ятника Тарасу Шевченку для міста Дубна.

 

         Почесні громадяни міста Рівне : бібліогр. покажч. / уклад.: Л. Грищук, І. Вольф, Л. Ткач. – Рівне : Волинські обереги, 2014. – 64 с.: портр. 

         Бібліографічний покажчик містить короткі довідки про почесних громадян Рівного, а також бібліографічні списки матеріалів про них.

 

         Скрипник С. Сонечко починає знову / С. Скрипник; упоряд. І. Нагорної. – Рівне: ПП Лапсюк В. А., 2015. – 100 с.: ілюстр. – (Б-чка літ. музею Уласа Самчука в Рівному; Число 25). 

         У книзі представлено частку творчого доробку Степана Скрипника (згодом – Патріарха Мстислава) із років його проживання та діяльності у Рівному.

 

         Сокіл Г. П. Григорій Сокіл: нерозгадана таїна життя / Г. П. Сокіл; ред.-упоряд. Т. Сокіл. – Рівне: Видавець О. Зень, 2014. – 288 с. 

         У віршах поета та мемуарах товаришів висвітлюються життєвий та творчий шлях педагога, науковця і громадського діяча Григорія Сокола, який працював у Рівненському державному педагогічному інституті (нині – Рівненський державний гуманітарний університет).      

 

         Степанюк М. І. Жар-птиця долі : для дітей серед. та ст. шк. віку / М. І. Степанюк. – Рівне: ФОП Колодяжний Р. М., 2014. – 72 с. 

         Дитяча книга Михайла Степанюка – поема про минуле і сучасне України.

 

         Степанюк М. І. Куля від „брата” : гумор, сатира / М. І. Степанюк. – Рівне: ПП Лапсюк В. А., 2015. – 76 с. 

         Зважаючи на поклик часу, відомий гуморист і сатирик Михайло Степанюк у новій книзі виставляє власні дозори на письменницькому блокпосту.

 

         Титечко В. Горде левеня : казки : для дітей дошк. та молод. шк. віку / В. Титечко. – Костопіль: Роса, 2012. – 40 с. 

         Світ казок веде читачів стежками етичних чеснот, які у вигляді головних героїв формують свідомість, пізнання, вчать високо моральності та інших неписаних правил поведінки, допомагають потоваришувати з добром, справедливістю, працьовитістю, мудрістю та осуджують пихатість, лінь, неслухняність, лукавство.

 

         Титечко В. На урок прийшли сороки : книжка-розмальовка : для дітей дошк. та молод. шк. віку / В. Титечко. – Рівне, 2013. – 28 с. 

         Книга веде читачів стежкою радісного та барвистого світу, де герої-звірята в жартівливо-піднесеному настрої розповідають про свої кумедні витівки і навчають дітей одній із основних манер – посміхатися.

 

         Титечко В. При чистій совісті чисті й кишені : міліметрівки / В. Титечко. – Рівне, 2013. – 60 с. 

         Жартівливі афоризми Василя Титечка змушують серйозно задуматись над недоліками сучасного суспільства. Автор прагне короткими висловлюваннями оздоровити соціально-політичні реалії сьогодення.

 

         Титечко В. Хай будуть каструлі / В. Титечко. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2015. – 48 с. 

         До нової книги увійшли прозові гуморески, в яких письменник викриває безліч негараздів у соціальному житті й прагне показати недоліки людей у гумористичному контексті.

 

         Титечко В. Я до сонця лагідно посміхнувсь : книжка-розмальовка : для дітей дошк. та молод. шк.. віку / В. Титечко. – Рівне: ПП Лапсюк В. А., 2014. – 32 с. 

         Книга переносить читачів до теплого й щасливого закутку, наповненого любов’ю, щирістю та сміхом, де кожна невеличка розповідь робить життя веселим та яскравим.

 

         Федоришин М. Пересопниця літописна: ХІІ-ХІУ ст. / М. Федоришин. – Дрогобич: Коло, 2013. – 24 с.: іл.

          На основі писемних літописних джерел простежуються та аналізуються історичні події, пов’язані із давньоруським містом Пересопниця протягом ХІІ та ХІУ століть. Висвітлено історичні постаті тогочасних князів – володарів Пересопницького удільного князівства.

 

         Шморгун Є. І. Біля тамтого берега : записки на полях зошита моїх днів / Є. І. Шморгун; мал.-літери І. Нагорної. – Рівне: ПП Лапсюк В. А., 2015. – 128 с.: ілюстр. 

         У книзі автор пробує розгадати таємничу сув’язь людської душі та душі рідної Природи. Збірку складають художні твори – поезії та короткі оповідання.     

 

Склала завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Мартинюк З. Б.

23.11.2015


Інформаційний огляд нової краєзнавчої літератури

Волинський Кобзар / укл. П. М. Кралюк. – Острог: Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2013. – 212 с.; ілюстр.

У книзі розповідається про перебування Тараса Шевченка на Волині в 1846 році, про відображення в його творчості волинської проблематики. Окремо вміщені уривки творів та окремі твори (поема й повість «Варнак»), у яких згадуються волинські реалії.

Шевченко. Шевченкові верстви : збірник : до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка / упоряд. і ред. Євген Шморгун ; художник О. Литвин. – Рівне : ПП Лапсюк В. А., 2013. – 432 с. : ілюстр., фотогр. – Пристат. бібліогр.

До збірки увійшли архівні документи, твори письменників, краєзнавців, художників та композиторів Рівненщини, присвячені Великому Кобзареві.

Нагорна І. Пам’ятник, який ще постане : до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка / І. Нагорна; ред. Є. Шморгун. – Рівне: Азалія, 2014. – 40 с.: фотогр. – (Бібліотечка Літературного музею Уласа Самчука в Рівному. Число 23).

У книзі йдеться про одіссею «Проекту пам’ятника Т. Г. Шевченку для Дубна» – одного з найдосконаліших творів геніального українського скульптора Івана Петровича Кавалерідзе.

Бжеський Р. С. Вояк : твори / Р. Бжеський; упоряд. І. Нагорна. – Рівне: ПП Лапсюк В. А., 2014. – 88 с. – (Бібліотечка Літературного музею Уласа Самчука в рівному. Число 24).

У книзі представлено часточку творчого доробку одного з найактивніших учасників українського літературного процесу минулого століття Романа Бжеського та спогади про письменника його сучасників.


Лятуринська О. Гляньте у правічне батькове лице! : твори / О. Лятуринська; упоряд. І. Нагорна. – Рівне: Азалія, 2010. – 68 с.

Книжка містить поезії Оксани Лятуринської із перших двох її збірок – «Гусла» і «Княжа емаль». Схвальний відгук про них надрукував Улас Самчук у часописі «Волинь» у 1943 році, відзначивши самобутність таланту поетеси-волинянки

Мазаний В. Тінь павука. : повісті / В. Мазаний; худож. М. Горєлов. – Рівне: Овід, 2006. – 160 с.

Осмислюючи просякнутий стражданнями воєнного і повоєнного покоління матеріал, автор переймається долею українства, яке, напевно, одвічно приречене на пошук шляхів виходу із рабства.

Медведєва О. А. По цій бік неба : листи улюбленій доньці / О. А. Медведєва. – Рівне: ПП М. Дятлик, 2009. – 79 с.

Листи, які адресовані не тільки доньці авторки, містять чимало мудрих притч, цікавих історій, сповнених любові та лагідності. Вони не повчають, а просто ознайомлюють читача зі святом життя, в якому чільне місце посідає Істина.

Титечко В. Г. При чистій совісті, чисті й кишені : міліметрівки / В. Г. Титечко; ред. Ю. Береза. – Рівне: ПП Лапсюк В. А., 2013. – 60 с.

Автор прагне короткими висловами оздоровити соціально-політичні реалії сьогодення. Жартівливі афоризми Василя Титечка змушують серйозно задуматися над недоліками сучасного суспільства.

Титечко В. Хай будуть каструлі / В. Титечко; ред. Ю. Береза; худож. В. Сосюк. – Рівне: ПП Лапсюк В. А., 2015. – 48 с.

До нової книги Василя Титечка увійшли прозові гуморески, в яких письменник викриває безліч негараздів у соціальному житті й прагне показати недоліки окремої категорії людей у гумористичному оркестрі.

21.09.2015


Новини літератури краєзнавчого характеру

Інформаційний список книг, що надійшли до бібліотеки протягом 2014 року

Басараба В. Страшний суд: роман / В. Басараба. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 368 с. – (Коронація слова).

 

Книга про те, як у важкі часи можна жити по совісті, про відлуння нашої великої і трагічної історії, про дружбу і кохання, про дорогу до самого себе.

 

Волинський Кобзар / уклад. П. М. Кралюк. – Острог: Вид-во Національного університету „Острозька академія”, 2013. – 212 С.: ілюстр.

 

У книзі розповідається про перебування Тараса Шевченка на Волині у 1846 році, про відображення в його творчості волинської проблематики. Окремо вміщено уривки творів та окремі твори (поема й повість „Варнак”), у яких згадуються волинські реалії.

 

Демчук Р. С. Гостина в зая-травозная: вірші для юних читачів / Р. С. Демчук; худож. В. Дунаєва. – Рівне: О. Зень, 2013. – 24 с.: ілюстр.

 

Ціла низка дотепних історій про найрізноманітніших лісових мешканців, знайомих дітворі.

 

Демчук Р. С. Груші для Хрюші: віршенят цікавих зграйка для маленького читайка / Р. С. Демчук; худож. В. Дунаєва. – Рівне: М. С. Дятлик, 2014. – 24 с.: ілюстр.

 

Багато цікавинок знайдуть у цій книзі юні читачі.

 

Демчук Р. С. Дивошкола: віршенята веселенькі для дитячих посиденьків / Р. С. Демчук ; худож. В. Дунаєва. – Рівне: М. С. Дятлик, 2014. – 24 с.: ілюстр.

 

Хто до рук візьме цю книжку, той у хатньому затишку прочитає про зразкову дивовижну грибошколу, про бегемота, до якого причепилася дрімота і задля чого лиска вчора стріла в лісі мухомора. І ще багато веселих цікавих віршів!

 

Демчук Р. С. Замороки від сороки: запитальні віршенята школярам і дошкільнятам / Р. С. Демчук; худож. В. Дунаєва. – Рівне: Вид. О. Зень, 2013. – 24 с.: ілюстр.

 

У цій книжці – кілька десятків цікавих, повчальних, веселих віршів. І всі вони – про сорок та сороченят.

 

Домонтович В. (Петров В. П.). Аліна й Костомаров: повість / В. Домонтович ; упоряд. І. Нагорна ; ред. Є. Шморгун. – Рівне, 2013. – 168 с. – (Б-чка літературного музею Уласа Самчука у Рівному; число 22).

 

Повістю „Аліна й Костомаров” В. Домонтович започаткував жанр української інтелектуальної прози.

 

Іларіон, митрополит (Огієнко І.). Твою тільки луку ці руки косили : твори / І. Огієнко; упоряд. І. Нагорна ; ред. Є. Шморгун. – Рівне, 2013. – 64 с. – (Б-чка літературного музею Уласа Самчука у Рівному; число 20).

 

У книзі представлено часточку досить об’ємного поетичного доробку знаменитого українського вченого, відомого державного та церковного діяча митрополита Іларіона (Івана Огієнка).

 

Кириченко Н. Райські яблука: оповідання для дітей молодшого та середнього шкільного віку / Н. Кириченко. – Дубно: СПД ФО Таберт А. В., 2012. – 48 с.: ілюстр.

 

Автор книги з любов’ю веде росянистими стежками у дитинство і з життєвою мудрістю пояснює вчинки героїв.

 

Кідрук М. Бот: роман / М. Кідрук. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 480 с.

 

Перший український технотрилер – зразок патріотизму, не замішаного на історії, національних пріоритетах чи акцентах. В основу твору молодий письменник поставив справжнього українського героя – героя нашої реальності, людину з надзвичайними здібностями.

 

Кідрук М. Жорстоке небо: роман / М. Кідрук ; худож. Д. Ластовка. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2014. – 608 с.: ілюстр.

 

Роман-катастрофа і детектив в одному творі. „Жорстоке небо” – не просто новий трилер, а особливий, по-справжньому знаковий роман невтомного мандрівника і невтомного письменника Макса Кідрука.

 

Кідрук М. На Зеландію!: роман / М. Кідрук. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2014. – 256 с.

 

Подорож із лицарською місією розпочав Макс Кідрук. Він пройшов через єгипетську революцію, щаслива доля вберегла його від неприємностей із корумпованими сирійськими митниками і, врешті, дорога привела до Нової Зеландії, де він має передати „вітання” її жителям, і сповна віддячити за безсоромний конкурс „Виграй українську дружину”.

 

Кідрук М. Твердиня: роман / М. Кідрук. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 592 с. – (Коронація слова).

 

Багато поколінь намагалися розгадати загадку загубленого міста інків Паїтіті. Згідно з легендами, саме в ньому старовинні племена заховали найбільші запаси золота. П’ятеро друзів вирушають на пошуки таємничого міста і, як не дивно, знаходять його. Але чи вони перші, хто доклав зусиль для того, щоб легко розбагатіти. Вони ще не знають, що з цих місць ніхто не повертався живим...

 

Комісарук Є. Зайчик-загайчик / Є. Комісарук. – Дубно: Котлер, 2012. – 16 с.

 

Юний читач із віршів збірки може дізнатися, про що шепоче ліс, розмовляють ведмежата та зайчата, хитра лиска та сова, як пахнуть квіти та трави.

 

Комісарук Є. Хитромудра пригода: казка для дітей молодшого шкільного віку / Є. Комісарук; худож. оформл. К. Кашперук. – Рівне: ПП ДМ, 2013. – 16 с.: ілюстр.

 

У новій книзі дубенської письменниці – дотепна і повчальна історія про покарані хитрощі та про те, як потрібно вибирати друзів, щоб зненацька не потрапити у халепу.

 

Маланюк Є. Ф. Блакитний день волинської землі: твори / Є. Маланюк; упоряд. І. Нагорна. – Рівне, 2013. – 112 с.

 

У книзі подано частину із творчого доробку видатного українського поета ХХ століття Євгена Маланюка. Зокрема, вміщено ряд творів, дотичних до нашого Волинського краю.

 

Матвійчук Ю. О... бій... ми: [поезія] / Ю. Матвійчук; мал.. С. Січкар. – Острог: Вид. Свинарчук Р. В., 2013. – 86 с.

 

Перша збірка віршів молодого поета-початківця Юрія Матвійчука. До збірки ввійшли твори, які писались протягом десяти років – філософські, пейзажні та вірші патріотичного змісту, інтимна лірика.

 

Медведєв А. Кулькодув: фантастично-патріотична повість-притча / А. Медведєв. – Рівне, 2012. – 20 с.: ілюстр.

 

Книга про вірність Слову, рідному народу та самому собі. Буде цікава усім, хто любить фантазувати, аналізувати, приймати важливі рішення. Повість-притча у 2011 році посіла перше місце у міському конкурсі „Космічні фантазії” та Всеукраїнському конкурсі „Об’єднаймося ж, брати мої”.

 

Медведєва А. Пиловички: пригодницька легенда / А. Медведєва; худож. Н. Серветник. – Рівне, 2013. – 21 с.: ілюстр.

 

„Пиловички” – дебют Анастасії Медведєвої у царині дитячої літератури. Пригодницька легенда про казкових чоловічків, які нібито живуть у пилу.

 

Ольжич О. (Кандиба О. О.). Рінь: твори / О. Ольжич ; упоряд. І. Нагорна. – Рівне, 2013. – 60 с. – (Б-чка літературного музею Уласа Самчука у Рівному; число 19).

 

У книзі представлено першу збірку поезій Олега Ольжича „Рінь”, видану у 1935 році у Львові, та матеріали про письменника.

 

Проріст: літературний альманах: вип.. 9. – Рівне: Азалія, 2012. – 60 с.

 

В альманасі вміщено кращі твори переможців традиційного конкурсу „Перло многоцінне”.

 

Рачинець С. В мами на долонях: дитяча поезія / С. Рачинець; худож. Г. Скребньова. – Львів: Плай, 2013. – 44 с.: ілюстр.

 

Читаючи нову книгу відомого українського письменника Сергія Рачинця, юні читачі вчитимуться пізнавати світ, любити Бога, шанувати родину, розрізняти добро і зло.

 

Рожко В. Є. Тарас Шевченко і Волинь: (до 200-річчя від дня народження Національного Пророка України: 1814-2014 рр.) / В. Є. Рожко. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2012. – 184 с.

 

Про кожне, велике й мале місто, містечко, село на історичній Волині, яке відвідав Великий Кобзар в час своєї наукової подорожі, Володимир Рожко розповідає, посилаючись не лише на поетичні та прозові твори поета, а на неспростовні архівні документи, спогади свідків тощо.

 

Шевченкові верстви: збірник. – Рівне: ПП Лапсюк, 2013. – 432 с.

 

До збірника увійшли архівні документи, твори письменників, краєзнавців, художників та композиторів Рівненщини, присвячені Великому Кобзареві.

 

Шекспір В. Сонети / В. Шекспір; пер. українською В. Лящука; з паралельним англійським текстом. – Рівне: Волинські обереги, 2013. – 200 с.: ілюстр.

 

Над перекладами сонетів Василь Лящук працював майже півстоліття. Переклав усі 154 сонети В. Шекспіра. Видання присвячене 450-річчю від дня народження та 400-річчю від дня смерті геніального поета.

 

              Склала завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Мартинюк З. Б.